Ugrás a tartalomhoz

Arthur Blythe

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Arthur Blythe
Személyes adatok
Születési dátum1907. június 22.
Születési helyLondon, Nagy-Britannia és Írország Egyesült Királysága
Halálozási dátum1993 (85-86 évesen)
Állampolgárságbrit
Nemzeti játékvezetés
IdőszakBajnokságStátusz
1951I. Liga
Nemzetközi játékvezetés
IdőszakKonföderációStátusz
1950FIFA
SablonWikidataSegítség

Arthur Blythe (London, 1907. június 22. – ?, 1993) angol nemzetközi labdarúgó-játékvezető. Teljes neve Arthur H. Blythe.

Pályafutása[szerkesztés]

Nemzeti játékvezetés[szerkesztés]

A játékvezetésből tett vizsgát követően, rövid tapasztalatszerzést követően sportvezetőinek javaslatára lett az I. Liga játékvezetője. 1940-es és az 1950-es években bajnoki mérkőzéseket vezetett. Az aktív nemzeti játékvezetéstől 1951-ben vonult vissza.

Közvetett szabadrúgás[szerkesztés]

A közvetlen és közvetett szabadrúgások megkülönböztetése érdekében a játékvezető egyik kezének magasba emelésével tesz megkülönböztető jelzést. Amíg nem alkalmazták ezt a jelzést, minden szabadrúgásnál komoly érdeklődés alakult ki a játékosok részéről. Az 1950-es években a Portsmouth Mant (angol) csapat elnöke (megunva a játékidő fecsérlését) megkérte Blythe bírót, hogy emelje fel egyik karját, így jelezve a közvetett szabadrúgás tényét. A FA JB nem szerette, ha a játékvezetők újítanak, viszont Blythe jelzését a következő szabálymódosításnál beillesztették a rendszerbe.

Nemzetközi játékvezetés[szerkesztés]

Az Angol labdarúgó-szövetség (FA) Játékvezető Bizottsága (JB) 1950-ben terjesztette fel nemzetközi játékvezetőnek, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) bíróinak keretébe. A FIFA JB központi nyelvei közül a angolt beszélte. Több nemzetek közötti válogatott és klubmérkőzést vezetett, vagy működő társának partbíróként segített. Az aktív nemzetközi játékvezetéstől 1950-ben búcsúzott. Válogatott mérkőzéseinek száma: 1.

Statisztika[szerkesztés]

Nemzetközi válogatott mérkőzése[szerkesztés]

# Dátum Helyszín Hazai Eredmény Vendég Kiírás Gólok Esemény
1. 1950. október 29. Budapest, Megyeri úti stadion Magyarország  4 – 3  Ausztria barátságos -
Összesen 1 mérkőzés

Források[szerkesztés]