„Pipotiazin” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
a pár link
a jav.
27. sor: 27. sor:
}}
}}


A '''pipotiazin''' antidopaminerg aktivitása viszonylag mérsékelt. Az [[antipszichotikus]] aktivitás jelentős, csak úgy, mint az [[extrapiramidális]] hatások. A molekulának antihisztamin hatása (ami a klinikailag jelentős szedatív hatást okozza), valamint jelentős adrenolitikus és antikolinerg aktivitása is van.
A '''pipotiazin''' antidopaminerg aktivitása viszonylag mérsékelt. Az [[antipszichotikum|antipszichotikus]] aktivitás jelentős, csak úgy, mint az [[extrapiramidális]] hatások. A molekulának antihisztamin hatása (ami a klinikailag jelentős szedatív hatást okozza), valamint jelentős adrenolitikus és antikolinerg aktivitása is van.


==Jegyzetek==
==Jegyzetek==

A lap 2010. november 15., 20:44-kori változata

Pipotiazin
IUPAC-név
10-[3-[4-(2-hydroxyethyl)piperidin-1-yl]propyl]-N,N-dimethylphenothiazine-2-sulfonamide
Kémiai azonosítók
CAS-szám 39860-99-6
PubChem 62867
ATC kód N05AC04
Kémiai és fizikai tulajdonságok
Kémiai képlet C24H33N3O3S2
Moláris tömeg 475,66712 g/mol

A pipotiazin antidopaminerg aktivitása viszonylag mérsékelt. Az antipszichotikus aktivitás jelentős, csak úgy, mint az extrapiramidális hatások. A molekulának antihisztamin hatása (ami a klinikailag jelentős szedatív hatást okozza), valamint jelentős adrenolitikus és antikolinerg aktivitása is van.

Jegyzetek

Ez a szócikk részben vagy egészben a Pipotiazine című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.