„Lunar Orbiter-3” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
Hidaspal (vitalap | szerkesztései)
a Lunar Orbiter-program kategória eltávolítva; Lunar Orbiter űrszondák kategória hozzáadva (a HotCattel)
B.Zsoltbot (vitalap | szerkesztései)
infobox beszúrás AWB
1. sor: 1. sor:
{{műhold infobox}}

'''Lunar Orbiter-3''' ([[magyar nyelv|magyarul]]: Hold körül keringő) mestersége holdszputnyik, a [[Lunar Orbiter-program]] harmadik egysége. A [[NASA]] és a [[Boeing]] cég tervezte és építette.
'''Lunar Orbiter-3''' ([[magyar nyelv|magyarul]]: Hold körül keringő) mestersége holdszputnyik, a [[Lunar Orbiter-program]] harmadik egysége. A [[NASA]] és a [[Boeing]] cég tervezte és építette.



A lap 2015. június 30., 23:47-kori változata

Lunar Orbiter-3
ŰrügynökségNASA
Típuslunar orbiter
Indítás dátuma1967. február 5.
Indítás helyeCape Canaveral Space Launch Complex 13
HordozórakétaAtlas SLV-3 Agena-D

COSPAR azonosító1967-008A
SCN02666
SablonWikidataSegítség

Lunar Orbiter-3 (magyarul: Hold körül keringő) mestersége holdszputnyik, a Lunar Orbiter-program harmadik egysége. A NASA és a Boeing cég tervezte és építette.

Küldetés

1967. február 5-én indították útjára. Fő feladat a Hold felszínének kis területeken történő részletes vizsgálata. Elősegítve a Surveyor-programmal az Apollo-program lehetséges leszállóterületeinek meghatározását. Programját befejezve becsapódott a Hold felszínébe.

Jellemzői

Alakja rövid, 1,52 méter átmérőjű hengerhez hasonlít. Több mérőműszerrel is felszerelték: sugárzás intenzitás mérő, mikro-meteorit számláló. Az energiát napelemtáblák biztosították. Két kamerából álló fényképező egységet, filmkidolgozó és képtovábbító berendezést, vezérlő automatikákat, helyzetstabilizáló egységet, akkumulátorokat, rádióadót és rakétahajtóművet tartalmaz. A filmtovábbító mechanizmus hibásan működött. Csak 156 széles látószögű és 137 telefotót rögzített.

Források