„22-es busz (Szombathely)” változatai közötti eltérés
[ellenőrzött változat] | [ellenőrzött változat] |
a Valós idejű, valós időben különírva (kézi botszerkesztés) |
a infobox (üzemeltető) és források AWB |
||
12. sor: | 12. sor: | ||
|járműfajta=[[autóbusz]] |
|járműfajta=[[autóbusz]] |
||
|település=[[Szombathely]] |
|település=[[Szombathely]] |
||
|üzemeltető=énykk |
|||
|üzemeltető=[[ÉNYKK Északnyugat-magyarországi Közlekedési Központ|ÉNYKK]] |
|||
|státusz=aktív |
|státusz=aktív |
||
|végállomás 1=Vasútállomás |
|végállomás 1=Vasútállomás |
||
64. sor: | 64. sor: | ||
==Járművek== |
==Járművek== |
||
A vonalon egy '''[[Volkswagen LT 46]]''' mikrobusz vagy ritkán '''[[Credo BN 12|CREDO BN 12]]''' szólóbusz szállítja az utasokat. |
A vonalon egy '''[[Volkswagen LT 46]]''' mikrobusz vagy ritkán '''[[Credo BN 12|CREDO BN 12]]''' szólóbusz szállítja az utasokat. |
||
==Története== |
==Története== |
||
247. sor: | 247. sor: | ||
|} |
|} |
||
== |
==Források== |
||
* {{Cite web| url=http://www.enykk.hu/data/files/menetrendek/menetrend_sz.pdf| title=Szombathely helyi autóbuszvonalai| accessdate=2017-02-11| format=PDF| publisher=Északnyugat-magyarországi Közlekedési Központ| language=magyar}} |
|||
* [http://enykk.hu/ ÉNYKK Zrt.] |
* [http://enykk.hu/ ÉNYKK Zrt.] |
||
* [http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/helyijarat_busz_menetrend_modositas_szombathely Nyugat.hu] |
* [http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/helyijarat_busz_menetrend_modositas_szombathely Nyugat.hu] |
A lap 2017. február 11., 13:44-kori változata
A szombathelyi 22-es jelzésű autóbusz a Vasútállomás és a Kilátó út megállóhelyek között közlekedik. A vonalat az ÉNYKK üzemelteti.
22-es jelzésű autóbuszvonal | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
Történeti adatok | |||||||||||||||||||||||||
Státusz: | aktív | ||||||||||||||||||||||||
Üzemi adatok | |||||||||||||||||||||||||
Jellege: | időszakos vonal | ||||||||||||||||||||||||
Település: | Szombathely | ||||||||||||||||||||||||
Üzemeltető: | ÉNYKK Zrt. | ||||||||||||||||||||||||
Járművek: | Volkswagen LT 46, CREDO BN 12 | ||||||||||||||||||||||||
Végállomások | |||||||||||||||||||||||||
Induló állomás: | Vasútállomás | ||||||||||||||||||||||||
Érkező állomás: | Kilátó út | ||||||||||||||||||||||||
Útvonaladatok | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
Járatadatok | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
Kapcsolódó vonalak | |||||||||||||||||||||||||
Hálózat: | Szombathely tömegközlekedése | ||||||||||||||||||||||||
Autóbuszok: | Szombathely autóbuszvonal-hálózata |
Hasonló nevű viszonylatok | ||
22-es busz | ||
Közlekedése
Munkanapokon közlekedik 40 percenként a reggeli és a délutáni csúcsidőben.
Valós idejű közösségi közlekedési információ
Az ÉNYKK honlapjának ezen a részén követhető, hogy éppen melyik busz merre jár. Valós idejű közlekedés
Járművek
A vonalon egy Volkswagen LT 46 mikrobusz vagy ritkán CREDO BN 12 szólóbusz szállítja az utasokat.
Története
2009-ig az Autóbusz-állomás és az Erdei iskola megállóhelyek között közlekedett, majd más járatokkal együtt megszüntették. 2013-ban a közgyűlésen új tervet készítettek az újraindításra, majd el is fogadták. A járat 2013. szeptember 2. óta szállítja az utasokat a Vasútállomás és a Kilátó út között. 2014. március 1-jén kissé változott a menetrend és a Rohonci út helyett a Paragvári utca - Szűrcsapó utcán közlekedik. 2016. február 1-jétől megáll a Dr. István Lajos krt. megállóhelyen, és az újonnan létesült Múzeumfalu megállóban is, valamint délelőtt is közlekedik.
