Női 3000 méteres rövidpályásgyorskorcsolya-váltó a 2018. évi téli olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Női 3000 méteres rövidpályásgyorskorcsolya-váltó
a XXIII. téli olimpián
Short track speed skating pictogram.svg
Adatok
HelyszínKangnungi jégcsarnok
Dátumfebruár 10., 20.
Csapatok8
Érmesek
Aranyérem 
Ezüstérem 
Bronzérem 

 ← 20142022 → 

A 2018. évi téli olimpiai játékokon a rövidpályás gyorskorcsolya női 3000 méteres váltó versenyszámának elődöntőit február 10-én, a döntőt február 20-án rendezték. Az aranyérmet a dél-koreai váltó nyerte. A magyar váltó a 4. helyen végzett.

Rekordok[szerkesztés]

A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:

Világrekord Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 4:04,222 Salt Lake City, Egyesült Államok 2016. november 12.
Olimpiai rekord Kína Kína (CHN) 4:06,610 Vancouver, Kanada 2010. február 24.

A versenyen új rekordok születtek:

Olimpiai rekord Kína Kína (CHN) 4:05,315 Phjongcshang, Dél-Korea 2018. február 10.
Világ- és olimpiai rekord Hollandia Hollandia (NED) 4:03,471 Phjongcshang, Dél-Korea 2018. február 20.

Eseménynaptár[szerkesztés]

Az időpontok helyi idő szerint (UTC+9), zárójelben magyar idő szerint (UTC+1) olvashatóak.

Időpont Forduló
február 10., 20:52 (12:52) Elődöntők
február 20., 20:23 (12:23) B-döntő
február 20., 20:33 (12:33) A-döntő

Eredmények[szerkesztés]

A két futamból az első két helyezett jut az A-döntőbe, a harmadik és negyedikek a B-döntőbe kerülnek. Az időeredmények másodpercben értendők.

A rövidítések jelentése a következő:

  • WR: világrekord
  • OR: olimpiai rekord
  • QA: az A-döntőbe jutott
  • QB: a B-döntőbe jutott
  • ADV: továbbjutás bírói döntés alapján
  • PEN: büntetés

Elődöntők[szerkesztés]

Helyezés Csapat Idő Mj
1. futam
1. Dél-Korea Dél-Korea (KOR)
Shim Suk-hee
Choi Min-jeong
Kim Ye-jin
Lee Yu-bin
4:06,387 QA
2. Kanada Kanada (CAN)
Marianne St-Gelais
Kim Boutin
Jamie Macdonald
Kasandra Bradette
4:07,627 QA
3. Magyarország Magyarország (HUN)
Jászapáti Petra
Keszler Andrea
Bácskai Sára
Heidum Bernadett
4:09,555 QB
4. Olimpikonok Oroszországból Olimpikonok Oroszországból (OAR)
Szofja Proszvirnova
Jekatyerina Konsztantyinova
Jekatyerina Jefremenkova
Emina Malagics
4:21,973 QB
2. futam
1. Kína Kína (CHN)
Fan Kexin
Han Yutong
Qu Chunyu
Zhou Yang
4:05,315 QA, OR
2. Olaszország Olaszország (ITA)
Arianna Fontana
Lucia Peretti
Cecilia Maffei
Martina Valcepina
4:05,918 QA
3. Hollandia Hollandia (NED)
Suzanne Schulting
Yara van Kerkhof
Lara van Ruijven
Jorien ter Mors
4:05,977 QB
4. Japán Japán (JPN)
Hitomi Saito
Sumire Kikuchi
Ayuko Ito
Yuki Kikuchi
4:12, 664 QB

B-döntő[szerkesztés]

Helyezés Csapat Idő Mj
3Bronzérem Bronz Hollandia Hollandia (NED)
Suzanne Schulting
Yara van Kerkhof
Lara van Ruijven
Jorien ter Mors
4:03,471 WR
4. Magyarország Magyarország (HUN)
Jászapáti Petra
Keszler Andrea
Bácskai Sára
Kónya Zsófia
4:03,603
5. Olimpikonok Oroszországból Olimpikonok Oroszországból (OAR)
Szofja Proszvirnova
Jekatyerina Konsztantyinova
Jekatyerina Jefremenkova
Emina Malagics
4:08,838
6. Japán Japán (JPN)
Hitomi Saito
Sumire Kikuchi
Shione Kaminaga
Yuki Kikuchi
4:13,072

A-döntő[szerkesztés]

Helyezés Csapat Idő Mj
1Aranyérem Arany Dél-Korea Dél-Korea (KOR)
Shim Suk-hee
Choi Min-jeong
Kim Ye-jin
Kim A-lang
4:07,361
2Ezüstérem Ezüst Olaszország Olaszország (ITA)
Arianna Fontana
Lucia Peretti
Cecilia Maffei
Martina Valcepina
4:15,901
Kanada Kanada (CAN)
Marianne St-Gelais
Kim Boutin
Valérie Maltais
Kasandra Bradette
PEN
Kína Kína (CHN)
Fan Kexin
Li Jinyu
Qu Chunyu
Zhou Yang
PEN

Források[szerkesztés]