„Bozóky Imre” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
formai
Nincs szerkesztési összefoglaló
17. sor: 17. sor:
| nemzetközistátusz = Asszisztens
| nemzetközistátusz = Asszisztens
}}
}}
'''Bozóky Imre dr'''. ([[Soltvadkert]], [[1953]]. [[október 20.]]) a [[Magyar Labdarúgó Szövetség]] volt elnöke, nemzetközi [[Labdarúgás|labdarúgó]]-játékvezető, partbíró, asszisztens. A [[József Attila]] Tudományegyetem, állam- és jogtudományi karán végzett. Polgári foglalkozása ügyvéd. Jelenleg a [[Kecskeméti TE]]-nél a kommunikáció és kapcsolatrendszerek felelőse.
'''Bozóky Imre dr'''. ([[Soltvadkert]], [[1953]]. [[október 20.]]) a [[Magyar Labdarúgó Szövetség]] volt elnöke, nemzetközi [[Labdarúgás|labdarúgó]]-játékvezető, partbíró, asszisztens. A [[József Attila]] Tudományegyetem, Állam- és Jogtudományi Karán végzett. Polgári foglalkozása ügyvéd. Jelenleg a [[Kecskeméti TE]]-nél a kommunikáció és kapcsolatrendszerek felelőse.


==Pályafutása==
==Pályafutása==

A lap 2010. június 22., 15:27-kori változata

Bozóky Imre dr.
Személyes adatok
Teljes névBozóky Imre dr.
Születési dátum1953. október 20. (70 éves)
Születési helySoltvadkert, Magyarország
Egyéb foglalkozásÜgyvéd
Nemzeti játékvezetés
ÉvekBajnokságStátusz
19931996I. LigaJátékvezető/Asszisztens
Nemzetközi játékvezetés
ÉvekKonföderációStátusz
19941996FIFA-tagAsszisztens
SablonWikidataSegítség

Bozóky Imre dr. (Soltvadkert, 1953. október 20.) a Magyar Labdarúgó Szövetség volt elnöke, nemzetközi labdarúgó-játékvezető, partbíró, asszisztens. A József Attila Tudományegyetem, Állam- és Jogtudományi Karán végzett. Polgári foglalkozása ügyvéd. Jelenleg a Kecskeméti TE-nél a kommunikáció és kapcsolatrendszerek felelőse.

Pályafutása

Labdarúgóként

Korán megismerkedett a labdarúgással, a kapus poszton szolgálta a labdarúgást. Az első igazolással rendelkező együttese a Veszprémi Vegyész (NB. II-es ifjúsági csapat), egyetemi évei alatt a SZEOL (NB. I-es Tartalékcsapat), majd szűkebb hazájában, Bács-Kiskun megyében a Kecskeméti SC (NB. II-es, NB. III-as) egyesületében sportolt.

Labdarúgó-játékvezetőként

Stílusa

A tehetségen kívül rengeteg adottság - például: jó fizikai- és reakcióképesség, szabálytudás, a valóság megörökítésének művészete -, ami megegyezik a személyiségi jegyekkel, valamint az évek alatt összegyűjtött tapasztalatok határozzák meg a játékvezetők minőségbeli különbségét. A kapcsolattartás érdekében nagyon fontos az idegennyelv tudása, a nemzetközi játékvezetőktől FIFA elvárja, hogy angolul, németül, franciául vagy spanyol nyelven képesek legyenek kommunikálni - írni és olvasni.

Játékvezetőként Alkalmazott taktikája elősegítette azt a hozzáállást, hogy a játékszabályok és azok szelleméből eredő döntések biztosítsák a játék szolgálatát. Szabályalkalmazása határozott, ítélkezése következetes, játékos párti sportember. Átfogó figyelemmel és gyors reagálókészséggel rendelkezik. Kifogástalan fizikai- és szellemi állapota biztosította, hogy a valósághoz viszonyított taktikája eredményes legyen. Fellépése erélyes, de nem erőszakos, szolgálata nem részrehajló. Szabályszerűen büntette a durvaságot, az alattomos játékot, a túlzott erő alkalmazását illetve a súlyosan sportszerűtlen magatartást. Fegyelmezési módszere alkalmazkodik a szabályi előírásokhoz, feleslegesen nem kapkodja el a lapok osztogatását.

