Női műlesiklás az 1976. évi téli olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Női műlesiklás
a XII. téli olimpián
Alpine skiing pictogram.svg
Adatok
HelyszínAxams
Dátumfebruár 11.
Versenyzők42 résztvevő
16 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  NSZK NSZK
Ezüstérem  Olaszország Olaszország
Bronzérem  Liechtenstein Liechtenstein

 ← 19721980 → 

Az 1976. évi téli olimpiai játékokon az alpesisí női műlesiklás versenyszámát február 11-én rendezték Axamsban. Az aranyérmet az nyugatnémet Rosi Mittermaier nyerte meg. A versenyszámban nem vett részt magyar versenyző.

Eredmények[szerkesztés]

A versenyzők két futamot teljesítettek, a két futam időeredményeinek összege határozta meg a végső sorrendet. Az időeredmények másodpercben értendők.

1. futam[szerkesztés]

Hely. Versenyző Nemzet Idő
1. Pamela Behr NSZK NSZK (FRG) 46,68
2. Rosi Mittermaier NSZK NSZK (FRG) 46,77
3. Danièle Debernard Franciaország Franciaország (FRA) 46,86
4. Claudia Giordani Olaszország Olaszország (ITA) 46,87
5. Patricia Emonet Franciaország Franciaország (FRA) 47,47
6. Hanni Wenzel Liechtenstein Liechtenstein (LIE) 47,75
7. Lindy Cochran Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 47,96
8. Christa Zechmeister NSZK NSZK (FRG) 48,20
9. Dagmar Kuzmanová Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 48,62
10. Ursula Konzett Liechtenstein Liechtenstein (LIE) 48,82
11. Wanda Bieler Olaszország Olaszország (ITA) 48,86
12. Mary Seaton Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 49,04
13. Betsy Clifford Kanada Kanada (CAN) 49,09
14. Brigitte Totschnig Ausztria Ausztria (AUT) 49,17
14. Monika Berwein NSZK NSZK (FRG) 49,17
16. Cindy Nelson Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 49,52
17. Bernadette Zurbriggen Svájc Svájc (SUI) 49,78
18. Michèle Jacot Franciaország Franciaország (FRA) 50,00
19. Torill Fjeldstad Norvégia Norvégia (NOR) 50,11
20. Laurie Kreiner Kanada Kanada (CAN) 50,26
21. Abbi Fisher Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 50,34
22. Jana Šoltýsová-Gantnerová Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 51,34
23. Valentina Iliffe Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 51,65
24. Steinunn Sæmundsdóttir Izland Izland (ISL) 53,55
25. Fiona Easdale Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 54,12
26. Riitta Ollikka Finnország Finnország (FIN) 54,23
27. Hazel Hutcheon Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) idő nem ismert
28. Sue Gibson Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 1:02,59
Nicola Spieß Ausztria Ausztria (AUT) idő nem ismert
Joanne Henke Ausztrália Ausztrália (AUS) nem ért célba
Jórunn Viggósdóttir Izland Izland (ISL) nem ért célba
Paola Hofer Olaszország Olaszország (ITA) nem ért célba
Alla Aszkarova Szovjetunió Szovjetunió (URS) nem ért célba
Sally Rodd Ausztrália Ausztrália (AUS) nem ért célba
Regina Sackl Ausztria Ausztria (AUT) nem ért célba
Wilma Gatta Olaszország Olaszország (ITA) nem ért célba
Lise-Marie Morerod Svájc Svájc (SUI) nem ért célba
Marie-Theres Nadig Svájc Svájc (SUI) nem ért célba
Monika Kaserer Ausztria Ausztria (AUT) nem ért célba
Fabienne Serrat Franciaország Franciaország (FRA) nem ért célba
Kathy Kreiner Kanada Kanada (CAN) nem ért célba
Anne Robb Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) kizárták

2. futam[szerkesztés]

Hely. Versenyző Nemzet Idő
1. Rosi Mittermaier NSZK NSZK (FRG) 43,77
2. Claudia Giordani Olaszország Olaszország (ITA) 44,00
3. Hanni Wenzel Liechtenstein Liechtenstein (LIE) 44,45
4. Lindy Cochran Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 45,28
5. Danièle Debernard Franciaország Franciaország (FRA) 45,38
6. Christa Zechmeister NSZK NSZK (FRG) 45,52
7. Pamela Behr NSZK NSZK (FRG) 45,63
8. Wanda Bieler Olaszország Olaszország (ITA) 46,80
9. Mary Seaton Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 46,83
10. Dagmar Kuzmanová Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 47,08
11. Bernadette Zurbriggen Svájc Svájc (SUI) 47,40
12. Ursula Konzett Liechtenstein Liechtenstein (LIE) 47,53
13. Cindy Nelson Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 47,81
14. Valentina Iliffe Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 48,49
15. Laurie Kreiner Kanada Kanada (CAN) 49,12
16. Steinunn Sæmundsdóttir Izland Izland (ISL) 51,17
17. Riitta Ollikka Finnország Finnország (FIN) 51,39
18. Fiona Easdale Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 52,88
19. Anne Robb Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 53,52
20. Sue Gibson Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 1:00,94
Patricia Emonet Franciaország Franciaország (FRA) nem ért célba
Betsy Clifford Kanada Kanada (CAN) nem ért célba
Brigitte Totschnig Ausztria Ausztria (AUT) nem ért célba
Monika Berwein NSZK NSZK (FRG) nem ért célba
Michèle Jacot Franciaország Franciaország (FRA) nem ért célba
Torill Fjeldstad Norvégia Norvégia (NOR) nem ért célba
Jana Šoltýsová-Gantnerová Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) nem ért célba
Hazel Hutcheon Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) nem ért célba

