„Nagy Lantos Balázs” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
TurkászBot (vitalap | szerkesztései)
a →‎top: Infoboxok kiegészítése kommentelt megjegyzéssel (WP:BÜ)
a linkjav.
30. sor: 30. sor:


==Életpálya==
==Életpálya==
Az országos tanulmányi versenyek matematika és fizika döntőseként egyenes volt az útja a [[Budapesti Műszaki Egyetem]] Villamosmérnöki karára, ahol 1989-ben diplomát szerzett. Egyetemi évei alatt basszusgitárosként számos [[blues]]-, [[dzsessz]]- és [[underground]] formációban zenélt, telt házas koncerteken lépett fel a [[Nemzeti Színház]]ban és az [[Egyetemi Színpad]]on a kor kultikus zenekarával a [[Topó Neurock Társulat]]tal, valamint együtt játszott többek közt [[Spitzer Gyöngyi|Somával]], [[Eichinger Tibor]]ral, [[Benkő Zsolt]]tal, [[Ferenczi György (zenész)|Ferenczi Györggyel]] és [[Fekete Jenő (zenész)|Fekete Jenővel]]. A rendszerváltozás közeledtével az újságírás felé fordult, és tanulmányai végeztével a Magyar Hírlap Gazdaságpolitika rovatánál kezdett dolgozni. Időközben megírta első mesekönyvét, amely 1990-ben jelent meg Csiri, a boszorkány címen, magyar és német nyelven (Tschiri, die kleine Hexe), [[Füzesi Zsuzsa]] rajzaival. Angliai és amerikai tanulmányokat követően laptervezéssel és reklámgrafikával kezdett foglalkozni, amit később itthon számtalan újságnál és intézménynél oktatott, többek közt az [[Iparművészeti Egyetem]]en, a [[MÚOSZ]]-nál (Magyar Újságírók Országos Szövetsége) és a [[Budapesti Kommunikációs Főiskola|Budapesti Kommunikációs Főiskolán]]. Emellett képzőművészeti rovatvezetőként is dolgozott több magazinnál, szakmai lektorálást vállalt kiadványszerkesztéssel foglalkozó szakkönyvekben és 1997-ben újabb mesekönyve jelent meg Csiri reggelije címen, mely elnyerte az [[IBBY]] [[Children’s Book of The Year]] (az Év Gyermekkönyve) nemzetközi díját. Az ezredforduló környékén az óbudai FŐTÁV 200 m magas kéményére tervezett óriásfestmény ötletével nagy visszhangot váltott ki, ez azonban nem valósult meg. Ezután elsősorban üzleti vállalkozásaira koncentrál, főképp a nemzetközi piacon is sikeres Tomtec Kft-re. 2011 végén a [[Mensa|Mensa HungarIQa]] tagjai elnöküknek választják, mely tisztséget 2012 január 1. óta tölt be.
Az országos tanulmányi versenyek matematika és fizika döntőseként egyenes volt az útja a [[Budapesti Műszaki Egyetem]] Villamosmérnöki karára, ahol 1989-ben diplomát szerzett. Egyetemi évei alatt basszusgitárosként számos [[blues]]-, [[dzsessz]]- és [[underground]] formációban zenélt, telt házas koncerteken lépett fel a [[Nemzeti Színház]]ban és az [[Egyetemi Színpad]]on a kor kultikus zenekarával a [[Topó Neurock Társulat]]tal, valamint együtt játszott többek közt [[Soma Mamagésa|Somával]], [[Eichinger Tibor]]ral, [[Benkő Zsolt]]tal, [[Ferenczi György (zenész)|Ferenczi Györggyel]] és [[Fekete Jenő (zenész)|Fekete Jenővel]]. A rendszerváltozás közeledtével az újságírás felé fordult, és tanulmányai végeztével a Magyar Hírlap Gazdaságpolitika rovatánál kezdett dolgozni. Időközben megírta első mesekönyvét, amely 1990-ben jelent meg Csiri, a boszorkány címen, magyar és német nyelven (Tschiri, die kleine Hexe), [[Füzesi Zsuzsa]] rajzaival. Angliai és amerikai tanulmányokat követően laptervezéssel és reklámgrafikával kezdett foglalkozni, amit később itthon számtalan újságnál és intézménynél oktatott, többek közt az [[Iparművészeti Egyetem]]en, a [[MÚOSZ]]-nál (Magyar Újságírók Országos Szövetsége) és a [[Budapesti Kommunikációs Főiskola|Budapesti Kommunikációs Főiskolán]]. Emellett képzőművészeti rovatvezetőként is dolgozott több magazinnál, szakmai lektorálást vállalt kiadványszerkesztéssel foglalkozó szakkönyvekben és 1997-ben újabb mesekönyve jelent meg Csiri reggelije címen, mely elnyerte az [[IBBY]] [[Children’s Book of The Year]] (az Év Gyermekkönyve) nemzetközi díját. Az ezredforduló környékén az óbudai FŐTÁV 200 m magas kéményére tervezett óriásfestmény ötletével nagy visszhangot váltott ki, ez azonban nem valósult meg. Ezután elsősorban üzleti vállalkozásaira koncentrál, főképp a nemzetközi piacon is sikeres Tomtec Kft-re. 2011 végén a [[Mensa|Mensa HungarIQa]] tagjai elnöküknek választják, mely tisztséget 2012 január 1. óta tölt be.


