A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
61-es jelzésű autóbuszvonal
a vállalat logója
Történeti adatok Státusz: aktív Korábban: M6A Első üzemnap: 1981 . október 5. [1] Üzemi adatok Jellege: alapjárat Település: Salgótarján Üzemeltető: Volánbusz Zrt. Járműtelep: Rákóczi út 137-139. Járművek: csuklós vagy szóló buszok Végállomások Induló állomás: Zagyvaróna , Mátyás Király útÉrkező állomás: Camping telep Útvonaladatok I→É É→I Vonalhossz (km): 6,4 6,4 Megállóhelyek (db): 17 17 Menetidő (perc): 20 20
Járatadatok Üzemidő: tanévben tanszünetben hétfő: 6.35–16.35 15.40 kedd: 6.35–16.35 15.40 szerda: 6.35–16.35 15.40 csütörtök: 6.35–16.35 15.40 péntek: 6.35–16.35 15.40 szombat: – – vasárnap: – –
Menetszám: tanévben tanszünetben hétfő: 3+2 1 kedd: 3+2 1 szerda: 3+2 1 csütörtök: 3+2 1 péntek: 3+2 1 szombat: – – vasárnap: – –
Kapcsolódó vonalak Vonalcsalád: 1 , 6 , 14 , 36 , 63 , 63S Hálózat: Salgótarján tömegközlekedése menetrendi tájékoztató
Útvonaldiagram
Zagyvaróna, Mátyás király út
Zagyvaróna, községháza
Zagyvaróna, Sallai út
Rónai elágazó
Erőmű
Tarjáni út 1.
Pintértelep
Köztemető
Művésztelep
Salgói kapu
Kohász Művelődési Központ
Acélgyári úti iskola
Salgó út
Kórház
Rendelőintézet
Élelmiszerbolt
Béke-telep
Beszterce-lakótelep
Strandfürdő
Camping telep
A 61-es busz egy salgótarjáni buszjárat, amely Zagyvaróna , Mátyás király út és Camping telep között közlekedik. Menetideje 20 perc, szóló és csuklós buszok vegyesen közlekednek
A járat 1981 . október 5-én indult M6A jelzéssel a Beszterce-lakótelep és a Salgói Kapu között, kezdetben gyorsjáratként.
Campingtelep felé:
Zagyvaróna, Mátyás Király út felé:
Zagyvaróna, Mátyás Király út – Őrhegy út – Zagyva út – Tarjáni út – Salgó út – Füleki út – Camping út – Camping telep
Camping telep – Camping út – Füleki út – Salgó út – Tarjáni út – Zagyva út – Mátyás Király útja – Zagyvaróna, Mátyás Király út
61 (Camping telep – Zagyvaróna)
Perc (↓)
Megállóhely
Perc (↑)
Megállóhelyet érintő járatok
Fontosabb létesítmények
0
Camping telep
20
6 , 36 , 61 , 63 , 63S
1
Strandfürdő
19
6 , 11 , 11A , 11B , 19 , 36 , 61 , 63 , 63S , 113
Városi Strandfürdő, Strandkézilabda pálya
2
Beszterce-lakótelep
18
6 , 11 , 11A , 11B , 19 , 36 , 61 , 63 , 63S , 113
3
Béketelep
17
6 , 11 , 11A , 11B , 19 , 36 , 61 , 63 , 63S , 113
4
Élelmiszerbolt
16
6 , 11 , 11A , 11B , 19 , 36 , 61 , 63 , 63S , 113
5
Rendelőintézet
15
6 , 7 , 7A , 7B , 11 , 11A , 11B , 19 , 27A , 36 , 61 , 63 , 63S , 113
Rendelőintézet
6
Szent Lázár Kórház
14
6 , 7 , 7A , 7B , 11 , 11A , 11B , 19 , 27A , 36 , 61 , 63 , 63S , 113
Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház
8
Salgó út
12
1 , 1U , 6 , 7 , 7A , 7B , 11 , 11A , 11B , 13 , 14 , 19 , 27A , 36 , 46 , 63 , 63S , 113
9
Acélgyári úti iskola
11
1 , 1U , 13 , 14 , 61
Salgótarjáni Általános Iskola Petőfi Sándor Tagiskolája
10
Kohász Művelődési Központ
10
1 , 1U , 13 , 14 , 61
Kohász Művelődési Központ, Acélgyár
11
Salgói kapu
9
1 , 1U , 13 , 14 , 61
12
Művésztelep
8
1 , 1U , 13 , 14 , 61
13
Köztemető
7
1 , 1U , 13 , 14 , 61
Újköztemető
14
Pintértelep
6
1 , 1U , 13 , 14 , 61
15
Tarjáni út 1.
5
1 , 1U , 13 , 14 , 61
16
Erőmű
4
1 , 1U , 13 , 14 , 61
Vízválasztó Hőerőmű
17
Rónai elágazó
3
1 , 1U , 13 , 14 , 61
18
Zagyvaróna, Sallai út
2
1 , 1U , 13 , 14 , 61
19
Zagyvaróna, községháza
1
1 , 1U , 13 , 14 , 61
Bátki József Közösségi Ház
20
Zagyvaróna, Mátyás Király út
0
Salgótarján tömegközlekedése
A 61-es buszok csak hétköznap közlekednek. A Camping telepi végállomásról iskolai előadások napján 6:35-kor és 16:05-kor indul, Zagyvarónáról 16:35-kor és 7:05-kor szintén iskolai előadások napján. A Camping telepről 15:40-kor induló járat munkanapokon tanítási szünetben is közlekedik.
↑ Nógrád Hírlap XXXVII. évfolyam 233. szám (megjelent: 1981.10.04.)
Autóbusz
Aktív Megszűnt Helyközi autóbuszjáratok
Vasút
Vasútvonalak Vasútállomások
Szolgáltatók