„Helyem Házam Palotám” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[nem ellenőrzött változat][nem ellenőrzött változat]
Nincs szerkesztési összefoglaló
a Palotabarát átnevezte a(z) Szerkesztő:Palotabarát/próbalap lapot a következő névre: Szerkesztő:Palotabarát/Cikkek/Helyem Házam Palotám
(Nincs különbség)

A lap 2017. július 1., 13:31-kori változata

Helyem Házam Palotám
A lap első számának borítója
A lap első számának borítója
Adatok
Típushelytörténeti értesítő

OrszágMagyarország
Alapítva2015
KiadóCsokonai Kulturális és Sportközpont
FőszerkesztőRátonyi Gábor Tamás
Szerkesztő
Példányszám300
Nyelvmagyar

ISSN2416-3309
MTID10073496
A Helyem Házam Palotám weboldala

A Helyem Házam Palotám egy 2015 óta[1] Budapest XV. kerületében megjelenő helytörténeti értesítő folyóirat.

A folyóirat Rákospalota, valamint az abból alakult városrészek: Pestújhely, Istvántelek, Káposztásmegyer, Újpalota történetével foglalkozik.

Szerkesztők

A lap alapító főszerkesztője Kiss Emília muzeológus-etnográfus volt 2017-ig, a 2017. évi 2. számtól megbízott főszerkesztője Rátonyi Gábor Tamás helytörténeti kutató.

A szerkesztőbizottság tagjai: Alexa Károly, Döbrössyné Síkfalvi Judit, Kelemen Árpád, Kuczkó Andrea, Németh Gábor, Rátonyi Gábor Tamás, Szunyogh László, Tóth Lajos, Varga Gábor Vargosz, Varga István[2]. A szerkesztőbizottság 2017 óta egy azonos nevű egyesület keretein belül működik, így biztosítva a lap kiadásához szükséges eszmei hátteret és a folyóirat mögött álló helyi civil erőt. A lap szerzői és szerkesztői - akik a kerület lokálpatriótáinak köréből kerülnek ki - munkájukért honoráriumot nem kapnak.

Kiadása

A lap negyedévente jelenik meg, általában február, május, augusztus és november hónapokban, vagy azokhoz közeli időpontban. Az átlagosan megjelenő példányszám 300. A lap kiadója a Csokonai Kulturális és Sportközpont, felelős kiadója az intézmény vezetője (2017-ben Tóth Lajos).

Tartalma, terjedelme

A lap a mai XV. kerület és elődtelepüléseinek múltjáról jelentet írásokat, valamint forrásközléseket. A lap elsősorban monografikus írásokat közöl a további kutatások megkönnyítése érdekében. Terjedelme általában 50-60 oldal, B5-ös formátumban. A színes borítón kívül fekete-fehér fotókkal és illusztrációkkal jelenik meg. Állandó rovatstruktúra nincs, de az írások közt rendszeresek a helyi értéktár elemeit bemutató cikkek. A lap egyes számai általában nem tematikusak, bár az írások közt rendszerint van az adott negyedév évfordulóihoz kapcsolódó cikk. Az eddigi egyetlen tematikus szám az 1956-os forradalom helyi vonatkozásait bemutató, emlékeit felidéző 2016 novemberi lapszám.

Források, jegyzetek

  1. [sz. n.]: Helytörténet. Életképek (XV. kerületi közéleti lap), (2015. november 30.) 17. o.
  2. A folyóirat tájékoztató honlapja. Rákospalotai Múzeum (2017)