Szlovénia a 2016. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Szlovénia az olimpiai játékokon
Szlovénia zászlaja
Szlovénia zászlaja
NOB-országkód: SLO
OOB Szlovén Olimpiai Bizottság
Honlap Hivatalos honlap
2016. évi nyári olimpiai játékok
Rio de Janeiro
Versenyzők63 fő 12 sportágban
Zászlóvivő
NyitóünnepségVasilij Žbogar
Érmek
45. helyezés
Arany
1
Ezüst
2
Bronz
1
Össz.
4

Nyári olimpiai játékok:
Téli olimpiai játékok:
Más szereplések:
Ausztria Ausztria részeként (1896–1912),
Jugoszlávia Jugoszlávia részeként (1920–1988)

Szlovénia a brazíliai Rio de Janeiróban megrendezett 2016. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 12 sportágban 63 sportoló képviselte, akik összesen 4 érmet szereztek.

Érmesek[szerkesztés]

Table tennis pictogram.svg Asztalitenisz[szerkesztés]

Athletics pictogram.svg Atlétika[szerkesztés]

Judo pictogram.svg Cselgáncs[szerkesztés]

Férfi

Versenyző Versenyszám Selejtező 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág
elődöntő
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Adrian Gomboc Harmatsúly erőnyerő Grúzia Vazha Margvelashvili (GEO)
100(0)-000(1)
Zambia Mathews Punza (ZAM)
101(0)-000(0)
Kanada Antoine Bouchard (CAN)
100(2)-000(1)
Olaszország Fabio Basile (ITA)
000(2)–000(0)
Üzbegisztán Rishod Sobirov (UZB)
000(0)–110(0)
5.
Rok Drakšič Könnyűsúly erőnyerő Izrael Sagi Muki (ISR)
000(0)–100(2)
kiesett 17.
Mihael Žgank Középsúly erőnyerő Szerbia Aleksandar Kukolj (SRB)
000(1)–100(0)
kiesett 17.

Női

Versenyző Versenyszám Selejtező Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág
elődöntő
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Tina Trstenjak Váltósúly erőnyerő Olaszország Edwige Gwend (ITA)
000(0)-000(2)
Kína Yang Junxia (CHN)
101(0)-000(0)
Brazília Mariana Silva (BRA)
101(0)-000(0)
Franciaország Clarisse Agbegnenou (FRA)
101(0)-000(0)
Gold medal icon.svg
Anamari Velenšek Félnehézsúly erőnyerő Ukrajna Viktoriya Turks (UKR)
001(0)-000(1)
Kuba Yalennis Castillo (CUB)
100(0)-000(0)
Egyesült Államok Kayla Harrison (USA)
000(0)–100(0)
Németország Luise Malzahn (GER)
100(0)-000(1)
Bronze medal icon.svg

Kajak-kenu[szerkesztés]

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Gyorsasági[szerkesztés]

Canoeing (slalom) pictogram.svg Szlalom[szerkesztés]

Kerékpározás[szerkesztés]

Cycling (mountain biking) pictogram.svg Hegyi-kerékpározás[szerkesztés]

Cycling (road) pictogram.svg Országúti kerékpározás[szerkesztés]

Handball pictogram.svg Kézilabda[szerkesztés]

Férfi[szerkesztés]

Szlovén férfi kézilabdacsapat-játékoskeret

Eredmények[szerkesztés]

Bejutott a negyeddöntőbe
Kiesett
Csoportkör
B csoport
Csapat M Gy D V G+ G– Gk P
Németország Németország (GER) 5 4 0 1 153 141 +12 8
Szlovénia Szlovénia (SLO) 5 4 0 1 137 126 +11 8
Brazília Brazília (BRA) 5 2 1 2 141 150 –9 5
Lengyelország Lengyelország (POL) 5 2 0 3 139 140 –1 4
Egyiptom Egyiptom (EGY) 5 1 1 3 129 143 –14 3
Svédország Svédország (SWE) 5 1 0 4 132 131 +1 2
2016. augusztus 7.
21:50 (02:50)
Szlovénia (SLO) Szlovénia 27–26 Egyiptom Egyiptom (EGY) Future Arena, Rio de Janeiro
Játékvezetők: Pálsson, Elíasson (ISL)
Janc 8 (15–15) el-Ahmar 7
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lapkiállítva

2016. augusztus 9.
16:40 (21:40)
Brazília (BRA) Brazília 28–31 Szlovénia Szlovénia (SLO) Future Arena, Rio de Janeiro
Játékvezetők: Gjeding, Hansen (DEN)
Chiuffa 8 (13–16) Janc 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv 13×BüntetésSárga lap

2016. augusztus 11.
19:50 (00:50)
Szlovénia (SLO) Szlovénia 29–24 Svédország Svédország (SWE) Future Arena, Rio de Janeiro
Játékvezetők: Lopéz, Ramírez (ESP)
Janc, Razgor 5 (14–13) Tollbring 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2016. augusztus 13.
09:30 (14:30)
Szlovénia (SLO) Szlovénia 25–28 Németország Németország (GER) Future Arena, Rio de Janeiro
Játékvezetők: Nikolov, Nachevski (MKD)
Dolenec 6 (12–11) Gensheimer 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap

2016. augusztus 15.
09:30 (14:30)
Lengyelország (POL) Lengyelország 20–25 Szlovénia Szlovénia (SLO) Future Arena, Rio de Janeiro
Játékvezetők: Horáček, Novotný (CZE)
Bielecki 4 (13–13) Zarabec 7
BüntetésSárga lapkiállítva Jegyzőkönyv BüntetésSárga lapkiállítva
Negyeddöntő
2016. augusztus 17.
17:00 (22:00)
Dánia (DEN) Dánia 37–30 Szlovénia Szlovénia (SLO) Future Arena, Rio de Janeiro
Játékvezetők: Lopéz, Ramírez (ESP)
M. Hansen, Svan Hansen 8 (16–13) Bezjak, Janc 6
BüntetésSárga lap Jegyzőkönyv BüntetésSárga lap
Csapat Helyezés
Szlovénia Szlovénia (SLO) 6.

Shooting pictogram.svg Sportlövészet[szerkesztés]

Férfi
Versenyző Versenyszám Selejtező Elődöntő Döntő
Pont Helyezés Pont Helyezés Pont Helyezés
Boštjan Maček Trap 113 22. kiesett
Női
Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
Pont Helyezés Pont Helyezés
Živa Dvoršak Légpuska 414,7 17. kiesett
Sportpuska, összetett 572 30. kiesett

Tennis pictogram.svg Tenisz[szerkesztés]

Női
Versenyző Versenyszám 64-es főtábla 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Polona Hercog Egyes Puerto Rico Mónica Puig (PUR)
3-6, 2-6
kiesett 33.

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Torna[szerkesztés]

Női

Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
Pontszám Helyezés Pontszám Helyezés
Teja Belak Ugrás 13,650 19. kiesett

Triathlon pictogram.svg Triatlon[szerkesztés]

Versenyző Versenyszám 1,5 km úszás Depózás 1 40 km kerékpározás Depózás 2 10 km futás Összesítés
Idő Idő Idő Idő Idő Idő Helyezés
Mateja Šimic Női 19:47 0:56 1:03:59 0:38 37:08 2:02:28 31.

Swimming pictogram.svg Úszás[szerkesztés]

Sailing pictogram.svg Vitorlázás[szerkesztés]

Források[szerkesztés]