Útvonala
Kilátó út felé: | Vasútállomás felé: |
---|---|
|
|
Megállói
Kilátó út felé
Megállóhely neve | Menetidő | Átszállási lehetőségek | Fontosabb létesítmények |
---|---|---|---|
Vasútállomás | 0 | 1, 1A, 1C, 1U, 2A, 2C, 30Y, 5, 6, 7, 8, 21, 25, 26, 27 | Vasútállomás, Helyi autóbusz-állomás, Éhen Gyula tér |
Szelestey L. u. 27. | 1 | 1, 1C, 1U, 5 | |
Március 15. tér | 3 | 1, 1C, 1U, 5 | SZTK, Március 15. tér, Művelődési és Sportház |
Berzsenyi Könyvtár | 5 | 1, 1C, 1U, 5 | Berzsenyi Dániel Könyvtár, Petőfi Üzletház, A 14 emeletes épület, Domonkos rendház, Nemzeti Adó- és Vámhivatal, Tüdőszűrő, Paragvári utcai Általános Iskola |
Dr. István Lajos krt. | 6 | 1C, 25 | Markusovszky Kórház, Nővér szálló, Vérellátó |
Művészeti Gimn. (Szűrcs u.) | 8 | 2A, 2C, 9 | Művészeti Gimnázium |
Derkovits Bev. Közp. | 10 | 2A, 2C, 9 | Derkovits Bevásárlóközpont, Órásház, Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium |
Tófürdő | 12 | 2A, 2C | Tófürdő, Csónakázótó, Haladás pálya, Kenderesi utcai sporttelep |
Uszoda | 13 | 2A, 2C | Fedett Uszoda és Termálfürdő, Claudius Hotel, Csónakázótó, Ezredévi park |
Árpád utca | 14 | 27 | |
Mátra utca | 15 | - | |
Múzeumfalu | 16 | - | Csónakázótó, Múzemfalu, Tó Vendéglő |
Lajta utca | 17 | - | Múzeumfalu |
Márton Áron utca | 18 | - | |
Kilátó út | 20 | - | Oladi kilátó |
Vasútállomás felé
Megállóhely neve | Menetidő | Átszállási lehetőségek | Fontosabb létesítmények |
---|---|---|---|
Kilátó út | 0 | - | Oladi kilátó |
Márton Áron utca | 2 | - | |
Lajta utca | 3 | - | Múzeumfalu |
Múzeumfalu | 4 | - | Csónakázótó, Múzemfalu, Tó Vendéglő |
Mátra utca | 5 | - | |
Árpád utca | 6 | 27 | |
Uszoda | 7 | 2A, 2C | Fedett Uszoda és Termálfürdő, Claudius Hotel, Csónakázótó, Ezredévi park |
Tófürdő | 8 | 2A, 2C | Tófürdő, Csónakázótó, Haladás pálya, Kenderesi utcai sporttelep |
Derkovits Bev. Közp. | 10 | 2A, 2C, 9 | Derkovits Bevásárlóközpont, Órásház, Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium |
Művészeti Gimn. (Paragv. u.) | 12 | 1, 1C, 2A, 2C, 9, 25 | Művészeti Gimnázium |
Dr. István Lajos krt. | 13 | 1C, 25 | Markusovszky Kórház, Nővér szálló, Vérellátó |
Berzsenyi Könyvtár | 15 | 1, 1C, 1U, 5 | Berzsenyi Dániel Könyvtár, Petőfi Üzletház, A 14 emeletes épület, Domonkos rendház, Nemzeti Adó- és Vámhivatal, Tüdőszűrő, Paragvári utcai Általános Iskola |
Savaria Nagyszálló | 17 | 1, 1C, 1U, 5 | MÁV Zrt. Területi Igazgatóság, Savaria Nagyszálló, Mártírok tere, Savaria Mozi |
56-osok tere (Széll K. u.) | 19 | 1, 2A, 30Y, 6, 8 | 56-osok tere, Vámhivatal, Földhivatal, Államkincstár, Gyermekotthon |
Vasútállomás | 20 | 1, 1A, 1C, 1U, 2A, 2C, 30Y, 5, 6, 7, 8, 21, 25, 26, 27 | Vasútállomás, Helyi autóbusz-állomás, Éhen Gyula tér |
Menetrend
Kilátó út felé
Óra | Munkanapokon | Tanszüneti munkanapokon |
---|---|---|
4 | 55 | 55 |
5 | 35 | 35 |
6 | 15, 55 | 15, 55 |
7 | 35 | 35 |
8 | 15 | 15 |
10 | 15 | 15 |
11 | 55 | 55 |
12 | 35 | 35 |
13 | 15, 55 | 15, 55 |
14 | 35 | 35 |
15 | 15, 55 | 15, 55 |
16 | 35 | 35 |
17 | 15 | 15 |
Vasútállomás felé
Óra | Munkanapokon | Tanszüneti munkanapokon |
---|---|---|
5 | 15, 55 | 15, 55 |
6 | 35 | 35 |
7 | 15, 55 | 15, 55 |
8 | 35 | 35 |
10 | 35 | 35 |
12 | 15, 55 | 15, 55 |
13 | 35 | 35 |
14 | 15, 55 | 15, 55 |
15 | 35 | 35 |
16 | 15, 55 | 15, 55 |
Források
- Szombathely helyi autóbuszvonalai (magyar nyelven) (PDF). Északnyugat-magyarországi Közlekedési Központ. (Hozzáférés: 2017. február 11.)
- ÉNYKK Zrt.
- Nyugat.hu