Gyorskorcsolyázó világbajnokok listája

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Speed skating pictogram.svg

Az alábbiakban a normáltávú gyorskorcsolyázás világbajnokait ismertetjük. A rövidpályás gyorskorcsolyáról külön összeállítás készült.

Össztávú világbajnokság[szerkesztés]

Megjegyzések:

Férfiak Nők
1889: 1/2 mérföld + 1 mérföld + 2 mérföld 1933–1935: 1000 m + 500 m + 1500 m
1890–1891: 1/2 mérföld + 2 mérföld + 1 mérföld + 5 mérföld 1936–1955: 500 m + 1000 m + 3000 m + 5000 m
1893–: 500 m + 5000 m + 1500 m + 10 000 m 1956–1982: 500 m + 1000 m + 1500 m + 3000 m
1983–: 500 m + 1500 m + 3000 m + 5000 m
Év Helyszín Férfiak Helyszín Nők
1891 Hollandia Amszterdam Joe Donoghue USA
1893 Hollandia Amszterdam Jaap Eden Hollandia
1895 Norvégia Hamar Jaap Eden Hollandia
1896 Oroszország Szentpétervár Jaap Eden Hollandia
1897 Kanada Montréal Jack McCullock Kanada
1898 Svájc Davos Peder Østlund Norvégia
1899 Német Birodalom Berlin Peder Østlund Norvégia
1900 Hollandia Amszterdam Edvard Engelsås Norvégia
1901 Svédország Stockholm Franz Wathén Finnország
1904 Norvégia Kristiania Sigurd Mathisen Norvégia
1905 Hollandia Groningen Coen de Koning Hollandia
1908 Svájc Davos Oscar Mathisen Norvégia
1909 Norvégia Kristiania Oscar Mathisen Norvégia
1910 Finnország Helsingfors Nyikolaj Sztrunnikov Oroszország
1911 Norvégia Trondheim Nyikolaj Sztrunnikov Oroszország
1912 Norvégia Kristiania Oscar Mathisen Norvégia
1913 Finnország Helsingfors Oscar Mathisen Norvégia
1914 Norvégia Kristiania Oscar Mathisen Norvégia
1922 Norvégia Kristiania Harald Strøm Norvégia
1923 Svédország Stockholm Clas Thunberg Finnország
1924 Finnország Helsinki Roald Larsen Norvégia
1925 Norvégia Oslo Clas Thunberg Finnország
1926 Norvégia Trondheim Ivar Ballangrud Norvégia
1927 Finnország Tampere Bernt Evensen Norvégia
1928 Svájc Davos Clas Thunberg Finnország
1929 Norvégia Oslo Clas Thunberg Finnország
1930 Norvégia Oslo Michael Staksrud Norvégia
1931 Finnország Helsinki Clas Thunberg Finnország
1932 USA Lake Placid Ivar Ballangrud Norvégia
1933 Norvégia Trondheim Hans Engnestangen Norvégia Norvégia Oslo Liselotte Landbeck Ausztria
1934 Finnország Helsinki Bernt Evensen Norvégia Norvégia Oslo Undis Blikken Norvégia
1935 Norvégia Oslo Michael Staksrud Norvégia Norvégia Oslo Laila Schou Nilsen Norvégia
1936 Svájc Davos Ivar Ballangrud Norvégia Svédország Stockholm Kit Klein USA
1937 Norvégia Oslo Michael Staksrud Norvégia Svájc Davos Laila Schou Nilsen Norvégia
1938 Svájc Davos Ivar Ballangrud Norvégia Norvégia Oslo Laila Schou Nilsen Norvégia
1939 Finnország Helsinki Birger Wasenius Finnország Finnország Tampere Verné Lesche Finnország
1940 Norvégia Oslo Alfons Berzins Lettország
1946 Norvégia Oslo Odd Lundberg Norvégia
1947 Norvégia Oslo Lassi Parkkinen Finnország Norvégia Drammen Verné Lesche Finnország
1948 Finnország Helsinki Odd Lundberg Norvégia Finnország Turku Marija Iszakova Szovjetunió
1949 Norvégia Oslo Pajor Kornél Magyarország Norvégia Kongsberg Marija Iszakova Szovjetunió
