„Somewhere in Time” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
BinBot (vitalap | szerkesztései)
a Az igekötőt csak a saját igéjével írjuk egybe, a közbeékelt segédigével nem! A mondat tagadása segít dönteni. Lásd még: WP:ELÍR#Igekötők egybe- és különírása (kézi botszerkesztés)
Xqbot (vitalap | szerkesztései)
a Bot: fi:Somewhere in Time egy kiemelt cikk; kozmetikai változtatások
23. sor: 23. sor:
}}
}}


A '''''Somewhere in Time''''' a [[brit]] [[Iron Maiden]] hatodik nagylemeze, mely [[1986]]. szeptember 29-én jelent meg. [[Európa|Európában]] az [[EMI]], az [[Amerikai Egyesült Államok|Egyesült Államok]]ban pedig a [[Capitol]] jelentette meg (Itt [[2002]]-ben újra megjelent a Sanctuary/Columbia Records gondozásában). Az albumon újításként a kornak megfelelő gitárszintetizátorokat is használtak, ennek ellenére ez lett az addigi legkeményebb és leggyorsabb albumuk. [[Bruce Dickinson]] [[ének]]es ekkoriban alkotói válságban volt, így a felbukkant ötleteit, nem használták fel, mondván nem hozták az elvárható szintet. Így a dalok nagy részét [[Steve Harris]] mellett főként [[Adrian Smith]] szerezte. A kislemezként is kiadott dalokat - ''[[Stranger in a Strange Land]]'' és ''[[Wasted Years]]'' - egymaga írta.
A '''''Somewhere in Time''''' a [[brit]] [[Iron Maiden]] hatodik nagylemeze, mely [[1986]]. szeptember 29-én jelent meg. [[Európa|Európában]] az [[EMI]], az [[Amerikai Egyesült Államok|Egyesült Államokban]] pedig a [[Capitol]] jelentette meg (Itt [[2002]]-ben újra megjelent a Sanctuary/Columbia Records gondozásában). Az albumon újításként a kornak megfelelő gitárszintetizátorokat is használtak, ennek ellenére ez lett az addigi legkeményebb és leggyorsabb albumuk. [[Bruce Dickinson]] [[ének]]es ekkoriban alkotói válságban volt, így a felbukkant ötleteit, nem használták fel, mondván nem hozták az elvárható szintet. Így a dalok nagy részét [[Steve Harris]] mellett főként [[Adrian Smith]] szerezte. A kislemezként is kiadott dalokat - ''[[Stranger in a Strange Land]]'' és ''[[Wasted Years]]'' - egymaga írta.


A koncertek alkalmával a ''Wasted Years'' és a ''Heaven Can Wait'' dalokat szokták a legtöbbször előadni. Ez utóbbi előadásánál a rajongókat is fel szokták hívni a színpadra, hogy velük adják elő a dal középső részét.
A koncertek alkalmával a ''Wasted Years'' és a ''Heaven Can Wait'' dalokat szokták a legtöbbször előadni. Ez utóbbi előadásánál a rajongókat is fel szokták hívni a színpadra, hogy velük adják elő a dal középső részét.


A gitárszintetizátorok használata kikövezte az utat a következő ''[[Seventh Son of a Seventh Son]]'' című albumhoz, melyen szintén előbukkan pár helyen a hangszer.
A gitárszintetizátorok használata kikövezte az utat a következő ''[[Seventh Son of a Seventh Son]]'' című albumhoz, melyen szintén előbukkan pár helyen a hangszer.
Ez volt az első olyan stúdióalbumuk, melyre egynél több évet kellett várni a megelező album óta. Ennek az oka a minden korábbinál hosszabb stúdiózás volt, valamint a ''[[Powerslave]]'' lemez hosszó, monumentális turnéja. Ezt az albumot is nagyban megihlették a filmek, könyvek valamint a történelmi eseméyek. Az ''Alexander the Great'' dal [[III. Alexandrosz makedón király|Nagy Sándor]]ról szól.
Ez volt az első olyan stúdióalbumuk, melyre egynél több évet kellett várni a megelező album óta. Ennek az oka a minden korábbinál hosszabb stúdiózás volt, valamint a ''[[Powerslave]]'' lemez hosszó, monumentális turnéja. Ezt az albumot is nagyban megihlették a filmek, könyvek valamint a történelmi eseméyek. Az ''Alexander the Great'' dal [[III. Alexandrosz makedón király|Nagy Sándorról]] szól.


