Szerkesztő:Ildiko Santana

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

Info: WikiProject Medicine Translation Task Force & Translators without Borders[szerkesztés]

Mi az a WikiProject Medicine Translation Task Force és kik azok a Fordítók Határok Nélkül / Translators without Borders?

Az angol nyelvű WikiProject Medicine és a Translators without Borders (TwB, Fordítók Határok Nélkül) közös projektje keretében mintegy nyolcvan szócikket jelöltek ki fordításra. Ezek listájának elérhetősége: Book:Health care. A projekt teljes leírása itt található. A fordítók a TwB táborának tagjai, fordítói képesítéssel rendelkeznek, és minden munka önkéntes alapon folyik. A cikkek mérete miatt a legtöbb fordítás csapatmunka keretében készül először, majd ezeket a részfájlokat az adott nyelv koordinátora (ú.n. language lead) egységesíti, végül az adott nyelv ú.n. integrátora tölti fel a célnyelvi Wikipédiára. Amikor egy adott témában már van cikk, az integrátor minden tőle telhetőt megtesz, hogy az eredeti tartalomhoz hozzáadja az új információt hordozó fordítást. Előfordul, hogy egyes betegségekről már létezik részletes, jól kidolgozott cikk a célnyelvi Wikipédián, ilyen esetekben az angol változat nem kerül lefordításra. A projekt 2012 márciusában indult és mára már több mint ötven nyelven folyik a fordítási / integrálási munka.

What is WikiProject Medicine Translation Task Force and who are Translators without Borders?

Within the framework of WikiProject Medicine and Translators without Borders (TwB) joint project, about eighty articles have been selected for translation. The complete list of these articles can be found at Book:Health care. The detailed description of the project is here. The translators are members of TwB, are qualified translators, and all work is done on a volunteer basis. Due to the size of the articles, most translations are first completed by a team of translators, these partial files are then combined by a so-called language lead of the given target language, and finally the so-called integrator of the target language uploads the file to the target language Wikipedia. When there is an article already existing on a given subject, the integrator takes utmost care to add the translation with new information to the original content. There may be a detailed and thorough article on a given disease/disorder on the target language Wikipedia; in such cases the English source file is not translated. The project was launched in March 2012 and today translation / integration work is underway in over fifty languages. ()