1950 Svédország Eskilstuna Hjalmar Andersen Norvégia Szovjetunió Moszkva Marija Iszakova Szovjetunió
1951 Svájc Davos Hjalmar Andersen Norvégia Svédország Eskilstuna Eevi Huttunen Finnország
1952 Norvégia Hamar Hjalmar Andersen Norvégia Finnország Kokkola Ligyija Szelihova Szovjetunió
1953 Finnország Helsinki Oleg Goncsarenko Szovjetunió Norvégia Lillehammer Halida Scsegolejeva Szovjetunió
1954 Japán Szapporo Borisz Silkov Szovjetunió Svédország Östersund Ligyija Szelihova Szovjetunió
1955 Szovjetunió Moszkva Sigvard Ericsson Svédország Finnország Kuopio Rimma Zsukova Szovjetunió
1956 Norvégia Oslo Oleg Goncsarenko Szovjetunió Svédország Kvarnsveden Szofija Kondakova Szovjetunió
1957 Svédország Östersund Knut Johannesen Norvégia Finnország Imatra Inga Artamonova Szovjetunió
1958 Finnország Helsinki Oleg Goncsarenko Szovjetunió Svédország Kristinehamn Inga Artamonova Szovjetunió
1959 Norvégia Oslo Juhani Järvinen Finnország Szovjetunió Szverdlovszk Tamara Rilova Szovjetunió
1960 Svájc Davos Borisz Sztenyin Szovjetunió Svédország Östersund Valentyina Sztenyina Szovjetunió
1961 Svédország Göteborg Henk van der Grift Hollandia Norvégia Tønsberg Valentyina Sztenyina Szovjetunió
1962 Szovjetunió Moszkva Viktor Koszicskin Szovjetunió Finnország Imatra Inga Voronyina-Artamonova Szovjetunió
1963 Japán Karuizava Jonny Nilsson Svédország Japán Karuizava Ligyija Szkoblikova Szovjetunió
1964 Finnország Helsinki Knut Johannesen Norvégia Svédország Kristinehamn Ligyija Szkoblikova Szovjetunió
1965 Norvégia Oslo Per Ivar Moe Norvégia Finnország Oulu Inga Voronyina-Artamonova Szovjetunió
1966 Svédország Göteborg Kees Verkerk Hollandia Norvégia Trondheim Valentyina Sztenyina Szovjetunió
1967 Norvégia Oslo Kees Verkerk Hollandia Hollandia Deventer Stien Kaiser Hollandia
1968 Svédország Göteborg Fred Anton Maier Norvégia Finnország Helsinki Stien Kaiser Hollandia
1969 Hollandia Deventer Dag Fornæss Norvégia Franciaország Grenoble Lasma Kauniste Szovjetunió
1970 Norvégia Oslo Ard Schenk Hollandia USA West Allis Atje Keulen-Deelstra Hollandia
1971 Svédország Göteborg Ard Schenk Hollandia Finnország Helsinki Nyina Sztatkevics Szovjetunió
1972 Norvégia Oslo Ard Schenk Hollandia Hollandia Heerenveen Atje Keulen-Deelstra Hollandia
1973 Hollandia Deventer Göran Claeson Svédország Svédország Strömsund Atje Keulen-Deelstra Hollandia
1974 NSZK Inzell Sten Stensen Norvégia Hollandia Heerenveen Atje Keulen-Deelstra Hollandia
1975 Norvégia Oslo Harm Kuipers Hollandia Hollandia Assen Karin Kessow NDK
1976 Hollandia Heerenveen Piet Kleine Hollandia Norvégia Gjøvik Sylvia Burka Kanada
1977 Hollandia Heerenveen Eric Heiden USA USA Keystone Vera Brindzej Szovjetunió
1978 Svédország Göteborg Eric Heiden USA Finnország Helsinki Tatjana Averina Szovjetunió
1979 Norvégia Oslo Eric Heiden USA Hollandia Hága Beth Heiden USA
1980 Hollandia Heerenveen Hilbert van der Duim Hollandia Norvégia Hamar Natalja Petruseva Szovjetunió
1981 Norvégia Oslo Amund Sjøbrend Norvégia Kanada Québec Natalja Petruseva Szovjetunió
