„EEPROM” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
MerlIwBot (vitalap | szerkesztései)
a Bot: következő hozzáadása: en, ar, bg, bs, ca, cs, da, de, es, eu, fi, fr, gl, he, hr, id, it, ja, ko, nl, pl, pt, ro, ru, sk, sq, sr, ta, tr, uk, vi, zh
aNincs szerkesztési összefoglaló
1. sor: 1. sor:
Az EEPROM a [[ROM]] (memóriachip) egy speciális változata, mely elektromos úton törölhető, majd újraírható. Történeti és technológiai sorrendben először a [[ROM]], később az [[EPROM]], majd az EEPROM volt használatos. Használati körük általában az olyan ritkán változó adatok, mint a [[BIOS]]-ok és egyéb [[Firmware]]-ek nem változó részeinek tárolása. Nem keverendő a [[CMOS RAM]]-mal, mely [[PC]] esetén az [[RTC]] (Real Time Clock) nevű áramkörrel közösen pár száz byte-nyi memóriát tartalmaz, ami a [[CMOS]] technológiának hála (nevezetesen: kis fogyasztás) kis akkumulátorral is sokáig megtartja az információt. Itt tárolódnak azok a beállítások amit a BIOS-ban eszközölni lehet, pl a merevlemez típusa.
Az '''EEPROM''' a [[ROM]] (memóriachip) egy speciális változata, mely elektromos úton törölhető, majd újraírható. Történeti és technológiai sorrendben először a [[ROM]], később az [[EPROM]], majd az EEPROM volt használatos. Használati körük általában az olyan ritkán változó adatok, mint a [[BIOS]]-ok és egyéb [[Firmware]]-ek nem változó részeinek tárolása. Nem keverendő a [[CMOS RAM]]-mal, mely [[PC]] esetén az [[RTC]] (Real Time Clock) nevű áramkörrel közösen pár száz byte-nyi memóriát tartalmaz, ami a [[CMOS]] technológiának hála (nevezetesen: kis fogyasztás) kis akkumulátorral is sokáig megtartja az információt. Itt tárolódnak azok a beállítások amit a BIOS-ban eszközölni lehet, pl a merevlemez típusa.


==Forrás==
==Forrás==

A lap 2011. július 7., 23:04-kori változata

Az EEPROM a ROM (memóriachip) egy speciális változata, mely elektromos úton törölhető, majd újraírható. Történeti és technológiai sorrendben először a ROM, később az EPROM, majd az EEPROM volt használatos. Használati körük általában az olyan ritkán változó adatok, mint a BIOS-ok és egyéb Firmware-ek nem változó részeinek tárolása. Nem keverendő a CMOS RAM-mal, mely PC esetén az RTC (Real Time Clock) nevű áramkörrel közösen pár száz byte-nyi memóriát tartalmaz, ami a CMOS technológiának hála (nevezetesen: kis fogyasztás) kis akkumulátorral is sokáig megtartja az információt. Itt tárolódnak azok a beállítások amit a BIOS-ban eszközölni lehet, pl a merevlemez típusa.

Forrás

HUPwiki