A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A 2008. évi nyári olimpiai játékokon a kerékpározás férfi csapatsprint versenyszámát augusztus 15 -én rendezték a Laoshan-pályakerékpár-pályán .
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
Q : továbbjutás helyezés alapján
Az első nyolc helyezett csapat jutott az elődöntőbe.
H
Nemzet
Cs
Részidők
Idő
Mj
(km/h)
1. kör
H
2. kör
H
3. kör
1.
Nagy-Britannia (GBR)
62,863
17,198
1
29,753
1
42,950
Q
Chris Hoy
Jason Kenny
Jamie Staff
2.
Franciaország (FRA)
62,010
17,419
2
30,112
2
43,541
Q
Grégory Baugé
Kévin Sireau
Arnaud Tournant
3.
Németország (GER)
61,090
17,509
3
30,536
3
44,197
Q
René Enders
Maximilian Levy
Stefan Nimke
4.
Hollandia (NED)
61,068
17,650
5
30,617
4
44,213
Q
Theo Bos
Teun Mulder
Tim Veldt
5.
Ausztrália (AUS)
60,899
17,542
4
30,634
5
44,335
Q
Dan Ellis
Mark French
Shane Kelly
6.
Japán (JPN)
60,736
17,751
7
30,868
6
44,454
Q
Nagai Kijofumi
Nagacuka Tomohiro
Vatanabe Kazunari
7.
Malajzia (MAS)
60,368
18,019
11
31,324
9
44,725
Q
Mohd Azizulhasni Awang
Josiah Ng
Mohd Rizal Tisin
8.
Egyesült Államok (USA)
59,542
17,984
10
31,251
8
45,346
Q
Michael Blatchford
Adam Duvendeck
Giddeon Massie
9.
Kína (CHN)
59,267
18,168
12
31,675
12
45,556
Feng Jung
Li Ven-hao
Csang Lej
10.
Görögország (GRE)
59,152
17,834
8
31,467
10
45,645
Athanásziosz Mandzuránisz
Vaszíliosz Répasz
Panajótisz Vukelátosz
11.
Csehország (CZE)
59,109
18,533
13
31,903
13
45,678
Tomáš Bábek
Adam Ptáčník
Denis Špička
12.
Oroszország (RUS)
58,741
17,730
6
31,100
7
45,964
Szergej Polinszkij
Gyenyisz Dmitrijev
Szergej Kucserov
13.
Lengyelország (POL)
-
17,906
9
31,494
11
45,266
Maciej Bielecki
Kamil Kuczyński
Łukasz Kwiatkowski
Minden futamból a győztes csapat jutott tovább.
H
Nemzet
Cs
Részidők
Idő
Mj
(km/h)
1. kör
H
2. kör
H
3. kör
1. futam
1.
Ausztrália (AUS)
61,238
17,490
1
30,462
1
44,090
Q
Ryan Bayley
Dan Ellis
Mark French
2.
Hollandia (NED)
61,069
17,575
2
30,582
2
44,212
Theo Bos
Teun Mulder
Tim Veldt
2. futam
1.
Németország (GER)
61,786
17,355
1
30,274
1
43,699
Q
René Enders
Maximilian Levy
Stefan Nimke
2.
Japán (JPN)
60,760
17,728
2
30,839
2
44,437
Nagai Kijofumi
Nagacuka Tomohiro
Vatanabe Kazunari
3. futam
1.
Franciaország (FRA)
61,847
17,389
1
30,056
1
43,656
Q
Grégory Baugé
Mickael Bourgain
Kévin Sireau
2.
Malajzia (MAS)
60,238
18,092
2
31,368
2
44,822
Mohd Azizulhasni Awang
Josiah Ng
Mohd Rizal Tisin
3. futam
1.
Nagy-Britannia (GBR)
62,741
17,308
1
29,925
1
43,034
Q
Chris Hoy
Jason Kenny
Jamie Staff
2.
Egyesült Államok (USA)
59,441
17,948
2
31,195
2
45,423
Michael Blatchford
Adam Duvendeck
Giddeon Massie
Az elődöntőkben elért időeredmények rangsoroltak, hogy melyik csapat mérkőzhetett a bronzéremért és melyik a döntőért.
H
Nemzet
Cs
Részidők
Idő
Mj
(km/h)
1. kör
H
2. kör
H
3. kör
Döntő
1 Arany
Nagy-Britannia (GBR)
62,604
17,136
1
29,737
1
43,128
Q
Chris Hoy
Jason Kenny
Jamie Staff
2 Ezüst
Franciaország (FRA)
61,854
17,377
2
30,169
2
43,651
Grégory Baugé
Kévin Sireau
Arnaud Tournant
Bronzmérkőzés
3 Bronz
Németország (GER)
61,344
17,733
2
30,678
2
44,014
Q
René Enders
Maximilian Levy
Stefan Nimke
4.
Ausztrália (AUS)
61,332
17,576
1
30,553
1
44,022
Ryan Bayley
Dan Ellis
Mark French