Összesítés[szerkesztés]

Helyezés R Versenyző Nemzet 1. futam 2. futam Összesítés Időkülönbség
1Aranyérem Arany 5 Rosi Mittermaier NSZK NSZK (FRG) 46,77 43,77 1:30,54
2Ezüstérem Ezüst 1 Claudia Giordani Olaszország Olaszország (ITA) 46,87 44,00 1:30,87 + 0,33
3Bronzérem Bronz 7 Hanni Wenzel Liechtenstein Liechtenstein (LIE) 47,75 44,45 1:32,20 + 1,66
4. 2 Danièle Debernard Franciaország Franciaország (FRA) 46,86 45,38 1:32,24 + 1,70
5. 11 Pamela Behr NSZK NSZK (FRG) 46,68 45,63 1:32,31 + 1,77
6. 8 Lindy Cochran Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 47,96 45,28 1:33,24 + 2,70
7. 10 Christa Zechmeister NSZK NSZK (FRG) 48,20 45,52 1:33,72 + 3,18
8. 21 Wanda Bieler Olaszország Olaszország (ITA) 48,86 46,80 1:35,66 + 5,12
9. 20 Dagmar Kuzmanová Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 48,62 47,08 1:35,70 + 5,16
10. 23 Mary Seaton Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 49,04 46,83 1:35,87 + 5,33
11. 19 Ursula Konzett Liechtenstein Liechtenstein (LIE) 48,82 47,53 1:36,35 + 5,81
12. 28 Bernadette Zurbriggen Svájc Svájc (SUI) 49,78 47,40 1:37,18 + 6,64
13. 6 Cindy Nelson Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 49,52 47,81 1:37,33 + 6,79
14. 24 Laurie Kreiner Kanada Kanada (CAN) 50,26 49,12 1:39,38 + 8,84
15. 30 Valentina Iliffe Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 51,65 48,49 1:40,14 + 9,60
16. 43 Steinunn Sæmundsdóttir Izland Izland (ISL) 53,55 51,17 1:44,72 + 14,18
17. 38 Riitta Ollikka Finnország Finnország (FIN) 54,23 51,39 1:45,62 + 15,08
18. 31 Fiona Easdale Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 54,12 52,88 1:47,00 + 16,46
19. 40 Sue Gibson Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 1:02,59 1:00,94 2:03,53 + 32,99
4 Patricia Emonet Franciaország Franciaország (FRA) 47,47 nem ért célba
15 Betsy Clifford Kanada Kanada (CAN) 49,09 nem ért célba
9 Monika Berwein NSZK NSZK (FRG) 49,17 nem ért célba
26 Brigitte Totschnig Ausztria Ausztria (AUT) 49,17 nem ért célba
27 Michèle Jacot Franciaország Franciaország (FRA) 50,00 nem ért célba
16 Torill Fjeldstad Norvégia Norvégia (NOR) 50,11 nem ért célba
25 Abbi Fisher Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 50,34 nem indult
29 Jana Šoltýsová-Gantnerová Csehszlovákia Csehszlovákia (TCH) 51,34 nem ért célba
36 Hazel Hutcheon Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) idő nem ismert nem ért célba
35 Nicola Spieß Ausztria Ausztria (AUT) idő nem ismert nem indult
34 Alla Aszkarova Szovjetunió Szovjetunió (URS) nem ért célba
17 Wilma Gatta Olaszország Olaszország (ITA) nem ért célba
42 Joanne Henke Ausztrália Ausztrália (AUS) nem ért célba
37 Paola Hofer Olaszország Olaszország (ITA) nem ért célba
12 Monika Kaserer Ausztria Ausztria (AUT) nem ért célba
18 Kathy Kreiner Kanada Kanada (CAN) nem ért célba
14 Lise-Marie Morerod Svájc Svájc (SUI) nem ért célba
13 Marie-Theres Nadig Svájc Svájc (SUI) nem ért célba
33 Sally Rodd Ausztrália Ausztrália (AUS) nem ért célba
22 Regina Sackl Ausztria Ausztria (AUT) nem ért célba
3 Fabienne Serrat Franciaország Franciaország (FRA) nem ért célba
39 Jórunn Viggósdóttir Izland Izland (ISL) nem ért célba
32 Anne Robb Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) kizárták

Források[szerkesztés]