„Szerkesztővita:Blbotond” változatai közötti eltérés

Az oldal más nyelven nem érhető el.
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Legutóbb hozzászólt Szajci 15 évvel ezelőtt a(z) Várpalota története évszámokban témában
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
Külföldi Wikipédia belinkelése
38. sor: 38. sor:
:A magyar Wikipédia fejlődését nem az szolgálja, ha átirányítjuk az olvasót az angol azócikkhez - az interwikik úgyis megteszik ezt -, hanem az, ha először piros marad a link, majd MAGYARUL megírjuk pl. a Calvenzano szócikket.
:A magyar Wikipédia fejlődését nem az szolgálja, ha átirányítjuk az olvasót az angol azócikkhez - az interwikik úgyis megteszik ezt -, hanem az, ha először piros marad a link, majd MAGYARUL megírjuk pl. a Calvenzano szócikket.
:Remélem, ezt el tudod fogadni.--[[Szerkesztő:Linkoman|Linkoman]] <sup>[[Szerkesztővita:Linkoman|vita]]</sup> 2008. október 21., 00:53 (CEST)
:Remélem, ezt el tudod fogadni.--[[Szerkesztő:Linkoman|Linkoman]] <sup>[[Szerkesztővita:Linkoman|vita]]</sup> 2008. október 21., 00:53 (CEST)

== [[Várpalota története évszámokban]] ==

Szia! Ez a cikk így nem jó. Látom sokat foglalkozol vele. Át kellene írni úgy, ahogy a többi hasonló cikk van: folyékony szöveggé. A cikk címét meg át kell nevezni: Várpalota történelme. Kérlek ha tudod csináld meg ezeket a változtatásokat. [[Kép:Zastava S. Jugoslavije.png|23px]] [[Szerkesztő:Szajci|Szajci]]&nbsp;<sup>[[Szerkesztővita:Szajci|reci]]</sup> 2008. november 11., 06:59 (CET)

A lap 2008. november 11., 07:59-kori változata

Köszöntünk a magyar Wikipédiában, kedves Blbotond!

Üdvözlünk!

A Wikipédia szerkesztésének fortélyaihoz az első lépések oldalon találsz bevezetőt. A szerkesztést a homokozóban gyakorolhatod. A Wikipédiában folyó társalgások jobb megértéséhez a wikifogalmak és rövidítések (szó)jegyzékében találsz segítséget.

Kérjük, különösen ügyelj a felküldött szövegek és képek jogtisztaságára és forrásaid pontos megjelölésére!

Kezdő szerkesztőként személyes segítőt, mentort is kaphatsz magad mellé, vele megtárgyalhatod a szerkesztéssel kapcsolatos problémáidat. Ehhez jelentkezz be (ha eddig nem tetted volna), és kattints ide! Bonyolultabb szerkesztési ügyekben a kocsmafalra írhatsz kérdéseket, ha egy szerkesztőtársad tudja a választ, ugyanott fog válaszolni.

Egy közismereti tudakozót is működtetünk, ha valamit nem találtál.

Ha van kedved, írhatsz magadról pár szót a szerkesztői lapodon, melynek kialakításához segítséget itt találsz. (Itt írhatsz például érdeklődési körödről, nyelvtudásodról). A személyes vitalapokat üzenőfalként használjuk, ezen üdvözlet is példa rá. Kérünk, hogy a vitalapokon így írd alá hozzászólásaidat: ~~~~.

Jó szerkesztést és tartalmas szórakozást kívánunk! Cassandro Ħelyőrség 2008. szeptember 28., 00:57 (CEST)Válasz

If you don't speak Hungarian, please click here.

Tartalomjegyzék

A cikkek maguktól érzékelik azt, ha szükség van tartalomjegyzékre, négy szakaszcím után egyből készít egyet. Az elég is, viszont a szakaszcímeket kisbetűkkel írjuk (kivéve persze, ahol egyértelmű a nagybetű használata). Érdemes szócikkek készítésénél a formai útmutatónkat és a stilisztikai útmutatónkat elolvasni, hasznosak.

Engedj meg még egy jó tanácsot:

A Wikipédiában van egy lehetőség arra, hogy nagyon egyszerűen elhelyezd aláírásodat, dátumostul, mindenestül. A Wikipédiabeli speciális aláírásból nem csak a Wikipédián használt neved derül ki, hanem rögtön két linket is tartalmaz. Az egyik a többi szerkesztőnek szóló bemutatkozásodra mutat, a másik pedig arra a lapra, ahol üzenni lehet neked. Ehhez az „aláíráshoz” segítséget ad a szoftver. Elég, ha az üzeneted befejeztével az aláírás helyett rákattintasz a harmadik képecskére a szerkesztőablak fölött:


akkor ennek az aláírógombnak a hatására a szoftver beilleszt a szövegedbe négy hullámvonalat.
Ha ezután arra a gombra is rákattintasz, ami így néz ki: Változtatások közzététele, akkor a szoftver lecseréli a hullámvonalakat az aláírás szövegére és az aktuális dátumra, órára.
Az aláírásként megjelenített szöveget a regisztrált szerkesztők a „beállításaim” fül segítségével meg is változtathatják.

Megjegyzések

  • Amíg nem jelentkeztél be, az IP-címedet jelenteti meg az aláírás.
  • A bemutatkozólapodra mutató link csak akkor lesz kék, ha van rajta valami, amíg üres, addig pirosan fog virítani.
  • Az üzenőlapodra mutató link csak magán az üzenőlapon jelenik meg vastag fekete szövegként, mindenhol máshol rendes linknek mutatkozik.
  • Más módon is elérheted, hogy bekerüljön a szövegbe a négy hullámvonal, nem csak az aláírógombbal:
  • a négy tildét (hullámvonalat) a szerkesztési ablak alatt is megtalálod, vagy
  • közvetlenül is beírhatod: ~~~~.
  • az Alt Gr+1 (a fő billentyűzeten) billentyűkombinációnak (Windows-alapú rendszereken), és
  • az Alt+1 2 6 (a számok a számbillentyűzeten) kombinációnak (Windows-alapú rendszereken) is ugyanez a hatása.
  • ha a gombot használod, akkor kapsz egy gondolatjelet is az aláírásod elé.

Cassandro Ħelyőrség 2008. szeptember 30., 00:29 (CEST)Válasz

Válasz most nálam. Jobban szeretem, ha együtt van a beszélgetés java része. Cassandro Ħelyőrség 2008. szeptember 30., 00:39 (CEST)Válasz

Külföldi Wikipédia belinkelése

A Reni szócikk fejrészébe belinkelted születési helyének angol Wiki-lelőhelyét.
Ezt sokan nem tartjuk jó ötletnek és kérünk, ne tedd.
A magyar Wikipédia fejlődését nem az szolgálja, ha átirányítjuk az olvasót az angol azócikkhez - az interwikik úgyis megteszik ezt -, hanem az, ha először piros marad a link, majd MAGYARUL megírjuk pl. a Calvenzano szócikket.
Remélem, ezt el tudod fogadni.--Linkoman vita 2008. október 21., 00:53 (CEST)Válasz

Várpalota története évszámokban

Szia! Ez a cikk így nem jó. Látom sokat foglalkozol vele. Át kellene írni úgy, ahogy a többi hasonló cikk van: folyékony szöveggé. A cikk címét meg át kell nevezni: Várpalota történelme. Kérlek ha tudod csináld meg ezeket a változtatásokat. Szajci reci 2008. november 11., 06:59 (CET)Válasz