„Vlagyimir Nyikolajevics Vasziljev” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
bevjav.
1. sor: 1. sor:
'''Vlagyimir Vasziljev''' [[Orosz]] író, [[1967]] augusztusában született.
'''Vlagyimir Nyikolajevics Vasziljev''' ([[Mikolajiv]], ma: [[Ukrajna]], [[1967]]. [[augusztus 8.]] orosz sci-fi író, zenész.

== Élete ==
== Élete ==
Apja három és fél éves korában megtanította olvasni, és ő hamar megszerette a sci-fi történeteket.
Apja három és fél éves korában megtanította olvasni, és ő hamar megszerette a sci-fi történeteket.

A lap 2010. augusztus 6., 01:15-kori változata

Vlagyimir Nyikolajevics Vasziljev (Mikolajiv, ma: Ukrajna, 1967. augusztus 8. orosz sci-fi író, zenész.

Élete

Apja három és fél éves korában megtanította olvasni, és ő hamar megszerette a sci-fi történeteket. A 80-as évek végén rádiómérnöki diplomát szerzett, és az államvasutak kommunikációs részlegénél helyezkedett el. Másfél esztendeig volt itt, majd bebarangolta Oroszországot és alkalmi munkákból tartotta el magát. Közben elkezdett írni is.

Munkássága

Első elbeszélése, a Hasonmások 1987-ben jelent meg egy magazinban. További novellái Szverdlovszktól Donyecken át Moszkváig a legkülönbözőbb kiadványokban láttak napvilágot. Első önálló kötetét, mely a Félelem és szemrehányás nélkül címet kapta, Volgográdban jelent meg. A nagy áttörést a Szívek és gépek című regény hozta meg számára 1997-ben, mellyel a kiberpunk egyes számú oroszországi írójává vált. Egyformán otthonosan mozog az SF és a fantasy világában, de kémtörténettel is próbálkozott már. Kedvenc szerzői közt tartja számon a mi Rejtő Jenőnket, hazája SF irodalmában pedig többek közt Szergej Lukjanyenkót jelölte meg követendő példaként. Örömmel fogadta a felkérést a Nappali Őrség társszerzőségére. A regény urban fantasy-világa annyira megtetszett neki, hogy Lukjanyenko hozzájárulásával később egyedül is írt egy történetet bele. Művei jelentek már meg bolgár, lengyel és angol fordításban, és immár magyarul is olvasható.

Forrás

- egalaktika