A lemez a [[UK Albums Chart]] listáján a 3. míg a [[Billboard 200]]-on a 11. helyen nyitott.
A lemez a [[UK Albums Chart]] listáján a 3. míg a [[Billboard 200]]-on a 11. helyen nyitott.
90. sor: 90. sor:


* Martin Birch – producer, hangmérnök, keverés
* Martin Birch – producer, hangmérnök, keverés
* Albert Boekholt – mérnök asszisztens
* Albert Boekholt – mérnök asszisztens
* Ronald Prent – mérnök asszisztens
* Ronald Prent – mérnök asszisztens


== Helyezések ==
== Helyezések ==
144. sor: 144. sor:
[[Kategória:Heavy metal albumok]]
[[Kategória:Heavy metal albumok]]
[[Kategória:Iron Maiden-albumok]]
[[Kategória:Iron Maiden-albumok]]

{{Link GA|fi}}

A lap 2014. február 1., 13:54-kori változata

Iron Maiden
Somewhere in Time
nagylemez
Megjelent1986. szeptember 29.
Felvételek1986 Compass Point Studió, Nassau (Bahama-szigetek) és Wisseloord Studioó, Hilversum, Hollandia, 1986.
StílusHeavy Metal
Nyelvangol
Hossz51:24
KiadóEMI
ProducerMartin Birch
Kritikák
Helyezések
  • UK UK Albums Chart (#3)
  • USA Billboard 200 (#11)
  • Iron Maiden-kronológia
    Live After Death
    (1985)
    Somewhere in Time
    (1986
    Seventh Son of a Seventh Son
    (1988)
    Kislemezek az albumról
    1. Wasted Years
      Megjelent: 1986. szeptember 6.
    2. Stranger in a Strange Land
      Megjelent: 1986. november 22.
    SablonWikidataSegítség

    A Somewhere in Time a brit Iron Maiden hatodik nagylemeze, mely 1986. szeptember 29-én jelent meg. Európában az EMI, az Egyesült Államokban pedig a Capitol jelentette meg (Itt 2002-ben újra megjelent a Sanctuary/Columbia Records gondozásában). Az albumon újításként a kornak megfelelő gitárszintetizátorokat is használtak, ennek ellenére ez lett az addigi legkeményebb és leggyorsabb albumuk. Bruce Dickinson énekes ekkoriban alkotói válságban volt, így a felbukkant ötleteit, nem használták fel, mondván nem hozták az elvárható szintet. Így a dalok nagy részét Steve Harris mellett főként Adrian Smith szerezte. A kislemezként is kiadott dalokat - Stranger in a Strange Land és Wasted Years - egymaga írta.

    A koncertek alkalmával a Wasted Years és a Heaven Can Wait dalokat szokták a legtöbbször előadni. Ez utóbbi előadásánál a rajongókat is fel szokták hívni a színpadra, hogy velük adják elő a dal középső részét.

    A gitárszintetizátorok használata kikövezte az utat a következő Seventh Son of a Seventh Son című albumhoz, melyen szintén előbukkan pár helyen a hangszer. Ez volt az első olyan stúdióalbumuk, melyre egynél több évet kellett várni a megelező album óta. Ennek az oka a minden korábbinál hosszabb stúdiózás volt, valamint a Powerslave lemez hosszó, monumentális turnéja. Ezt az albumot is nagyban megihlették a filmek, könyvek valamint a történelmi eseméyek. Az Alexander the Great dal Nagy Sándorról szól.

    A lemez a UK Albums Chart listáján a 3. míg a Billboard 200-on a 11. helyen nyitott.

    A 2008-as Maiden Heaven: A Tribute to Iron Maiden feldolgozásalbumon a Wasted Years dalt a Devildriver, míg a Caught Somewhere in Time-ot a Madina Lake dolgozta fel.[1]

    Számlista

      CímSzerző(k) Hossz
    1. Caught Somewhere in TimeSteve Harris 7:26
    2. Wasted YearsAdrian Smith 5:08
    3. Sea of MadnessSmith 5:42
    4. Heaven Can WaitHarris 7:21
    5. The Loneliness of the Long Distance RunnerHarris 6:31
    6. Stranger in a Strange LandSmith 5:44
    7. Déjà VuDave Murray, Harris 4:56
    8. Alexander the GreatHarris 8:36
    1995-ös újrakiadás, bónusz CD
      CímSzerző(k) Hossz
    1. Reach OutDave Colwell 3:31
    2. Juanita (Eredetileg: Marshall Fury)Steve Barnacle, Derek O'Neil 3:47
    3. Sheriff of Huddersfield (Egy régi Urchin dal alapján melynek címe: "Life in the City")Iron Maiden 3:35
    4. That GirlMerv Goldsworthy, Pete Jupp, Andy Barnett 5:07

    Közreműködők

    • Martin Birch – producer, hangmérnök, keverés
    • Albert Boekholt – mérnök asszisztens
    • Ronald Prent – mérnök asszisztens

    Helyezések

    Album

    Év Lista Pozíció
    1986 UK Albums Chart 3
    U.S. Billboard Hot 200 11

    Kislemezek

    Év Kislemez Lista Pozíció Album
    1986 "Wasted Years" UK Singles Chart 18 "Somewhere in Time"
    "Stranger in a Strange Land" UK Singles Chart 22 "Somewhere in Time"
    1990 "Wasted Years" UK Singles Chart 9 "The First Ten Years"

    Forrás