„ECM Records” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[nem ellenőrzött változat][nem ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
SamatBot (vitalap | szerkesztései)
a kozmetikai javítások
DorganBot (vitalap | szerkesztései)
a képlinkek javítása, magyarítása
1. sor: 1. sor:
[[Kép:Officium.jpg|thumb|right|200px|Jan Garbarek & The Hilliard Ensemble – Officium (Borító, ECM New Series, 1994)]]Az ECM Records-t (Edition of Contemporary Music – kortárszenei kiadó) eredetileg kortárs jazz-zenei kiadóként alapította [[Manfred Eicher]] 1969-ben, Münchenben. A kiadó mára mintegy 1000 lemezes katalógusával a világ egyik legnagyobb lemezkiadójának számít. Később profilja a jazz mellett kortárs és klasszikus zenével is bővült, mivel Eicher úgy érezte, a jazz a '80-as évekre kezdte elveszíteni azt az úttörő, formáló lendületét, amellyel a kiadó alapításakor rendelkezett. 1984-től a kortárs és klasszikus lemezeket ECM New Series név alatt publikálják. Az ECM missziója óriási: a '70-es évek vége óta számtalan zenészt fedezett fel, tett ismertté, valamint különleges, stílusokon átívelő zenei projektek is kapcsolódnak hozzájuk. A kiadó neve különösen összeforródott néhány zenésszel, akik a kiadó révén váltak világhírűvé, avagy épp fordítva: akik világhírűvé tették az ECM nevét. Ilyenek pl. [[Keith Jarrett]], [[Paul Bley]], [[Jan Garbarek]], [[Chick Corea]], [[Pat Metheny]], az [[Art Ensemble of Chicago]], a zeneszerzők közül [[Arvo Pärt]], [[Steve Reich]], [[Kurtág György]], [[Valentin Silvestrov]] és sok más szerző, a klasszikus zene előadói közül pedig a [[The Hilliard Ensemble]], [[Schiff András]], a [[Keller Quartet]], [[Kim Kashkashian]], vagy a [[Trio Mediaeval]].
[[Kép:Officium.jpg|bélyegkép|jobbra|200px|Jan Garbarek & The Hilliard Ensemble – Officium (Borító, ECM New Series, 1994)]]Az ECM Records-t (Edition of Contemporary Music – kortárszenei kiadó) eredetileg kortárs jazz-zenei kiadóként alapította [[Manfred Eicher]] 1969-ben, Münchenben. A kiadó mára mintegy 1000 lemezes katalógusával a világ egyik legnagyobb lemezkiadójának számít. Később profilja a jazz mellett kortárs és klasszikus zenével is bővült, mivel Eicher úgy érezte, a jazz a '80-as évekre kezdte elveszíteni azt az úttörő, formáló lendületét, amellyel a kiadó alapításakor rendelkezett. 1984-től a kortárs és klasszikus lemezeket ECM New Series név alatt publikálják. Az ECM missziója óriási: a '70-es évek vége óta számtalan zenészt fedezett fel, tett ismertté, valamint különleges, stílusokon átívelő zenei projektek is kapcsolódnak hozzájuk. A kiadó neve különösen összeforródott néhány zenésszel, akik a kiadó révén váltak világhírűvé, avagy épp fordítva: akik világhírűvé tették az ECM nevét. Ilyenek pl. [[Keith Jarrett]], [[Paul Bley]], [[Jan Garbarek]], [[Chick Corea]], [[Pat Metheny]], az [[Art Ensemble of Chicago]], a zeneszerzők közül [[Arvo Pärt]], [[Steve Reich]], [[Kurtág György]], [[Valentin Silvestrov]] és sok más szerző, a klasszikus zene előadói közül pedig a [[The Hilliard Ensemble]], [[Schiff András]], a [[Keller Quartet]], [[Kim Kashkashian]], vagy a [[Trio Mediaeval]].


A kiadó és Eicher számtalan díjjal, többek között a Midem Év Kiadója díjával is büszkélkedhet. 2007-ben ''Horizons Touched'' címmel könyv jelent meg az ECM munkásságáról.
A kiadó és Eicher számtalan díjjal, többek között a Midem Év Kiadója díjával is büszkélkedhet. 2007-ben ''Horizons Touched'' címmel könyv jelent meg az ECM munkásságáról.

A lap 2008. július 30., 15:26-kori változata

Fájl:Officium.jpg
Jan Garbarek & The Hilliard Ensemble – Officium (Borító, ECM New Series, 1994)

Az ECM Records-t (Edition of Contemporary Music – kortárszenei kiadó) eredetileg kortárs jazz-zenei kiadóként alapította Manfred Eicher 1969-ben, Münchenben. A kiadó mára mintegy 1000 lemezes katalógusával a világ egyik legnagyobb lemezkiadójának számít. Később profilja a jazz mellett kortárs és klasszikus zenével is bővült, mivel Eicher úgy érezte, a jazz a '80-as évekre kezdte elveszíteni azt az úttörő, formáló lendületét, amellyel a kiadó alapításakor rendelkezett. 1984-től a kortárs és klasszikus lemezeket ECM New Series név alatt publikálják. Az ECM missziója óriási: a '70-es évek vége óta számtalan zenészt fedezett fel, tett ismertté, valamint különleges, stílusokon átívelő zenei projektek is kapcsolódnak hozzájuk. A kiadó neve különösen összeforródott néhány zenésszel, akik a kiadó révén váltak világhírűvé, avagy épp fordítva: akik világhírűvé tették az ECM nevét. Ilyenek pl. Keith Jarrett, Paul Bley, Jan Garbarek, Chick Corea, Pat Metheny, az Art Ensemble of Chicago, a zeneszerzők közül Arvo Pärt, Steve Reich, Kurtág György, Valentin Silvestrov és sok más szerző, a klasszikus zene előadói közül pedig a The Hilliard Ensemble, Schiff András, a Keller Quartet, Kim Kashkashian, vagy a Trio Mediaeval.

A kiadó és Eicher számtalan díjjal, többek között a Midem Év Kiadója díjával is büszkélkedhet. 2007-ben Horizons Touched címmel könyv jelent meg az ECM munkásságáról.

Külső hivatkozások

A kiadó honlapja