1982 Hollandia Assen Hilbert van der Duim Hollandia NSZK Inzell Karin Enke NDK
1983 Norvégia Oslo Amund Sjøbrend Norvégia NDK Karl-Marx-Stadt Andrea Schöne-Mitscherlich NDK
1984 Svédország Göteborg Oleg Bozsjev Szovjetunió Hollandia Deventer Karin Enke NDK
1985 Norvégia Hamar Hein Vergeer Hollandia Jugoszlávia Szarajevo Andrea Schöne-Mitscherlich NDK
1986 NSZK Inzell Hein Vergeer Hollandia Hollandia Hága Karin Kania-Enke NDK
1987 Hollandia Heerenveen Nyikolaj Guljajev Szovjetunió USA West Allis Karin Kania-Enke NDK
1988 Szovjetunió Alma-Ata Eric Flaim USA Norvégia Skien Karin Kania-Enke NDK
1989 Norvégia Oslo Leo Visser Hollandia USA Lake Placid Constanze Moser-Scandolo NDK
1990 Ausztria Innsbruck Johann Olav Koss Norvégia Kanada Calgary Jacqueline Börner NDK
1991 Hollandia Heerenveen Johann Olav Koss Norvégia Norvégia Hamar Gunda Kleemann Németország
1992 Kanada Calgary Roberto Sighel Olaszország Hollandia Heerenveen Gunda Niemann-Kleemann Németország
1993 Norvégia Hamar Falko Zandstra Hollandia Németország Berlin Gunda Niemann-Kleemann Németország
1994 Svédország Göteborg Johann Olav Koss Norvégia USA Butte Hunyadi Emese Ausztria
1995 Olaszország Baselga di Pinč Rintje Ritsma Hollandia Németország Berlin Gunda Niemann-Kleemann Németország
1996 Németország Inzell Rintje Ritsma Hollandia Németország Inzell Gunda Niemann-Kleemann Németország
1997 Japán Nagano Ids Postma Hollandia Japán Nagano Gunda Niemann-Kleemann Németország
1998 Hollandia Heerenveen Ids Postma Hollandia Hollandia Heerenveen Gunda Niemann-Stirnemann Németország
1999 Norvégia Hamar Rintje Ritsma Hollandia Norvégia Hamar Gunda Niemann-Stirnemann Németország
2000 USA Milwaukee Gianni Romme Hollandia USA Milwaukee Claudia Pechstein Németország
2001 Magyarország Budapest Rintje Ritsma Hollandia Magyarország Budapest Anni Friesinger Németország
2002 Hollandia Heerenveen Jochem Uytdehaage Hollandia Hollandia Heerenveen Anni Friesinger Németország
2003 Svédország Göteborg Gianni Romme Hollandia Svédország Göteborg Cindy Klassen Kanada
2004 Norvégia Hamar Chad Hedrick USA Norvégia Hamar Renate Groenewold Hollandia
2005 Oroszország Moszkva Shani Davis USA Oroszország Moszkva Anni Friesinger Németország
2006 Kanada Calgary Shani Davis USA Kanada Calgary Cindy Klassen Kanada
2007 Hollandia Heerenveen Sven Kramer Hollandia Hollandia Heerenveen Ireen Wüst Hollandia
2008 Németország Berlin Sven Kramer Hollandia Németország Berlin Paulien van Deutekom Hollandia
2009 Norvégia Hamar Sven Kramer Hollandia Norvégia Hamar Martina Sabliková Csehország
2010 Hollandia Heerenveen Sven Kramer Hollandia Hollandia Heerenveen Martina Sabliková Csehország
2011 Kanada Calgary Ivan Szkobrev Oroszország Kanada Calgary Ireen Wüst Hollandia
2012 Oroszország Moszkva Sven Kramer Hollandia Oroszország Moszkva Ireen Wüst Hollandia
2013 Norvégia Hamar Sven Kramer Hollandia Norvégia Hamar Ireen Wüst Hollandia
2014 Hollandia Heerenveen Koen Verweij Hollandia Hollandia Heerenveen Ireen Wüst Hollandia

