Szerkesztővita:Vadszederke

Az oldal más nyelven nem érhető el.
Új téma nyitása
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Legutóbb hozzászólt Teemeah 16 évvel ezelőtt
Köszöntünk a magyar Wikipédiában, kedves Vadszederke!

Üdvözlünk!

A Wikipédia szerkesztésének fortélyaihoz az első lépések oldalon találsz bevezetőt. A szerkesztést a homokozóban gyakorolhatod. A Wikipédiában folyó társalgások jobb megértéséhez a wikifogalmak és rövidítések (szó)jegyzékében találsz segítséget.

Kérjük, különösen ügyelj a felküldött szövegek és képek jogtisztaságára és forrásaid pontos megjelölésére!

Kezdő szerkesztőként személyes segítőt, mentort is kaphatsz magad mellé, vele megtárgyalhatod a szerkesztéssel kapcsolatos problémáidat. Ehhez jelentkezz be (ha eddig nem tetted volna), és kattints ide! Bonyolultabb szerkesztési ügyekben a kocsmafalra írhatsz kérdéseket, ha egy szerkesztőtársad tudja a választ, ugyanott fog válaszolni.

Egy közismereti tudakozót is működtetünk, ha valamit nem találtál.

Ha van kedved, írhatsz magadról pár szót a felhasználói lapodon (például érdeklődési körödről, nyelvtudásodról). A személyes vitalapokat üzenőfalként használjuk, ezen üdvözlet is példa rá. Kérünk, hogy a vitalapokon így írd alá hozzászólásaidat: ~~~~.

Jó szerkesztést és tartalmas szórakozást kívánunk! Marci vita 2008. május 11., 21:32 (CEST)Válasz

A cikkeket nem írjuk alá, egyrészt mivel azok közösségi alkotások – vagy előbb-utóbb azzá válnak –, másrészt mert olvashatatlan lenne a szócikk a sok aláírástól. De azért nem múlik el nyomtalan, ha te egy cikket létrehoztál vagy kiegészítettél. Minden egyes változtatás látható a laptörténetben, benne van, hogy ki-mikor-mit változtatott. Kattints rá felül vagy alul (a használt felülettől függően) a „laptörténet” fülre, ahol láthatod, mennyien dolgoztak már a cikken.– Marci vita 2008. május 11., 21:31 (CEST)Válasz

Szia, kérlek, amikor szócikket írsz a szövegen belül ne használj külső linkeket, mert egyrészt csúnya, másrészt mi nem lap.hu linktár vagyunk, hanem enciklopédia. Nem kell minden egyetemet meg minden műsort belinkelni külső linkkel, ami nagyon fontos forrásértékű link azt az állítás után referenciába tesszük egy <ref>link</ref> tag közé, majd a szócikk végén egy ==Jegyzetek== fejezet alá odatesszük a <referencia/> tagot, ami automatikusan a fejzetcím alá gyűjti a reflinkeket. Üdv, – Timish söyle 2008. május 11., 21:40 (CEST)Válasz