Szerkesztővita:Professzore

Az oldal más nyelven nem érhető el.
Új téma nyitása
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Legutóbb hozzászólt Misibacsi 13 évvel ezelőtt a(z) Harry Houdini témában
Üdvözlet! Köszöntünk a magyar Wikipédiában, Professzore!

Ha a cikkekben próbáltál meg valaminek utánanézni, de nem találtad, akkor a Tudakozóban teheted fel a kérdésedet.

Szerkesztési problémáidról a Kocsmafalra írhatsz kérdéseket, aki tudja a választ, ugyanott fogja megválaszolni.

Személyes segítőt, mentort is kaphatsz magad mellé, vele megtárgyalhatod a szerkesztéssel kapcsolatos problémáidat Ehhez jelentkezz be (ha eddig nem tetted volna), és kattints ide.

A Wikipédia szerkesztésének fortélyaihoz az első lépések oldalon találsz bevezetőt. A szerkesztést a homokozóban gyakorolhatod. A Wikipédiában folyó társalgások jobb megértéséhez a Wikifogalmak és rövidítések (szó)jegyzékében találsz segítséget.

Kérjük, különösen ügyelj a felküldött szövegek és képek jogtisztaságára és forrásaid pontos megjelölésére!

Ha van kedved, írhatsz magadról pár szót a felhasználói lapodon (például érdeklődési körödről, nyelvtudásodról). A személyes vitalapokat üzenőfalként használjuk, ezen üdvözlet is példa rá. Kérünk, hogy a vitalapokon így írd alá hozzászólásaidat: ~~~~.

Jó szerkesztést és tartalmas szórakozást kívánunk! --Beyond silence Üz 2008. június 30., 23:31 (CEST)Válasz

Biztosítás[szerkesztés]

Jó lenne ha jól megfontolnád mielőtt fontos dolgokat is kiveszel a cikkből. Kösz – Beyond silence Üz 2008. június 30., 23:41 (CEST)Válasz

Persze, vitassuk meg! Tipp:

Az a szokás, hogy ha egy vitalapra valamilyen üzenetet írunk, akkor azt mindig alá is írjuk. (A cikkeket persze nem!) A laptörténetből ugyan minden egyes szóról ki lehetne deríteni, hogy ki írta, de ez így udvariasabb, sokkal áttekinthetőbb, és ha régi egy bejegyzés, vagy hosszú a lap története, nagyon hosszadalmas kideríteni a szerzőt.

Ha az üzeneted végén rákattintasz a tizedik képecskére a szerkesztőablak fölött:


akkor az beilleszt a szövegbe négy hullámvonalat oda, ahol a mutató éppen van. A négy hullámvonal a lap mentése után a te aláírásoddá lesz, dátummal együtt. A négy hullámvonalat a szerkesztési ablak alatt is megtalálod, vagy kézzel is beírhatod: ~~~~. – Beyond silence Üz 2008. július 1., 00:14 (CEST)Válasz

Szia!

Okkaj, így teszek. A tanácsot köszönöm!

A szócik saját vitalapjára megírtam a legfontosabb indokaimat. Pár módosítást én kicsit félreérthetőnek találálok, bár ez nem gond.

Ez viszont csak részben igaz: "Azok a kockázatok nem biztosíthatóak, amelyek tömegesen, egyszerre jelentkeznek, szándékosan okozottak, a hanyagság következményei, valamint az összegszerűen nem meghatározható károk (pl. üzleti hírnév)." A tömeges és az egyszerre jelentkező káresemény fogalmait a biztosítási jog ilyet nem ismer, de ha írsz példát, akkor írok hozzá magyarázatot. A szándékos okozás (moral hazard) és a hanyagság (morale hazard) a biztosító saját kockázata, épp ezért kizárásként vagy mentesülésként kezeli. Az összegszerűen nem meghatározható károk köre is elég furcsa. A kulcs itt ott van, hogy bizonyítható-e, hogy a kár bekövetkezett: valóban összegben kifejezhető kár származott az üzleti hírnév megsértéséből vagy sem. De ha belegondolsz, ilyen alapon egy ember élete sem lehetne biztosítható, mert összegszerűen nem kifejezhető az a kár, amit egy haláleset okoz (közvetlenül legalábbis semmiképp).

A viszontbiztosítási részt én kivenném, mert pl. olyan nincs, hogy repülőgépek katasztrófabiztosítása. Egyébként a hétköznapi életben nem igazán fontos információ.

Üdv,

Prof vita 2008. július 1., 00:32 (CEST)Válasz

Harry Houdini[szerkesztés]

Szia!

Nyugodtan írd át a cikket, javítsd benne a helyesírási vagy nyelvhelyességi hibákat. misibacsi*üzenet 2010. augusztus 20., 07:41 (CEST)Válasz

A felhasználóneved meg fog változni[szerkesztés]

2015. március 20., 08:37 (CET)

Átnevezve[szerkesztés]

2015. április 19., 10:42 (CEST)