„46-os busz (Debrecen)” változatai közötti eltérés
[ellenőrzött változat] | [ellenőrzött változat] |
a 49Y hozzáadása AWB |
|||
51. sor: | 51. sor: | ||
|'''Nagyállomás'''<br>végállomás |
|'''Nagyállomás'''<br>végállomás |
||
|17 |
|17 |
||
|align=left|{{Ikon|v|Debrecen|1|2}}<br>{{Ikon|b|Debrecen|10|10A|10Y|16|18|18Y|21|30|30A|30I|30N|37|39|42|42A|43|44|46E|47|47Y|48|49|49Y|146|[[Airport1 és Airport2 busz (Debrecen)|Airport1]]}}<br>{{Ikon|t|Debrecen|5|5A}}<br>{{Ikon|b||Helyközi buszok}}<br>{{ikonBKK|vasút||Debrecen}} |
|align=left|{{Ikon|v|Debrecen|1|2}}<br>{{Ikon|b|Debrecen|10|10A|10Y|14|16|18|18Y|21|30|30A|30I|30N|37|39|42|42A|43|44|46E|47|47Y|48|49|49Y|146|[[Airport1 és Airport2 busz (Debrecen)|Airport1]]}}<br>{{Ikon|t|Debrecen|5|5A}}<br>{{Ikon|b||Helyközi buszok}}<br>{{ikonBKK|vasút||Debrecen}} |
||
|- |
|- |
||
|2 |
|2 |
||
|MÁV-rendelő |
|MÁV-rendelő |
||
|16 |
|16 |
||
|align=left|{{Ikon|b|Debrecen|10|10A|10Y|30|30A|39|49|49Y|146}}<br>{{Ikon|t|Debrecen|5|5A}}<br>{{Ikon|b||Helyközi buszok}} |
|align=left|{{Ikon|b|Debrecen|10|10A|10Y|14|30|30A|39|49|49Y|146}}<br>{{Ikon|t|Debrecen|5|5A}}<br>{{Ikon|b||Helyközi buszok}} |
||
|- |
|- |
||
|3 |
|3 |
||
|Mentőállomás |
|Mentőállomás |
||
|15 |
|15 |
||
|align=left|{{Ikon|b|Debrecen|10|10A|10Y|19|30|30A|39|49|49Y|146}}<br>{{Ikon|t|Debrecen|5|5A}} |
|align=left|{{Ikon|b|Debrecen|10|10A|10Y|14|19|30|30A|39|49|49Y|146}}<br>{{Ikon|t|Debrecen|5|5A}} |
||
|- |
|- |
||
|5 |
|5 |
||
|{{nowrap|Mechwart András Szakközépiskola}} |
|{{nowrap|Mechwart András Szakközépiskola}} |
||
|14 |
|14 |
||
|align=left|{{ikon|t|Debrecen|3|3A|4|5|5A}}<br>{{ikon|b|Debrecen|10|10A|10Y|19|25|25Y|34|35|35Y|36|41|41Y|42|42A|45|46E|49|49Y|125|125Y|146|A1}}<br>{{Ikon|b||Helyközi buszok}} |
|align=left|{{ikon|t|Debrecen|3|3A|4|5|5A}}<br>{{ikon|b|Debrecen|10|10A|10Y|14|19|25|25Y|34|35|35Y|36|41|41Y|42|42A|45|46E|49|49Y|125|125Y|146|A1}}<br>{{Ikon|b||Helyközi buszok}} |
||
|- |
|- |
||
|6 |
|6 |
||
|Segner tér |
|Segner tér |
||
|12 |
|12 |
||
|align=left|{{ikon|t|Debrecen|3|3A|4|5|5A}}<br>{{ikon|b|Debrecen|10|10A|10Y|13|17|17A|24|24Y|25|25Y|33|33E|34|35|35E|35Y|36|42|42A|45|46E|49|49Y|125|125Y|146|A1}}<br>{{Ikon|b||Helyközi buszok}} |
|align=left|{{ikon|t|Debrecen|3|3A|4|5|5A}}<br>{{ikon|b|Debrecen|10|10A|10Y|11|13|14|17|17A|24|24Y|25|25Y|33|33E|34|35|35E|35Y|36|42|42A|45|46E|49|49Y|125|125Y|146|A1}}<br>{{Ikon|b||Helyközi buszok}} |
||
|- |
|- |
||
|8 |
|8 |
||
106. sor: | 106. sor: | ||
|Ipari Park, bejáró út |
|Ipari Park, bejáró út |
||
|3 |
|3 |
||
|align=left|{{Ikon|b|Debrecen |
|align=left|{{Ikon|b|Debrecen|146}} |
||
|- |
|- |
||
|16 |
|16 |
A lap 2020. február 16., 13:50-kori változata
46-os jelzésű autóbuszvonal | ||||
| ||||
Történeti adatok | ||||
Státusz: | aktív | |||
Üzemi adatok | ||||
Jellege: | alapjárat | |||
Település: | Debrecen | |||
Üzemeltető: | Debreceni Közlekedési Zrt. | |||
Járműtelep: | Határ úti autóbuszgarázs | |||
Járművek: | Alfa Cívis 12, Alfa Cívis 18 | |||
Végállomások | ||||
Induló állomás: | Nagyállomás | |||
Érkező állomás: | Inter Tan-Ker Zrt. | |||
Kapcsolódó vonalak | ||||
Vonalcsalád: | 46E, 46H, 146 | |||
Hálózat: | Debrecen tömegközlekedése | |||
Autóbuszok: | Debrecen autóbuszvonal-hálózata | |||
menetrendi tájékoztató |
Hasonló nevű viszonylatok | ||
46-os busz | ||
A debreceni 46-os jelzésű autóbusz a Nagyállomás és az Inter Tan-Ker Zrt. között közlekedik. Útvonala során érinti a belvárost, Segner tért, Tescót és az Ipari Parkot. A 46-os járatokon felül közlekednek 46E és 146E jelzésű autóbuszok is.
Jelenlegi menetrendje 2018. július 1-jétől érvényes.
Története
2007-ben az FAG dolgozóinak szállítására létrejött a 17F jelzésű autóbusz. A járat a Nagyállomás és az FAG bejárata között közlekedett kizárólag műszakváltáskor. 2009. július 1-jén a járatot 46-osra nevezték át, és meghosszabbították az Inter Tan-Kerig. A járat az FAG-nál új megállót is kapott. A 46-os busz óránként közlekedett, bár a 2010-es menetrendváltáskor sűrítették. Szintén a menetrendváltáskor hozták létre a 171-es buszt. A járat a 17Y busz vonalán haladt azzal a kivétellel, hogy betért a 46-os vonalán az Inter Tan-Kerhez. A 2011-es menetrendváltás III. ütemében a 17Y/171-es, valamint a 46-os járatokat összevonták. A 17Y és a 171-es járat megszűnt. A 17Y helyett az új 46-os busz közlekedett, de már nem a Segner tértől, hanem a Nagyállomástól. A 171-es busz helyett pedig szintén a Nagyállomástól a 46Y busz közlekedett. A 46-os addigi útvonalán a 46E közlekedik gyorsjárat jelleggel. 2012-ben létrehozták a 46X járatot, mely igénybejelentés esetén a 46Y járat útvonalán közlekedett, viszont igénybejelentés hiányában csak az Inter Tan-Ker megállóhelyig járt. Ez a rendszer 2018. június 30-áig volt így. Július 1-jén a 46-os busz az Inter Tan-Kerig rövidült, a 46X és 46Y járatok megszűntek, a 46E nem módosult. 146E jelzéssel elindítottak egy új gyorsított körjáratot a Tócóskert és a Határ út összekötése érdekében, valamint a Határ út külső részének pótlása miatt, ugyanis a változással minden itt közlekedő járat módosult vagy megszűnt.
Járművek
A viszonylaton Alfa Cívis 12 és Alfa Cívis 18 típusú buszok közlekednek.
