Bónusz Brigád

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A lap korábbi változatát látod, amilyen 2001:4c4e:1817:4100:41f4:a9b2:4097:c015 (vitalap) 2020. december 9., 00:59-kor történt szerkesztése után volt. Ez a változat jelentősen eltérhet az aktuális változattól. (csődegyezség született)

A Bónusz Brigád néven ismert bonuszbrigad.hu a Skoopy Kft. tulajdonában[1] lévő magyar weboldal. 2010-ben alapította Heller Gábor és Kaprinay Zoltán. A weboldal az amerikai Groupon cég továbbfejlesztett üzleti modelljét alkalmazza, a közösségi vásárlás egyik első magyar képviselője.

Tevékenység

A weboldalon cégek kínálják termékeiket és szolgáltatásaikat a vásárlóknak, amiket azok jelentős kedvezményekkel (bónuszokkal) vásárolhatnak meg. Az oldalon így terméket vagy szolgáltatást kínáló cégek üzletfilozófiája az, hogy a bónuszos vásárlókból később visszatérő és teljes áron vásárló vevők lesznek. Az oldalon vásárlókat a cég "brigádtagoknak" nevezi.

A Bónusz Brigád 2011 novemberében alapító tagja lett a Slevomat Group nemzetközi közösségi vásárló hálózatnak. A Szövetség Az Elektronikus Kereskedelemért Egyesületen belül a cég javaslatára született meg a Közösségi Vásárlás tagozat.

2012 márciusában Brigád Boltot[2] nyitottak, ami közösségi találkozóhelyként, ügyfélszolgálati pontként és egyben értékesítési helyként is működik. 2012. áprilisában elindult Piactér néven[2] a magyar és nemzetközi viszonylatban is teljesen új modellben megvalósuló első közösségi vásárlótér, amelyen elsősorban mikro- és kisvállalkozások kínálhatnak kedvezményesen termékeket és szolgáltatásokat.

Sajnálatos módon levelező szervereik "abusive", kéretlen leveleket ontanak.

CSR és díjak

A Bónusz Brigád alapításával párhuzamosan indította el Magyarországon közösségi adakozási programját, a MAF Társadalmi Felelősségvállalás díjjal is elismert Segít a Brigád-ot. Ennek keretében minden hónapban egy-egy civil szervezet részesül pénzadományban a brigádtagok jóvoltából, amelyhez a Brigád minden hónapban 100 ezer forintot ad hozzá.

A Bónusz Brigád eddigi tevékenységét több díjjal is elismerték

  • Az Év honlapja
  • Magyar Adományozói Fórum Társadalmi Befektetések díj

A cég által nyújtott szolgáltatás 2012. márciusban megfelelt a Magyar Termék Kft. tanúsítási eljárásán, így a Bónusz Brigád szolgáltatáscsaládja viselheti a Magyar Szolgáltatás védjegyet.

Csőd

2020. április 22-én csődvédelmet kért. Több millió forinttal károsított meg partnereket és vásárlókat. 2020. szeptember 9-én a cég közleményben jelentette be, hogy sikerült csődegyezséget kötnie a hitelezőivel[3].

Piaci adatok

2012 első öt hónapja alapján a közösségi vásárlással foglalkozó cégek között a legnagyobb árbevételt a Bónusz Brigád érte el, több mint 927 millió forintot érő eladott bónusszal, így területén piacvezető.[4]

Jegyzetek

  1. Bónusz Brigád - Általános Felhasználási Feltételek. bonuszbrigad.hu, 2012 [last update]. [2012. szeptember 19-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. szeptember 17.)
  2. a b Bónusz Brigád: Elsőből elsők | Manager Magazin | Világgazdaság Online. vg.hu, 2012 [last update]. [2012. október 11-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. szeptember 17.)
  3. Csődegyezséget kötött a Bónusz Brigád (magyar nyelven). Media1, 2020. szeptember 9. (Hozzáférés: 2020. december 8.)
  4. GKIeNET » Blog Archive » Bónuszok és kuponok – lehűtjük a kedélyeket: Helyzetjelentés az online bónuszos/kuponos piac fejlődéséről. gkienet.hu, 2012 [last update]. [2012. szeptember 3-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. szeptember 17.)

Források

Külső hivatkozások