Henry Travers

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Henry Travers
Travers 1945-ben
Travers 1945-ben
Életrajzi adatok
Születési név Travers John Heagerty
Született 1874. március 5.[1][2]
Berwick-upon-Tweed
Elhunyt 1965. október 18. (91 évesen)[1][2]
Hollywood
Sírhely Forest Lawn Memorial Park
Házastársa Amy Forrest-Rhodes
(?-1954)
Pályafutása
Aktív évek 18941949

Henry Travers IMDb-adatlapja
PORT.hu-adatlap
A Wikimédia Commons tartalmaz Henry Travers témájú médiaállományokat.
SablonWikidataSegítség

Henry Travers, Travers John Heagerty (Berwick-upon-Tweed, 1874. március 5.Hollywood, 1965. október 18.) Oscar-díjra jelölt angol színész. Legemlékezetesebb szerepét mint Clarence őrangyal az 1946-ban bemutatott Az élet csodaszép-ben nyújtotta.

Fiatalkora[szerkesztés]

1874. március 5-én született Travers John Heagerty néven az angliai Berwick-upon-Tweedben. Édesapja, Daniel Heagerty egy ír orvos volt Corkból. Eleinte építészetet tanult mielőtt színpadi színész lett, és felvette a Henry Travers nevet.

Karrierje[szerkesztés]

Angliában csak a színpadon játszott, majd 1933-ban emigrált az Egyesült Államokba, ahol filmekben kezdett el szerepelni. Utolsó produkcióját 1949-ben forgatta. Leghíresebb szerepe Clarence az őrangyal volt, aki megmentette a James Stewart által alakított karaktert az öngyilkosságtól Frank Capra karácsonyi klasszikusában, Az élet csodaszép-ben. Emellett 1943-ban Oscar-díjra is jelölték legjobb férfi mellékszereplő kategóriában a Mrs. Miniverben nyújtott alakításáért.

Halála[szerkesztés]

1965. október 18-án hunyt el Hollywoodban, a glendale-i Forest Lawn Memorial Park Cemeteryben helyezték örök nyugalomra.

Fontosabb filmjei[szerkesztés]

Jegyzetek[szerkesztés]

  1. a b Internet Broadway Database (angol nyelven). (Hozzáférés: 2017. október 9.)
  2. a b Find a Grave (angol nyelven). (Hozzáférés: 2017. október 9.)

További információ[szerkesztés]

Fordítás[szerkesztés]

Ez a szócikk részben vagy egészben a Henry_Travers című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.