„Summa Technologiae” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[nem ellenőrzött változat][nem ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
Nincs szerkesztési összefoglaló
Nincs szerkesztési összefoglaló
3. sor: 3. sor:




Függetlenül a megírásának időpontjától, a könyv máig aktuális kérdéseket feszeget, sőt az információs társadalom kialakulása következtében talán aktuálisabb, mint valaha. A könyv körbejárja a tudományos fantasztikus irodalom egyes elemeit, természetesen tudományos alapossággal, valamintz foglalkozik olyan területekkel, mint a virtuális valóság, [[nanotechnológia]], [[mesterséges inteligencia]] and [[technológiai szingularitás]].
Függetlenül a megírásának időpontjától, a könyv máig aktuális kérdéseket feszeget, sőt az információs társadalom kialakulása következtében talán aktuálisabb, mint valaha. A könyv körbejárja a tudományos fantasztikus irodalom egyes elemeit, természetesen tudományos alapossággal, valamintz foglalkozik olyan területekkel, mint a virtuális valóság, [[nanotechnológia]], [[mesterséges intelligencia]] and [[technológiai szingularitás]].


==Tartalom==
==Tartalom==

A lap 2008. szeptember 10., 10:52-kori változata

Summa Technologiae (magyarul: "A technológia összefoglalása" ) Stanisław Lemlengyel szerző 1964-ben megjelent könyve. A Summa Lem filozófiai esszéinek első összefoglaló gyűjteménye. A könyv tudományelméleti szempontból elemezi a megjelenésekor aktuális tudományos problémákat. A cím Aquinói Szent Tamás Summa Theologiae című könyvének irónikus elferdítéséből ered. A könyvet Radó György fordította.


Függetlenül a megírásának időpontjától, a könyv máig aktuális kérdéseket feszeget, sőt az információs társadalom kialakulása következtében talán aktuálisabb, mint valaha. A könyv körbejárja a tudományos fantasztikus irodalom egyes elemeit, természetesen tudományos alapossággal, valamintz foglalkozik olyan területekkel, mint a virtuális valóság, nanotechnológia, mesterséges intelligencia and technológiai szingularitás.

Tartalom

A könyv az alábbi nyolc fejezetre oszlik:

1. Dilemmák
2. Két evolúció
3. Kozmikus civilizációk
4. Intellelektronika
5. Prolegomena a mindenhatósághoz
6. Fantomológia
7. Világok teremtése
8. Gúnyirat az evolócióról
9. Művészet és technika


Hivatkozások

Külső kapcsolatok