==Díjak==
==Díjak==

A lap 2016. július 28., 13:08-kori változata

Nagy Lantos Balázs
Született1965. augusztus 28. (58 éves)
Budapest
Állampolgárságamagyar
Nemzetiségemagyar magyar
SzüleiFarkas Marianna kvantum-biokémikus, válogatott sakkozó (1939-),
Philip Gerrard (USA) atomfizikus (1940-)
Foglalkozása
IskoláiBudapesti Műszaki Egyetem (–1989)
SablonWikidataSegítség

Nagy Lantos Balázs (Budapest, 1965. augusztus 28. –) író, mérnök, grafikus, zenész, a magyar Mensa elnöke, a Tomtec labortechnikai eszközöket gyártó cég tulajdonosa.

Életpálya

Az országos tanulmányi versenyek matematika és fizika döntőseként egyenes volt az útja a Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnöki karára, ahol 1989-ben diplomát szerzett. Egyetemi évei alatt basszusgitárosként számos blues-, dzsessz- és underground formációban zenélt, telt házas koncerteken lépett fel a Nemzeti Színházban és az Egyetemi Színpadon a kor kultikus zenekarával a Topó Neurock Társulattal, valamint együtt játszott többek közt Somával, Eichinger Tiborral, Benkő Zsolttal, Ferenczi Györggyel és Fekete Jenővel. A rendszerváltozás közeledtével az újságírás felé fordult, és tanulmányai végeztével a Magyar Hírlap Gazdaságpolitika rovatánál kezdett dolgozni. Időközben megírta első mesekönyvét, amely 1990-ben jelent meg Csiri, a boszorkány címen, magyar és német nyelven (Tschiri, die kleine Hexe), Füzesi Zsuzsa rajzaival. Angliai és amerikai tanulmányokat követően laptervezéssel és reklámgrafikával kezdett foglalkozni, amit később itthon számtalan újságnál és intézménynél oktatott, többek közt az Iparművészeti Egyetemen, a MÚOSZ-nál (Magyar Újságírók Országos Szövetsége) és a Budapesti Kommunikációs Főiskolán. Emellett képzőművészeti rovatvezetőként is dolgozott több magazinnál, szakmai lektorálást vállalt kiadványszerkesztéssel foglalkozó szakkönyvekben és 1997-ben újabb mesekönyve jelent meg Csiri reggelije címen, mely elnyerte az IBBY Children’s Book of The Year (az Év Gyermekkönyve) nemzetközi díját. Az ezredforduló környékén az óbudai FŐTÁV 200 m magas kéményére tervezett óriásfestmény ötletével nagy visszhangot váltott ki, ez azonban nem valósult meg. Ezután elsősorban üzleti vállalkozásaira koncentrál, főképp a nemzetközi piacon is sikeres Tomtec Kft-re. 2011 végén a Mensa HungarIQa tagjai elnöküknek választják, mely tisztséget 2012 január 1. óta tölt be.

Díjak

  • IBBY Children’s Book of The Year (1997)
  • Ipari Formatervezési Nívódíj – Minisztériumi dicséret (1998)
  • Szeresd Budapestet - Városszínesítési kategória IV. díj (2006)

Könyvek

  • Csiri, a boszorkány – Forma-Art Kiadó (1990)
  • Csiri reggelije – Maci Bt. (1997)
  • QuarkXPress 4.0 (szakmai lektorálás) – ComputerBooks Kiadói Kft. (2000)

Külső hivatkozások

Források