„Tarsem Singh” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[nem ellenőrzött változat][nem ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
56. sor: 56. sor:
A történetben [[Ókori Róma|római]] [[gladiátor]]ok láthatók, a zene a [[Queen]] együttes ''[[We Will Rock You]]'' című száma.
A történetben [[Ókori Róma|római]] [[gladiátor]]ok láthatók, a zene a [[Queen]] együttes ''[[We Will Rock You]]'' című száma.


A szereplőket olyanok alkotják, mint [[Enrique Iglesias]] (az európai/amerikai verzióban), [[Amr Diab]] (a [[közel-kelet]]i verzióban). Ők a [[császár]] figuráját játsszák, aki Pepsiket halmozott fel maga körül. [[Britney Spears]], [[Pink]] és [[Beyonce Knowles]] gladiátorokat alakítanak.
A szereplőket olyanok alkotják, mint [[Enrique Iglesias]] (az európai/amerikai verzióban), [[Amr Dijáb]] (a [[közel-kelet]]i verzióban). Ők a [[császár]] figuráját játsszák, aki Pepsiket halmozott fel maga körül. [[Britney Spears]], [[Pink]] és [[Beyonce Knowles]] gladiátorokat alakítanak.


Eleinte a gladiátorok egymás ellen küzdenek, majd a császár ellen fordulnak.
Eleinte a gladiátorok egymás ellen küzdenek, majd a császár ellen fordulnak.

A lap 2011. január 13., 15:15-kori változata

Tarsem Singh
SzületettTarsem Dhandwar Singh
1961. május 26. (62 éves)
Pandzsáb, India
BeceneveTarsem
Állampolgárságaindiai
Foglalkozása
Iskolái
  • Bishop Cotton School
  • Hansraj College
KitüntetéseiMTV Video Music Awards (1991)

A Wikimédia Commons tartalmaz Tarsem Singh témájú médiaállományokat.
SablonWikidataSegítség

Tarsem Dhandwar Singh (szül.: 1961. május 26., Pandzsáb, India), indiai filmrendező. Mozifilmes munkái mellett videoklipek és reklámfilmek rendezéséről is ismert.

Élete

Apja repülőgép-tervező mérnök.[1]

A Himalájában nőtt fel. Előtte Iránban élt, de apja a Himalájába küldte, mert látható volt, hogy Iránban a mullahok fognak hatalomra jutni, és úgy ítélte meg, hogy ez negatív következményekkel járna a gyermek felnevelésére.

Tarsem a Bishop Cotton School-ba járt (Simla), majd elvégezte a New York-i Filmakadémiát és az Art Center College of Design-t (Pasadena, Kalifornia).

Tarsem zenés videoklipek rendezésével kezdte karrierjén, ezek között volt többek között a Hold On En Vogue-tól, a Sweet Lullaby a Deep Forest-től és az R.E.M. slágere, a Losing My Religion. Ez utóbbi 1991-ben elnyerte „Az év legjobb videoja” címet az MTV Video Music Awards-on.

Több tucat reklámfilmet forgatott olyan márkáknak, mint a Nike, Levi's és Coca-Cola.[2]

Tarsem első mozifilmje a The Cell (2000) volt, aminek Jennifer Lopez a főszereplője. Második filmje, a A zuhanás („The Fall”), egy fantasy-film,[3][4], ami a 2006-os Torontói nemzetközi filmfesztiválon mutatkozott be, az észak-amerikai mozikba 2008-ban került.

2011-es, harmadik filmje az Immortals címet viseli (más címe: War of the Gods)[5]. Tervei között szerepel a Grimm-testvérek Hófehérke meséjének feldolgozása.[6][7]

Filmográfia

Díjak, elismerések

A Pepsi „We Will Rock You” reklámja

A reklám, amit Singh rendezett a Pepsinek, az egyik legjobban kidolgozott reklámnak számít.

A történetben római gladiátorok láthatók, a zene a Queen együttes We Will Rock You című száma.

A szereplőket olyanok alkotják, mint Enrique Iglesias (az európai/amerikai verzióban), Amr Dijáb (a közel-keleti verzióban). Ők a császár figuráját játsszák, aki Pepsiket halmozott fel maga körül. Britney Spears, Pink és Beyonce Knowles gladiátorokat alakítanak.

Eleinte a gladiátorok egymás ellen küzdenek, majd a császár ellen fordulnak.

A közel-keleti változatban, amikor megtámadják a császárt, az oroszlánt küld a gladiátorok ellen.

A film készítése után Beyonce Knowles, Enrique Iglesias, Amr Diab és Pink is több nyilatkozatban dicsérték Tarsem rendezését.[8]

További irodalom

  • Henry Keazor/Thorsten Wuebbena: Video thrills the Radio Star - Musikvideos: Geschichte, Themen, Analysen, Bielefeld 2005 (lásd), p. 256 - 260.

Jegyzetek

Fordítás

Ez a szócikk részben vagy egészben a Tarsem Singh című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

Külső hivatkozások