Kamerun az 1976. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Kamerun az olimpiai játékokon
Kamerun zászlaja
Kamerun zászlaja
NOB-országkód: CMR
OOB Kameruni Nemzeti Olimpiai és Sportbizottság
Honlap Hivatalos honlap
1976. évi nyári olimpiai játékok
Montréal
Versenyzők4 fő 1 sportágban
Érmek
Arany
0
Ezüst
0
Bronz
0
Össz.
0

Nyári olimpiai játékok:
Téli olimpiai játékok:
  • 2002
  • 2006
  • 2010
  • 2014
  • Kamerun a kanadai Montréalban megrendezett 1976. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 1 sportágban 4 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek.

    Kamerun a 4. naptól csatlakozott az afrikai országok bojkottjához, és nem vett részt a további versenyeken.

    Judo pictogram.svg Cselgáncs[szerkesztés]

    Versenyző Versenyszám Csoport Selejtező 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág
    negyeddöntő
    Vigaszág
    elődöntő
    Bronz-
    mérkőzés
    Döntő Helyezés
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Emmanuel Abolo Könnyűsúly B Kuba Héctor Rodríguez (CUB)
    nem vett részt
    kiesett helyezetlen
    Emmanuel Ndoumbe Váltósúly B Szenegál Lamine Wade (SEN)
    nem vett részt
    kiesett helyezetlen
    Christop Tchagou Középsúly B Ausztria Jurek Jatowitt (AUT)
    nem vett részt
    kiesett helyezetlen
    Henr Lobe Félnehézsúly A erőnyerő Szenegál Abdoulaye Djiba (SEN)
    nem vett részt
    kiesett helyezetlen

    Kerékpározás[szerkesztés]

    Cycling (road) pictogram.svg Országúti kerékpározás[szerkesztés]

    Férfi
    Versenyző Versenyszám Idő Helyezés
    Joseph Kono
    Maurice Moutat
    Henri Mveh
    Nicolas Owona
    Csapat időfutam nem ért célba

    Boxing pictogram.svg Ökölvívás[szerkesztés]

    Versenyző Versenyszám Selejtező 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Ellenfél
    Eredmény
    Samuel Meck Harmatsúly Pápua Új-Guinea Tumat Sogolik (NGY)
    nem vett részt
    kiesett helyezetlen
    David Oleme Könnyűsúly erőnyerő Haiti Yves Jeudy (HAI)
    nem vett részt
    kiesett helyezetlen
    Jean-Marie Emebe Középsúly erőnyerő Egyesült Államok Michael Spinks (USA)
    nem vett részt
    kiesett helyezetlen

    Források[szerkesztés]