„Why She Would Not” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
link
a Kurzív tartalmú zárójelek korr., ld.: WP:BÜ
1. sor: 1. sor:
A drámát [[George Bernard Shaw]] a 94. születésnapjára írta. Csak 5 jelenet van meg a 6-ból. 1956-ban jelent meg, eddig még nem adták elő. A darab középponti alakja, Henry Bossborn, egyike Shaw kedvenc figuráinak, a született vezetőknek („born boss”) .(Ilyen „vezető” még ''[[Jeanne d’Arc|Szent Johanna]]'', ''[[Caius Iulius Caesar|Julius Caesar]]'' ''([[Caesar és Kleopátra]])'', Undershaft ''([[Barbara őrnagy]])'', Magnus (''[[Shaw művei (1924-32)|The Apple Cart]]'') vagy Epifania Fitzfassenden (''[[Shaw kései munkái (1933-38)|The Millionairess]]'').
A drámát [[George Bernard Shaw]] a 94. születésnapjára írta. Csak 5 jelenet van meg a 6-ból. 1956-ban jelent meg, eddig még nem adták elő. A darab középponti alakja, Henry Bossborn, egyike Shaw kedvenc figuráinak, a született vezetőknek („born boss”) .(Ilyen „vezető” még ''[[Jeanne d’Arc|Szent Johanna]]'', ''[[Caius Iulius Caesar|Julius Caesar]]'' ''([[Caesar és Kleopátra]])'', Undershaft ''([[Barbara őrnagy]])'', Magnus ''([[Shaw művei (1924-32)|The Apple Cart]])'' vagy Epifania Fitzfassenden ''([[Shaw kései munkái (1933-38)|The Millionairess]])''.


== Cselekménye ==
== Cselekménye ==

A lap 2018. november 14., 21:06-kori változata

A drámát George Bernard Shaw a 94. születésnapjára írta. Csak 5 jelenet van meg a 6-ból. 1956-ban jelent meg, eddig még nem adták elő. A darab középponti alakja, Henry Bossborn, egyike Shaw kedvenc figuráinak, a született vezetőknek („born boss”) .(Ilyen „vezető” még Szent Johanna, Julius Caesar (Caesar és Kleopátra), Undershaft (Barbara őrnagy), Magnus (The Apple Cart) vagy Epifania Fitzfassenden (The Millionairess).

Cselekménye

Bossborn munkanélküli az 1. színben, amikor megment egy nőt egy rablótámadástól. A nő hálából állást szerez neki a nagyapja fatelepén, ahol ő is részvényes. Bossborn 2 év múlva (4. szín) már a cég irányítója. A hiányzó 6. színből az derült volna ki, hogy feleségül veszi-e a nőt, aki állást szerzett neki. Shaw korábbi darabjaiból elég sok házassággal végződik.

Forrás

  • Shaw, G. B.: Complete plays with prefaces, 5. kötet, 1. – 15. o. Dodd, Mead & Company, New York, 1962.