Mind in Comfort and Ease – The Vision of Enlightenment in the Great Perfection

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Mind in Comfort and Ease (The Vision of Enlightenment in the Great Perfection)
SzerzőTendzin Gyaco
FőszerkesztőPatrick Gaffney
Nyelvangol
Témabuddhizmus
Kiadás
KiadóWisdom Publications
Kiadás dátuma2007
FordítóMatthieu Ricard
Média típusakönyv
Oldalak száma320
ISBN978-0861714933
SablonWikidataSegítség

A Mind in Comfort and Ease – The Vision of Enlightenment in the Great Perfection (magyarul: A tudat kényelemben és nyugalomban – a megvilágosodás víziója a nagy tökéletességben) című könyvben a 14. dalai láma, Tendzin Gyaco elmagyarázza a buddhizmus fő elveit, bemutatja, miképp alakítható a tudat, hogyan szüntethető meg a szenvedés (dukkha), szereteten, együttérzésen és a valóság természetének megértésén keresztül. A buddhista ösvény tiszta áttekintésén és a saját tapasztalatain keresztül a dalai láma hasznos és praktikus tanácsokat ad a hétköznapi életre. A magas rangú tibeti buddhista mester részletesen bemutatja a nagy tökéletesség, azaz a dzogcsen tanításait. Ehhez felhasználja Longcsen Rabdzsam dzogcsen mester egyik művét, amelynek címe Finding Comfort and Ease in Meditation on the Great Perfection (Komfortot és könnyedséget találni a nagy tökéletesség meditációjában).

Háttere[szerkesztés]

A dalai láma tanítása eredetileg 2000-ben hangzott el Franciaországban mintegy tízezer ember előtt. Az eseményen részt vevő Szögyal Rinpocse a következőket mondta: „Mindannyiunkat meghatott a tanítások mélysége, vonatkozása és elérhetősége. Voltak akik szerint ez volt életük legkiválóbb előadása. Ezeket a tanításokat hallani tőle egy egész élet legnagyobb lehetősége volt.” A könyvben jól bemutatja, hogyan ötvöződik a dalai láma tanításaiban a legnagyobb bölcsesség a legmélyebb együttérzéssel és emberséggel.[1]

Magyar nyelvű fordítása nem jelent meg.

Jegyzetek[szerkesztés]

  1. Mind in Comfort and Ease. Wisdompubs.org. [2016. május 30-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2016. június 4.)

További információk[szerkesztés]