Partbíróként Alkalmazott taktikája elősegítette azt a hozzáállást, hogy a játékszabályok és azok szelleméből eredő döntések biztosítsák a játék szolgálatát. Szabályalkalmazása határozott, ítélkezése következetes. Átfogó figyelemmel, gyors elemző- és reagálókészséggel rendelkezik. Kifogástalan fizikai- és szellemi állapota (szabályismerete) biztosította, hogy a valósághoz viszonyított taktikája eredményes legyen. Fellépése határozott, tevékenysége alakias, szolgálata nem részrehajló, szakmai tapasztalata kimagasló. Együttműködési készsége kifogástalan, megfelelő alázattal alkalmazkodik a játékhoz, a játékvezető elvárásaihoz. Feleslegesen nem fontoskodik, jelzései előírásszerűek, világosak, érthetők, jól kivitelezettek, megfelelő ideig kitartottak. Jelzéseit csak akkor szüntette meg, amikor a játékvezető felvette a szemkontaktust. A megbeszéltek szerint kiegészítő jelzéseket is alkalmazott, amivel segítette a játék folyamatosságát, szabályszerűségét. Folyamatosan koncentrált, ha kellett, szükségszerűen, nagy biztonsággal (rutin, gyakorlat, emlékképek aktivizálása, stb.) avatkozott játékba.

Nemzeti játékvezetés

A játékvezetői vizsga megszerzését követően Bács megyében, mint gyakorló játékvezető, különböző labdarúgó bajnokságokban szerezte meg a szükséges tapasztalatokat. Ellenőreinek, sportvezetőinek javaslatára 1991-ben lett országos játékvezető, az NB. II-es játékvezetői keret tagja. 1993-ban emelték a legmagasabb labdarúgó bajnokság játékvezetői keretébe. Az első bajnoki mérkőzése még ebben az évben szeptember 4-én, a VideotonSopron (4:1) találkozó volt. A FIFA által kezdeményezett nemzeti partbírói keret kialakításánál vele is elbeszélgetett a JT elnöksége. A játékvezetéstől 1993. október 23-án, a SiófokHaladás (1:1) bajnoki mérkőzéssel búcsúzott. Első ligás mérkőzéseinek száma: 3

Nemzetközi játékvezetés

A Magyar Labdarúgó-szövetség Játékvezető Testülete 1994-ben terjesztette fel nemzetközi játékvezetőnek, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) bíróinak keretébe. Több nemezetek közötti válogatott- és klubmérkőzésen volt a működő játékvezető segítő partbírója. A világbajnokságot követően Puhl Sándor állandó segítői lehettek Hamar Lászlóval.

Sportvezetőként

A Bács-Kiskun Megyei Labdarúgó-szövetség elnöke, a Magyar Olimpiai Bizottság tagja, az MLSZ elnökségi tagja (1998), az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) fellebbviteli bizottságának tagja (2002).

1998-ban az MLSZ-ben Kovács Attila (1998-1999) elnök rendcsinálásba kezdett, ami rövid idő alatt komoly ellenállásba ütközött. Elnökségének idején a sértett vezetőtársainak hatalmaskodása komoly erkölcsi károkat okozott a nemzeti- és a nemzetközi megítélésében. A magyar kormány sportvezetése és a FIFA megegyeztek, hogy egy rendkívüli közgyűlés összehívásával oldják fel a kialakult helyzetet. Bozóky Imre dr. a Bács-Kiskun Megyei Labdarúgó Szövetség elnökeként a 14 tagú elnökség egyik tagja. 1999-ben Bozóky Imre dr. lett az új elnök, 2006-ig tartó elnöksége Barcs Sándor után a második leghosszabb idejű lehetett. 2000. szeptemberben Puhl Sándort az MLSZ alelnökének választották. Elnöksége idején kétszer pályázta meg az MLSZ - megfelelő kormányzati támogatással - a labdarúgó Európa-bajnokság döntőjének megrendezését, sikertelenül.

2005 végétől 2006 elejéig újból hatalmi harcok kezdődtek az MLSZ-ben. Az elnökség visszahívta Puhl Sándort az MLSZ Játékvezető Bizottságának elnöki posztjáról, és Vágner Lászlót nevezte ki. Döntés született arról is, hogy a jövőben dr. Bozóky Imre és Puhl Sándor helyett Dunai Antal mellett Kisteleki István és Mészöly Kálmán képviselje MOB-tagként a labdarúgást az olimpiai mozgalomban. Vádak, ellen vádak, majd az összehívott közgyűlés Kisteleki Istvánt választotta új elnöknek.

Sikerei, díjai

2000. decemberében Michel Zen Ruffinenn a FIFA főtitkára levélben értesítette az MLSZ elnökségét, hogy Bozókyt az ifjúsági labdarúgó világbajnokság szervező bizottságának tagjává választották.

2009-ben a Bács-Kiskun Megyei Labdarúgó-szövetség vezetője a megye és a dél-alföldi régió futballját segítő tevékenységének elismeréseként tárgyjutalomba részesítette.

Források

Külső hivatkozások