„Halal étkezés” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][nem ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
a Visszaállítottam a lap korábbi változatát: 101.174.145.191 (vita) szerkesztéséről Malatinszky szerkesztésére
Nincs szerkesztési összefoglaló
1. sor: 1. sor:
'''Helal''' (halal) '''étkezésnek''' hívjuk az [[iszlám]] vallásban azt az étkezést, mely az iszlám megengedett ételeit fogyasztja csak.
'''Halál étkezésnek''' hívjuk az [[iszlám]] vallásban azt az étkezést, mely az iszlám megengedett ételeit fogyasztja csak.


==Helal étkek==
==Helal étkek==

A lap 2014. december 31., 06:02-kori változata

Halál étkezésnek hívjuk az iszlám vallásban azt az étkezést, mely az iszlám megengedett ételeit fogyasztja csak.

Helal étkek

Tisztátalan a vér, a döghús, a sertéshús, illetve minden olyan állat, melynek karma van, illetve amely húst eszik. A Korán egyik verse szerint a zsidóknak meg van tiltva a zsír, kivéve ami az állat belén és hátán van. „Így fizetnek meg lázadozásaikért” - mondja a Korán.[forrás?]

Iszlám állatvágási szabályok

Az iszlám nem engedi meg az olyan húst, mely felett nem hangzott fel Allah neve. Éppen ezért az iszlám vágási módszere a Koránon és a Szunnán alapul. Először imát mondanak, majd elvágják az állat nyaki ütőereit, kivéreztetik, és utána már helal a hús. Ez tulajdonképpen majdnem megfelel a zsidó kóser előírásoknak. Éppen ezért mondja a Korán, hogy a zsidók étele meg van engedve a muszlimoknak.

Egyéb szabályok

Zarándokoknak tilos vadászni, de hogy tilos-e a vadhús, arról a vallástudósok véleménye eltér. A Korán azt is említi, hogy megengedettek azok, melyeket a muszlimok vadászatra betanított állataik ölnek meg, akkor csak Allah nevét kell a vad felett megemlíteni.

Források