Ugrás a tartalomhoz

Hálózatmenedzsment

Ellenőrzött
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

A hálózatmenedzsment a számítógépes hálózatok adminisztrációjának és kezelésének folyamata. Az e szakterület által nyújtott szolgáltatások magukban foglalják a hibaelemzést, a teljesítménymenedzsmentet, a hálózatok biztosítását és a szolgáltatás minőségének fenntartását. A hálózatmenedzserek a hálózatkezelő szoftvereket használják e funkciók végrehajtására.

Technológiák

[szerkesztés]

Létezik néhány kiegészítő módszer a hálózatok és a hálózati eszközök támogatására. A hálózatmenedzsment lehetővé teszi az informatikai szakemberek számára, hogy nagy hálózati területen figyeljék a hálózat komponenseit. A hozzáférési módszerek közé tartozik az SNMP, a parancssori felület (CLI), az egyéni XML, CMIP, a Windows Management Instrumentation (WMI), a Transaction Language 1 (TL1), a CORBA, a NETCONF és a Java Management Extensions (JMX).

A sémák tartalmazzák többek között a menedzsmentinformációk struktúráját (SMI), a WBEM-et, a közös információs modellt (CIM Schema) és az MTOSI-t.[1]

Hivatkozások

[szerkesztés]
  1. What is Syslog? Understanding the Complexities of Network Management. networkmanagementhub.com. [2016. február 21-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2015. november 21.)

Fordítás

[szerkesztés]

Ez a szócikk részben vagy egészben a Network management című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

További információk

[szerkesztés]