Kamerun az 1976. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Kamerun az olimpiai játékokon
Kamerun zászlaja
Kamerun zászlaja
NOB-országkód: CMR
OOB Kameruni Nemzeti Olimpiai és Sportbizottság
Honlap Hivatalos honlap
1976. évi nyári olimpiai játékok
Montréal
Versenyzők 4 fő 1 sportágban
Érmek
Arany
0
Ezüst
0
Bronz
0
Össz.
0

Nyári olimpiai játékok:
Téli olimpiai játékok:
  • 2002
  • 2006
  • 2010
  • 2014

Kamerun a kanadai Montréalban megrendezett 1976. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az ország a játékokon 1 sportágban 4 sportolóval képviseltette magát, akik érmet nem szereztek.

Kamerun a 4. naptól csatlakozott az afrikai országok bojkottjához, és nem vett részt a további versenyeken.

Judo pictogram.svg Cselgáncs[szerkesztés]

Versenyző Versenyszám Csoport Selejtező 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág
negyeddöntő
Vigaszág
elődöntő
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Emmanuel Abolo Könnyűsúly B Kuba Héctor Rodríguez (CUB)
nem vett részt
kiesett helyezetlen
Emmanuel Ndoumbe Váltósúly B Szenegál Lamine Wade (SEN)
nem vett részt
kiesett helyezetlen
Christop Tchagou Középsúly B Ausztria Jurek Jatowitt (AUT)
nem vett részt
kiesett helyezetlen
Henr Lobe Félnehézsúly A erőnyerő Szenegál Abdoulaye Djiba (SEN)
nem vett részt
kiesett helyezetlen

Kerékpározás[szerkesztés]

Cycling (road) pictogram.svg Országúti kerékpározás[szerkesztés]

Férfi
Versenyző Versenyszám Idő Helyezés
Joseph Kono
Maurice Moutat
Henri Mveh
Nicolas Owona
Csapat időfutam nem ért célba

Boxing pictogram.svg Ökölvívás[szerkesztés]

Versenyző Versenyszám Selejtező 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Samuel Meck Harmatsúly Pápua Új-Guinea Tumat Sogolik (NGY)
nem vett részt
kiesett helyezetlen
David Oleme Könnyűsúly erőnyerő Haiti Yves Jeudy (HAI)
nem vett részt
kiesett helyezetlen
Jean-Marie Emebe Középsúly erőnyerő Egyesült Államok Michael Spinks (USA)
nem vett részt
kiesett helyezetlen

Források[szerkesztés]