„Art brut” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[nem ellenőrzött változat][nem ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
Váradi Zsolt (vitalap | szerkesztései)
a elütés
Váradi Zsolt (vitalap | szerkesztései)
a elütés
1. sor: 1. sor:
[[Kép:Aloise Corbaz artwork.jpg|thumb|Aloise Corbaz festménye]]
[[Kép:Aloise Corbaz artwork.jpg|thumb|Aloise Corbaz festménye]]
Az '''art brut'''-ot, vagyis durva, nyers művészetet, [[Jean Dubuffet]] hozta létre, [[1950]] körül. Őt a falfirkák és a plakátokkal teleragasztott [[párizs]]i falak ihlették, és sajátos technikával alkotott szinte 15 évig. Vastag, földből, homokból, festékből és még más ismeretlen anyagból alapot tépett, fejtett, hogy tapintható, [[relief]]szerű felületet nyerjen, olyat, mint a kiszikkadt föld vagy a hámló fal. Az alapra vonalakat is karcolt, melyek alakokká áltak össze. A művészeti stílus a gyeremekfestészetet, a műkedvelők és a pszichikusan sérültek műveinek bizonyos elemeit is felhasználja.
Az '''art brut'''-ot, vagyis durva, nyers művészetet, [[Jean Dubuffet]] hozta létre, [[1950]] körül. Őt a falfirkák és a plakátokkal teleragasztott [[párizs]]i falak ihlették, és sajátos technikával alkotott szinte 15 évig. Vastag, földből, homokból, festékből és még más ismeretlen anyagból alapot tépett, fejtett, hogy tapintható, [[relief]]szerű felületet nyerjen, olyat, mint a kiszikkadt föld vagy a hámló fal. Az alapra vonalakat is karcolt, melyek alakokká álltak össze. A művészeti stílus a gyermekfestészetet, a műkedvelők és a pszichikusan sérültek műveinek bizonyos elemeit is felhasználja.


=== Külső hivatkozások ===
=== Külső hivatkozások ===

A lap 2006. március 11., 15:35-kori változata

Fájl:Aloise Corbaz artwork.jpg
Aloise Corbaz festménye

Az art brut-ot, vagyis durva, nyers művészetet, Jean Dubuffet hozta létre, 1950 körül. Őt a falfirkák és a plakátokkal teleragasztott párizsi falak ihlették, és sajátos technikával alkotott szinte 15 évig. Vastag, földből, homokból, festékből és még más ismeretlen anyagból alapot tépett, fejtett, hogy tapintható, reliefszerű felületet nyerjen, olyat, mint a kiszikkadt föld vagy a hámló fal. Az alapra vonalakat is karcolt, melyek alakokká álltak össze. A művészeti stílus a gyermekfestészetet, a műkedvelők és a pszichikusan sérültek műveinek bizonyos elemeit is felhasználja.

Külső hivatkozások