Sprintvilágbajnokság[szerkesztés]

Megjegyzés: a résztávok a férfiaknál és a nőknél is 500 m + 1000 m + 500 m + 1000 m.

Év, helyszín Férfiak Nők
1970 USA West Allis Valerij Muratov Szovjetunió Ljudmila Tyitova Szovjetunió
1971 NSZK Inzell Erhard Keller NSZK Ruth Schleiermacher NDK
1972 Svédország Eskilstuna Leo Linkovesi Finnország Monika Pflug NSZK
1973 Norvégia Oslo Valerij Muratov Szovjetunió Sheila Young USA
1974 Ausztria Innsbruck Per Bjørang Norvégia Leah Poulos USA
1975 Svédország Göteborg Alekszandr Szafronov Szovjetunió Sheila Young USA
1976 NSZK Nyugat-Berlin Johan Granath Svédország Sheila Young USA
1977 Hollandia Alkmaar Eric Heiden USA Sylvia Burka Kanada
1978 USA Lake Placid Eric Heiden USA Ljubov Szadcsikova Szovjetunió
1979 NSZK Inzell Eric Heiden USA Leah Poulos-Mueller USA
1980 USA West Allis Eric Heiden USA Karin Enke NDK
1981 Franciaország Grenoble Frode Rønning Norvégia Karin Enke NDK
1982 Hollandia Alkmaar Szergej Hlebnyikov Szovjetunió Natalja Petruseva Szovjetunió
1983 Finnország Helsinki Kuroiva Akira Japán Karin Enke NDK
1984 Norvégia Trondheim Gaetan Boucher Kanada Karin Enke NDK
1985 Hollandia Heerenveen Igor Zselezovszkij Szovjetunió Christa Rothenburger NDK
1986 Japán Karuizava Igor Zselezovszkij Szovjetunió Karin Kania-Enke NDK
1987 Kanada Sainte-Foy Kuroiva Akira Japán Karin Kania-Enke NDK
1988 USA West Allis Dan Jansen USA Christa Rothenburger NDK
1989 Hollandia Heerenveen Igor Zselezovszkij Szovjetunió Bonnie Blair USA
1990 Norvégia Tromsø Bae Ki-Tae Dél-Korea Angela Hauck-Stahnke NDK
1991 Németország Inzell Igor Zselezovszkij Szovjetunió Monique Garbrecht Németország
1992 Norvégia Oslo Igor Zselezovszkij Szovjetunió Ye Qiaobo Kína
1993 Japán Ikaho Igor Zselezovszkij Szovjetunió Ye Qiaobo Kína
1994 Kanada Calgary Dan Jansen USA Bonnie Blair USA
1995 USA Milwaukee KIM Jun Man Dél-Korea Bonnie Blair USA
1996 Hollandia Heerenveen Szergej Klevcsenya Oroszország Chris Witty USA
1997 Norvégia Hamar Szergej Klevcsenya Oroszország Franziska Schenk Németország
1998 Németország Berlin Jan Bos Hollandia Catriona LeMay-Doan Kanada
1999 Kanada Calgary Jeremy Wotherspoon Kanada Monique Garbrecht Németország
2000 Dél-Korea Szöul Jeremy Wotherspoon Kanada Monique Garbrecht Németország
2001 Németország Inzell Michael Ireland Kanada Monique Garbrecht-Enfeldt Németország
2002 Norvégia Hamar Jeremy Wotherspoon Kanada Catriona LeMay-Doan Kanada
2003 Kanada Calgary Jeremy Wotherspoon Kanada Monique Garbrecht-Enfeldt Németország
2004 Japán Nagano Erben Wennemars Hollandia Marianne Timmer Hollandia
2005 USA Salt Lake City Erben Wennemars Hollandia Jennifer Rodriguez USA
2006 Hollandia Heerenveen Joey Cheek USA Szvetlana Zsurova Oroszország
2007 Norvégia Hamar LI Kjuo Hjuk Dél-Korea Anni Friesinger Németország
2008 Hollandia Heerenveen LI Kjuo Hjuk Dél-Korea Jenny Wolf Németország
2009 Oroszország Moszkva Shani Davis USA VANG Bej Hszing Kína
2010 Japán Obihiro LI Kjuo Hjuk Dél-Korea LI Szang Hva Dél-Korea
2011 Hollandia Heerenveen LI Kjuo Hjuk Dél-Korea Christine Nesbitt Kanada
2012 Kanada Calgary Stefan Groothius Hollandia JU Csing Kína
2013 USA Salt Lake City Michel Mulder Hollandia Heather Richardson USA
2014 Japán Nagano Michel Mulder Hollandia JU Csing Kína

