Jonathan Knott

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Jonathan Knott
Az Egyesült Királyság magyarországi nagykövete
Hivatalban
Hivatalba lépés: 2012
ElődGreg Dorey

Született1967

HázastársaAngela Susan Knott
Foglalkozásdiplomata
IskoláiOxfordi Egyetem

DíjakCompanion of the Order of St Michael and St George (2019)

Jonathan Knott (1967 –) 2012 és 2016 között az Egyesült Királyság budapesti nagykövete.

Élete[szerkesztés]

Oxfordban szerzett jogi diplomát (MA), a Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) tagja. Angol, francia, spanyol és magyar nyelvtudással rendelkezik.

Házas, felesége Angela Susan Knott. Egy lányuk és két fiuk van.

Pályája[szerkesztés]

1988-ban került a brit Külügyminisztériumhoz, ahol két évig a Drogellenes Együttműködési Főosztály referenseként dolgozott. 1991 és 1995 között Havannában harmad-, majd másodtitkár volt a politikai és sajtóosztályon, ezt követően egy évig az Európai Ügyek Igazgatóságán töltött be pozíciót. Mexikóvárosban négy évig szolgált első titkárként, a politikai, gazdasági és segélyezési ügyekkel foglalkozó osztály vezetőjeként. 2000-től 2005-ig a párizsi OECD-misszió első titkára volt, majd a külügyminisztérium kereskedelmi igazgatóhelyettesi posztját töltötte be 2008-ig. 2008 és 2011 között Szöulban volt nagykövet-helyettes, valamint a brit kereskedelemfejlesztési és befektetés-ösztönző szervezetének (UK Trade & Investment) vezetője. 2012-ben lett az Egyesült Királyság budapesti nagykövete.

Budapesten[szerkesztés]

Mint az Egyesült Királyság nagykövete, Magyarországon számos ügyet képviselt. Ezek között állandó és időszakos feladatok is adódtak.

Hivatala jellegénél fogva a nagykövet segíti az antirasszista célokat. Támogatta egy holokauszttal kapcsolatos kiadvány megjelentetését, és roma integrációs programokat. Támogatója az emberi jogi filmnapok megtartásának.

A 2012-es olimpiai játékok évéhez kapcsolódó GREAT kampány során számos tevékenységben aktívan részt vett. Az üzleti kapcsolatok élénkítése érdekében szervezett például termékbemutatót a nagykövetségen illetve főleg az angol kultúriparhoz, popkultúrához kapcsolódó eseményeket.

Utódja Iain Lindsay lett.

Források[szerkesztés]

További információk[szerkesztés]