Ugrás a tartalomhoz

Windows Mobile 5.0

Ellenőrzött
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Windows Mobile 5.0
FejlesztőMicrosoft

A Windows Mobile 5.0 a Microsoft Windows Mobile termékcsaládjának tagja, a Windows Mobile 2003 utódja. A Magneto kódnevű[1] rendszert a 2005. május 9. és 12. között megrendezett Mobile and Embedded Developers Conference-en adták ki; az első ezt futtató eszköz a Dell Axim x51 volt. Általános támogatása 2010. október 11-én, kiterjesztett támogatása pedig 2015. október 12-én szűnt meg.[2]

Funkciók

[szerkesztés]

A Microsoft Office Mobile a Word, Excel és PowerPoint új verzióit tartalmazza; a Wordben már lehetséges a táblázatok és ábrák beillesztése, az Excelben pedig a grafikonok rajzolása. A médiafájlok lejátszása a Windows Media Player 10-es verziójával lehetséges. A rendszer támogatja a QUERTY-kiosztást, az ActiveSync 4.2-es verziója pedig a VPN-kliensek jobb kezelését kínálja.[3]

A Caller ID-val a kapcsolatokhoz képek rendelhetőek. A DirectShow-keretrendszer mellett a szoftver támogatja a hardveres gyorsítást, így az elavult grafikus képességeket eltávolították.

Hardver

[szerkesztés]

A Windows Mobile 5.0-hoz ARM-kompatibilis processzor (például Intel XScale), 64 MB RAM és 64 MB tárhely szükséges.[4]

Jegyzetek

[szerkesztés]
  1. Chris De Herrera: Windows CE / Windows Mobile Versions (angol nyelven). Pocket PC FAQ. (Hozzáférés: 2022. március 8.)
  2. Windows Mobile 5.0. Microsoft. (Hozzáférés: 2022. március 8.)
  3. Microsoft ActiveSync 4.2 Available for Download (angol nyelven). Techjourney. (Hozzáférés: 2022. március 8.)
  4. How to Download Windows Mobile 5 (angol nyelven). ItStillWorks. (Hozzáférés: 2022. március 8.)

Fordítás

[szerkesztés]
  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Windows Mobile 5.0 című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

Források

[szerkesztés]