Ugrás a tartalomhoz

Schatzl Nadine

Ellenőrzött
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Szöllősi-Schatzl Nadine
Schatzl Nadine 2024
Schatzl Nadine 2024
Személyes adatok
BecenévNada
Születési dátum1993. november 19. (32 éves)
Születési helyMünchen, Németország
Állampolgárság
Magasság173 cm
Posztbalszélső
Klubadatok
Jelenlegi klubjaMoyra-Budaörs
Junior klubok
IdőszakKlub
20082010Magyarország Mohács KC
Profi klubok1
IdőszakKlubMérk. (gól)*
20102013Magyarország Győri Audi ETO KC
2012–2013 Magyarország Veszprém Barabás KC
2013–2015Magyarország Érd NK
2015–2021Magyarország Ferencvárosi TC
2021–2024Magyarország Győri Audi ETO
2024–Magyarország Moyra-Budaörs
2025 Franciaország Metz Handball
Válogatottság2
2014–Magyarország Magyarország122 (302)[1]
1 A profi egyesületekben játszott mérkőzések és gólok csak a bajnoki mérkőzések adatait tartalmazzák.
2 Utolsó elszámolt válogatott mérkőzés dátuma:
2024. november 27.
* Mérkőzések (gólok száma)
A Wikimédia Commons tartalmaz Szöllősi-Schatzl Nadine témájú médiaállományokat.
Szerzett érmek
 Magyarország színeiben
Kézilabda
Európa-bajnokság
bronz
2024, Ausztria/Magyarország/Svájc

Szöllősi-Schatzl Nadine (München, 1993. november 19. –) Európa-bajnoki bronzérmes német születésű magyar válogatott kézilabdázó, balszélső, a Moyra-Budaörs játékosa.

Schatzl Nadine Németországban született, kézilabdázni pedig Mohácson kezdett, majd 2010-ben a Győri ETO csapatának játékosa lett. 2011-ben és 2012-ben bajnok és Magyar Kupa-győztes lett, ezt követően pedig egy évet a Veszprém Barabásban játszott kölcsönben. 2013 nyarán szerződött az Érdhez.[2] Két év múlva szerződött a Ferencvároshoz,[3] akikkel 2017-ben Magyar Kupát nyert.

2020 novemberében a Ferencváros hivatalos honlapján jelentette be, hogy a 2021 nyarán lejáró szerződését nem hosszabbítja meg a klubbal,[4] majd az is hivatalossá vált, hogy visszatér nevelőegyesületébe, a Győri Audi ETO KC-ba.[5] A 2020-2021-es szezonban bajnoki címet szerzett a Ferencvárossal.[6] Három szezont töltött a Rába-parti csapatban, akikkel a 2023-2024-es szezonban Bajnokok Ligáját nyert. 2024 nyarán a Budaörs játékosa lett.[7][8] 2025 márciusában fél évre kölcsönvette őt a francia Metz Handball, miután Chloé Valentini gyermekáldás miatt szüneteltette pályafutását.[9] A 2024-2025-ös szezon végén kupagyőzelmet és bajnoki címet ünnepelhetett csapatával, és két válogatottbeli csapattársával, Vámos Petrával és Szemerey Zsófival.[10]

A magyar válogatottban 2014-ben mutatkozott be, első világeseménye amin részt vett, a 2016-ös Európa-bajnokság volt,[11][12] ezt követően pedig alapembere lett a válogatottnak. Tagja volt a 2021 nyarán megrendezett tokiói olimpián szereplő válogatottnak.[13] A 2021-es világbajnokságról pozitív koronavírustesztje miatt maradt le.[14] Tagja volt a 2024-es párizsi olimpián 6. helyezett magyar csapatnak.[15] A decemberi Európa-bajnokságon a magyar válogatott 12 év után újból bronzérmet szerzett a kontinenstornán, amelynek ő is tagja volt.[16]

Bár Münchenben született, mindkét szülője magyar, akik a 80-as években telepedtek le Németországban. Mikor Nadine 10 éves volt, hazaköltöztek Magyarországra, és a Mohács KC csapatánál kezdett kézilabdázni. Két évvel később a Győri Audi ETO KC játékosa lett. Van egy húga, Schatzl Natalie, aki szintén kézilabdázó, balszélső poszton játszik a Mosonmagyaróvári KC SE csapatában. Nagyapjuk sváb származású.[19]

2023 nyarán férjhez ment Szöllősi Ádámhoz.[20]

Anyanyelvi szinten beszéli mind a magyar, mind a német nyelvet, német születése révén pedig kettős állampolgár is.[21]

  1. "Hungary - Player List". EHF. 2024. november 28.
  2. "Női kézi: bemutatkozott Érden Klivinyi, Schatzl, Triscsuk és a sárkány". Nemzeti Sport Online. 2013. július 3.
  3. "Női kézi: Érdről erősít válogatott játékosokkal a Fradi". Nemzeti Sport Online. 2015. április 22.
  4. "Női kézi: Háfra és Schatzl sem hosszabbít az FTC-vel – hivatalos". 2020. november 16. Hozzáférés: 2020. november 16.
  5. "Női kézi: Háfra és Schatzl is Győrben folytatja – hivatalos". 2020. november 16. Hozzáférés: 2020. november 16.
  6. Női kézi NB I: Megérdemeltük a bajnoki címet, hihetetlen az egész! – Emily Bölk, Nemzeti Sport Online, 2021. május 29.
  7. "Szöllősi-Schatzl Nadine a szezon végeztével távozik Győrből". gyorietokc.hu.
  8. "Schatzl Budaörsön folytatja". nemzetisport.hu.
  9. "Szöllősi-Schatzl Nadine az idény végéig a Metzben játszik". Nemzeti Sport Online. 2025. március 11.
  10. "Három magyar női kézilabdázóval bajnok lett a Metz". Nemzeti Sport Online. 2025. május 24.
  11. eurohandball.com: EM-Statistik von Nadine Schatzl Archiválva 2018. augusztus 26-i dátummal a Wayback Machine-ben, 2017. szeptember 10.
  12. Női kézi-vb: két szélső, egy eset – Lukács és Schatzl közösen küzd az álmaiért, 2017. december 6.
  13. "Női kézi: megvan a magyar utazó keret az olimpiára". NSO. 2021. július 2.
  14. "Női kézi-vb: pozitív lett Schatzl Nadine koronavírustesztje". Nemzeti Sport Online. 2021. december 1.
  15. olympics.com: Paris 2024: Cumulative Statistics Hungary, 2024. augusztus 17.
  16. "Tűzijátékkal ajándékozták meg a szurkolók a bronzérmes válogatottunkat – videó". NSO. 2024. december 15.
  17. "Női kézi: Schatzl Nadine bekerült a torna All Star-csapatába". Nemzeti Sport Online.
  18. Kézilabda: Schatzl Nadine és Bánhidi 2019 legjobbjai. www.nemzetisport.hu (2020. február 10.) (Hozzáférés: 2020. február 10.)
  19. "Schatzl: "A német házit mindenki az enyémről másolta"". ulloi129.hu. Hozzáférés: 2022. május 20.
  20. "Férjhez ment az Audi ETO játékosa, Schatzl Nadine". kisalfold.hu.
  21. "Kérdezz-felelek Schatzl Nadine-nal". fradi.hu.
  • Sport Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap