Az M15-ös járat a Tarján, Víztorony tér – Csillag tér – Szilléri sugárút – Nagykörút – Kossuth Lajos sugárút – Vásárhelyi Pál utca – Textilgyári út – Textilművek útvonalon közlekedett 1985-ben.[1]
15-ös
Az „M” betű elhagyásával a járat jelzése 15-ös lett.[mikor?] Az útvonala változatlan maradt, de az útvonalán minden megállóhelyen megállt. 1997-ben és 1999-ben csak Tarján felől járt a Textilművek felé, visszafelé nem. Ekkor összesen három indulása volt, kora reggel 5.20-kor, 6.10-kor és 6.40-kor.[2][3] A 15-ös járat 2004. július 2-án járt utoljára.[4]
Tarján, Víztorony tér vá. – Csillag tér – Szilléri sugárút – Nagykörút – Kossuth Lajos sugárút – Vásárhelyi Pál utca – Textilgyári út – Textilgyári út vá.