„Franciaország tengerentúli területei” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
TomcsyBot (vitalap | szerkesztései)
a Bot: portálsablonok helyesen
B.Zsoltbot (vitalap | szerkesztései)
a clean up, replaced: [[EU → [[Európai Unió AWB
1. sor: 1. sor:
A '''tengerentúli területek''' (franciául: 2003 óta ''Collectivités d'outre-mer – COM'', előtte: ''Territoires d'outre-mer – TOM'') ugyan részét képezik a [[Franciaország|Francia Köztársaságnak]], de nem részei az ország [[európa]]i területeinek vagy az [[EU]] költségvetési rendszerének. Ez főként azt jelenti, hogy amikor az anyaország [[2002]]-ben átállt az [[euró]]ra, akkor ezek a területek nem vették át az új fizetőeszközt. Itt még mindig a francia [[csendes-óceáni valutaközösségi frank]] a hivatalos pénznem, bár a frank árfolyamát az euró árfolyamához kötötték.
A '''tengerentúli területek''' (franciául: 2003 óta ''Collectivités d'outre-mer – COM'', előtte: ''Territoires d'outre-mer – TOM'') ugyan részét képezik a [[Franciaország|Francia Köztársaságnak]], de nem részei az ország [[európa]]i területeinek vagy az [[Európai Unió]] költségvetési rendszerének. Ez főként azt jelenti, hogy amikor az anyaország [[2002]]-ben átállt az [[euró]]ra, akkor ezek a területek nem vették át az új fizetőeszközt. Itt még mindig a francia [[csendes-óceáni valutaközösségi frank]] a hivatalos pénznem, bár a frank árfolyamát az euró árfolyamához kötötték.


A [[2003]]-as [[alkotmánymódosítás]] változtatta meg a területek elnevezését, egyben átalakította azok jogait is.
A [[2003]]-as [[alkotmánymódosítás]] változtatta meg a területek elnevezését, egyben átalakította azok jogait is.

A lap 2012. augusztus 24., 16:53-kori változata

A tengerentúli területek (franciául: 2003 óta Collectivités d'outre-mer – COM, előtte: Territoires d'outre-mer – TOM) ugyan részét képezik a Francia Köztársaságnak, de nem részei az ország európai területeinek vagy az Európai Unió költségvetési rendszerének. Ez főként azt jelenti, hogy amikor az anyaország 2002-ben átállt az euróra, akkor ezek a területek nem vették át az új fizetőeszközt. Itt még mindig a francia csendes-óceáni valutaközösségi frank a hivatalos pénznem, bár a frank árfolyamát az euró árfolyamához kötötték.

A 2003-as alkotmánymódosítás változtatta meg a területek elnevezését, egyben átalakította azok jogait is.

A tengerentúli területek közé tartoznak: