Női 7,5 km-es sprint biatlon a 2018. évi téli olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Női 7,5 km-es sprint biatlon
a XXIII. téli olimpián
Biathlon pictogram.svg
Adatok
HelyszínAlpensia biatlonközpont
Dátumfebruár 10.
Versenyzők87 résztvevő
27 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Németország Németország
Ezüstérem  Norvégia Norvégia
Bronzérem  Csehország Csehország

 ← 20142022 → 

A 2018. évi téli olimpiai játékokon a biatlon női 7,5 km-es sprint versenyszámát február 10-én rendezték. Az aranyérmet a német Laura Dahlmeier nyerte. A versenyszámban nem vett részt magyar versenyző.

Végeredmény[szerkesztés]

A verseny helyi idő szerint 20:15-kor, magyar idő szerint 12:15-kor kezdődött. Az időeredmények másodpercben értendők.

Helyezés R Versenyző Nemzet Idő Lövőhiba
(F+Á)
Hátrány
1Aranyérem Arany 23 Laura Dahlmeier Németország Németország (GER) 21:06,2 0 (0+0)
2Ezüstérem Ezüst 11 Marte Olsbu Norvégia Norvégia (NOR) 21:30,4 1 (1+0) +24,2
3Bronzérem Bronz 12 Veronika Vítková Csehország Csehország (CZE) 21:32,0 1 (0+1) +25,8
4. 28 Marie Dorin Habert Franciaország Franciaország (FRA) 21:39,3 1 (1+0) +33,1
5. 39 Vanessa Hinz Németország Németország (GER) 21:46,5 1 (0+1) +40,3
6. 48 Lisa Vittozzi Olaszország Olaszország (ITA) 21:46,7 1 (0+1) +40,5
7. 2 Hanna Öberg Svédország Svédország (SWE) 21:47,0 1 (0+1) +40,8
8. 87 Irene Cadurisch Svájc Svájc (SUI) 21:51,7 1 (1+0) +45,5
9. 15 Darja Domracsava Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 21:52,4 2 (1+1) +46,2
10. 35 Justine Braisaz Franciaország Franciaország (FRA) 21:54,1 2 (1+1) +47,9
11. 55 Paulína Fialková Szlovákia Szlovákia (SVK) 21:56,8 1 (1+0) +50,6
12. 14 Franziska Hildebrand Németország Németország (GER) 21:59,9 1 (0+1) +53,7
13. 25 Anastasiya Kuzmina Szlovákia Szlovákia (SVK) 22:00,1 3 (2+1) +53,9
14. 33 Vita Szemerenko Ukrajna Ukrajna (UKR) 22:00,7 1 (0+1) +54,5
15. 71 Markéta Davidová Csehország Csehország (CZE) 22:03,3 1 (1+0) +57,1
16. 52 Anaïs Chevalier Franciaország Franciaország (FRA) 22:15,6 2 (1+1) +1:09,4
17. 5 Iryna Kryuko Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 22:17,4 1 (0+1) +1:11,2
18. 57 Dorothea Wierer Olaszország Olaszország (ITA) 22:20,3 2 (0+2) +1:14,1
19. 8 Anaïs Bescond Franciaország Franciaország (FRA) 22:20,8 2 (0+2) +1:14,6
20. 17 Tatyjana Akimova Olimpikonok Oroszországból Olimpikonok Oroszországból (OAR) 22:24,2 0 (0+0) +1:18,0
21. 3 Denise Herrmann Németország Németország (GER) 22:25,8 2 (0+2) +1:19,6
22. 13 Johanna Talihärm Észtország Észtország (EST) 22:27,0 1 (0+1) +1:20,8
23. 36 Jessica Jislová Csehország Csehország (CZE) 22:29,1 1 (1+0) +1:22,9
24. 59 Tiril Eckhoff Norvégia Norvégia (NOR) 22:32,4 4 (3+1) +1:26,2
25. 19 Kaisa Mäkäräinen Finnország Finnország (FIN) 22:36,4 3 (2+1) +1:30,2
26. 62 Lena Häcki Svájc Svájc (SUI) 22:39,7 3 (1+2) +1:33,5
27. 30 Mona Brorsson Svédország Svédország (SWE) 22:42,2 2 (1+1) +1:36,0
28. 50 Krystyna Guzik Lengyelország Lengyelország (POL) 22:43,3 1 (1+0) +1:37,1
29. 34 Katharina Innerhofer Ausztria Ausztria (AUT) 22:51,5 1 (0+1) +1:45,3
30. 18 Galina Vishnevskaya Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 22:52,2 2 (2+0) +1:46,0
31. 29 Elisa Gasparin Svájc Svájc (SUI) 22:52,4 2 (0+2) +1:46,2
32. 45 Anna Frolina Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 22:56,9 3 (2+1) +1:50,7
33. 44 Uljana Kajseva Olimpikonok Oroszországból Olimpikonok Oroszországból (OAR) 22:58,5 2 (1+1) +1:52,3
34. 10 Weronika Nowakowska Lengyelország Lengyelország (POL) 23:03,2 2 (1+1) +1:57,0
35. 83 Elisabeth Högberg Svédország Svédország (SWE) 23:05,9 1 (0+1) +1:59,7
36. 38 Nadezhda Skardino Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 23:07,8 3 (2+1) +2:01,6
37. 69 Linn Persson Svédország Svédország (SWE) 23:11,5 3 (1+2) +2:05,3
38. 70 Zhang Yan Kína Kína (CHN) 23:14,0 1 (1+0) +2:07,8
39. 58 Baiba Bendika Lettország Lettország (LAT) 23:14,6 4 (3+1) +2:08,4
40. 49 Julia Ransom Kanada Kanada (CAN) 23:15,0 1 (0+1) +2:08,8
41. 9 Selina Gasparin Svájc Svájc (SUI) 23:18,4 4 (3+1) +2:12,2
42. 16 Fuyuko Tachizaki Japán Japán (JPN) 23:19,7 1 (0+1) +2:13,5
43. 24 Eva Puskarčíková Csehország Csehország (CZE) 23:19,8 3 (2+1) +2:13,6
44. 4 Nicole Gontier Olaszország Olaszország (ITA) 23:20,0 3 (2+1) +2:13,8
45. 77 Monika Hojnisz Lengyelország Lengyelország (POL) 23:20,6 3 (1+2) +2:14,4
46. 26 Valentina Szemerenko Ukrajna Ukrajna (UKR) 23:20,9 3 (2+1) +2:14,7
46. 27 Anja Eržen Szlovénia Szlovénia (SLO) 23:20,9 3 (2+1) +2:14,7
48. 76 Dunja Zdouc Ausztria Ausztria (AUT) 23:21,0 0 (0+0) +2:14,8
49. 53 Sari Furuya Japán Japán (JPN) 23:21,5 2 (1+1) +2:15,3
50. 86 Synnøve Solemdal Norvégia Norvégia (NOR) 23:23,9 3 (1+2) +2:17,7
51. 81 Emily Dreissigacker Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 23:27,2 1 (0+1) +2:21,0
52. 67 Nadzeya Pisarava Fehéroroszország Fehéroroszország (BLR) 23:29,1 2 (0+2) +2:22,9
53. 22 Rosanna Crawford Kanada Kanada (CAN) 23:29,2 3 (1+2) +2:23,0
54. 61 Emma Lunder Kanada Kanada (CAN) 23:30,4 2 (0+2) +2:24,2
55. 7 Anastasiya Merkushyna Ukrajna Ukrajna (UKR) 23:32,3 3 (2+1) +2:26,1
56. 68 Magdalena Gwizdoń Lengyelország Lengyelország (POL) 23:35,7 3 (0+3) +2:29,5
57. 80 Megan Tandy Kanada Kanada (CAN) 23:42,8 2 (1+1) +2:36,6
58. 82 Darya Klimina Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 23:47,7 3 (2+1) +2:41,5
59. 72 Ingrid Landmark Tandrevold Norvégia Norvégia (NOR) 23:49,1 4 (2+2) +2:42,9
60. 46 Emilia Jordanova Bulgária Bulgária (BUL) 23:50,0 1 (1+0) +2:43,8
61. 47 Clare Egan Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 23:51,6 3 (1+2) +2:45,4
62. 1 Lisa Hauser Ausztria Ausztria (AUT) 23:58,9 4 (3+1) +2:52,7
63. 43 Olga Poltoranina Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 23:59,6 2 (0+2) +2:53,4
64. 21 Mari Laukkanen Finnország Finnország (FIN) 24:00,6 5 (3+2) +2:54,4
65. 75 Diana Rasimovičiūtė Litvánia Litvánia (LTU) 24:00,8 1 (1+0) +2:54,6
66. 6 Susan Dunklee Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 24:13,1 5 (1+4) +3:06,9
67. 51 Amanda Lightfoot Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 24:15,3 3 (2+1) +3:09,1
68. 78 Yurie Tanaka Japán Japán (JPN) 24:21,6 2 (1+1) +3:15,4
69. 31 Federica Sanfilippo Olaszország Olaszország (ITA) 24:30,1 3 (2+1) +3:23,9
70. 40 Tang Jialin Kína Kína (CHN) 24:30,3 3 (1+2) +3:24,1
71. 73 Alina Raikova Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 24:33,8 3 (0+3) +3:27,6
72. 37 Daniela Kadeva Bulgária Bulgária (BUL) 24:39,2 3 (2+1) +3:33,0
73. 42 Iryna Varvynets Ukrajna Ukrajna (UKR) 24:48,1 5 (1+4) +3:41,9
74. 66 Ivona Fialková Szlovákia Szlovákia (SVK) 24:48,6 5 (2+3) +3:42,4
75. 56 Urška Poje Szlovénia Szlovénia (SLO) 24:52,8 4 (0+4) +3:46,6
76. 65 Desziszlava Sztojanova Bulgária Bulgária (BUL) 24:54,3 5 (2+3) +3:48,1
77. 41 Laura Toivanen Finnország Finnország (FIN) 24:55,4 1 (0+1) +3:49,2
78. 84 Ko Eun-jung Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 25:12,1 2 (1+1) +4:05,9
79. 60 Venla Lehtonen Finnország Finnország (FIN) 25:13,7 3 (3+0) +4:07,5
80. 54 Natalija Kočergina Litvánia Litvánia (LTU) 25:16,2 5 (1+4) +4:10,0
81. 32 Tófalvi Éva Románia Románia (ROU) 25:20,0 4 (2+2) +4:13,8
82. 20 Mun Ji-hee Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 25:26,6 6 (2+4) +4:20,4
83. 79 Terézia Poliaková Szlovákia Szlovákia (SVK) 25:32,2 5 (1+4) +4:26,0
84. 85 Milena Todorova Bulgária Bulgária (BUL) 25:33,6 2 (1+1) +4:27,4
85. 74 Rina Mitsuhashi Japán Japán (JPN) 25:53,1 5 (3+2) +4:46,9
86. 64 Joanne Reid Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 26:18,8 7 (4+3) +5:12,6
87. 63 Ekaterina Avvakumova Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 26:24,9 6 (3+3) +5:18,7

Források[szerkesztés]