Útvonala
Inter Tan-Ker Zrt. felé | Nagyállomás felé |
---|---|
Nagyállomás vá. – Erzsébet utca – Külsővásártér – Nyugati utca – Kishegyesi út – Határ út – Richter Gedeon utca – Inter Tan-Ker Zrt. vá. | Inter Tan-Ker Zrt. vá. – Richter Gedeon utca – Határ úti ipari park, szervizút – Határ út – Kishegyesi út – Nyugati utca – Külsővásártér – Erzsébet utca – Nagyállomás vá. |
Megállóhelyei
Az átszállási kapcsolatok között az azonos útvonalon közlekedő 46H busz nincsen feltüntetve.
46 (Nagyállomás ◄► Inter Tan-Ker Zrt.) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Perc (↓) | Megállóhely | Perc (↑) | Átszállási kapcsolatok | ||||
0 | Nagyállomás végállomás |
17 | 1, 2 10, 10A, 10Y, 14, 16, 18, 18Y, 21, 30, 30A, 30I, 30N, 37, 39, 42, 42A, 43, 44, 46E, 47, 47Y, 48, 49, 49Y, 146, Airport1 5, 5A Helyközi buszok S506 sebesvonat, gyorsvonat, IC, EC, expresszvonat | ||||
2 | MÁV-rendelő | 16 | 10, 10A, 10Y, 14, 30, 30A, 39, 49, 49Y, 146 5, 5A Helyközi buszok | ||||
3 | Mentőállomás | 15 | 10, 10A, 10Y, 14, 19, 30, 30A, 39, 49, 49Y, 146 5, 5A | ||||
5 | Mechwart András Szakközépiskola | 14 | 3, 3A, 4, 5, 5A 10, 10A, 10Y, 14, 19, 25, 25Y, 34, 35, 35Y, 36, 41, 41Y, 42, 42A, 45, 46E, 49, 49Y, 125, 125Y, 146, A1 Helyközi buszok | ||||
6 | Segner tér | 12 | 3, 3A, 4, 5, 5A 10, 10A, 10Y, 11, 13, 14, 17, 17A, 24, 24Y, 25, 25Y, 33, 33E, 34, 35, 35E, 35Y, 36, 42, 42A, 45, 46E, 49, 49Y, 125, 125Y, 146, A1 Helyközi buszok | ||||
8 | Kishegyesi út | 11 | 12, 17, 17A, 22, 22Y, 24, 24Y, 25, 25Y, 45, 125, 125Y, 146 | ||||
9 | Dorottya utca | 9 | 12, 17, 17A, 22, 22Y, 24, 24Y, 25, 25Y, 46E, 125, 125Y, 146 | ||||
10 | Gyepűsor utca | 7 | 12, 17, 17A, 22, 22Y, 24, 24Y, 25, 25Y, 46E, 125, 125Y, 146 | ||||
11 | Építők útja | 6 | 17, 17A, 42, 42A, 146 | ||||
13 | Tegez utca | ∫ | 17, 17A, 42, 42A, 43 | ||||
14 | Pósa utca | 5 | 17, 17A, 42, 42A, 43, 46E, 146 | ||||
15 | Ipari Park, bejáró út | 3 | 146 | ||||
16 | FAG | 2 | 46E, 146 | ||||
17 | Richter Gedeon utca | 1 | 46E, 146 | ||||
18 | Inter Tan-Ker Zrt. végállomás |
0 | 46E, 146 |
Járatsűrűség
A járatok 4.10 és 23.30 között indulnak. Tanítási időszakban és tanszünetben 5, 7, 13, 16, 17, 21 órakor 3 járat indul, 4, 6, 12, 14, 15, 22 órakor 2 járat indul, a többi órában 1 járat indul. Hétvégén 13, 21 órakor 3 járat indul, 4, 5, 7, 12, 14, 17, 22 órakor 2 járat indul, a többi órában 1 járat indul.
Pontos indulási idők itt.