Távonkénti világbajnokság[szerkesztés]

Férfiak[szerkesztés]

500 m, 1000 m, 1500 m[szerkesztés]

Év, helyszín 500 m 1000 m 1500 m
1996 Norvégia Hamar Simizu Hirojaszu Japán Szergej Klevcsenya Oroszország Jeroen Straathof Hollandia
1997 Lengyelország Varsó Hiroi Manabu Japán Ådne Søndrål Norvégia Rintje Ritsma Hollandia
1998 Kanada Calgary Simizu Hirojaszu Japán Sylvain Bouchard Kanada Ådne Søndrål Norvégia
1999 Hollandia Heerenveen Simizu Hirojaszu Japán Jan Bos Hollandia Ids Postma Hollandia
2000 Japán Nagano Simizu Hirojaszu Japán Ådne Søndrål Norvégia Ids Postma Hollandia
2001 USA Salt Lake City Simizu Hirojaszu Japán Jeremy Wotherspoon Kanada Ådne Søndrål Norvégia
2003 Németország Berlin Jeremy Wotherspoon Kanada Erben Wennemars Hollandia Erben Wennemars Hollandia
2004 Dél-Korea Szöul Jeremy Wotherspoon Kanada Erben Wennemars Hollandia Shani Davis USA
2005 Németország Inzell Kato Dzsodzsi Japán Even Wetten Norvégia Rune Stordal Norvégia
2007 USA Salt Lake City Li Kang Szok Dél-Korea Shani Davis USA Shani Davis USA
2008 Japán Nagano Jeremy Wotherspoon Kanada Shani Davis USA Denny Morrison Kanada
2009 Kanada Richmond Li Kang Szok Dél-Korea Trevor Marsicano USA Shani Davis USA
2011 Németország Inzell Li Kju Hjuk Dél-Korea Shani Davis USA Håvard Bøkko Norvégia
2012 Hollandia Heerenveen MO Te-Bum Dél-Korea Stefan Groothius Hollandia Denny Morrison Kanada
2013 Oroszország Szocsi MO Te-Bum Dél-Korea Gyenyisz Kuzin Oroszország Gyenyisz Juszkov Oroszország
2015 Hollandia Heerenveen Pavel Kulizsnyikov Oroszország Shani Davis USA Gyenyisz Juszkov Oroszország

5000 m, 10 000 m, tömegrajtos verseny, csapat üldözőverseny[szerkesztés]

Év, helyszín 5000 m 10 000 m Tömegrajtos verseny Csapat üldözőverseny
1996 Norvégia Hamar Ids Postma Hollandia Gianni Romme Hollandia
1997 Lengyelország Varsó Rintje Ritsma Hollandia Gianni Romme Hollandia
1998 Kanada Calgary Gianni Romme Hollandia Gianni Romme Hollandia
1999 Hollandia Heerenveen Gianni Romme Hollandia Bob de Jong Hollandia
2000 Japán Nagano Gianni Romme Hollandia Gianni Romme Hollandia
2001 USA Salt Lake City Bob de Jong Hollandia Carl Verheijen Hollandia
2003 Németország Berlin Jochem Uytdehaage Hollandia Bob de Jong Hollandia
2004 Dél-Korea Szöul Chad Hedrick USA Carl Verheijen Hollandia
2005 Németország Inzell Chad Hedrick USA Bob de Jong Hollandia Erben Wennemars, Mark Tuitert, Carl Verheijen Hollandia
2007 USA Salt Lake City Sven Kramer Hollandia Sven Kramer Hollandia Sven Kramer, Carl Verheijen, Erben Wennemars Hollandia
2008 Japán Nagano Sven Kramer Hollandia Sven Kramer Hollandia Sven Kramer, Wouter Olde Heuvel, Erben Wennemars Hollandia
2009 Kanada Richmond Sven Kramer Hollandia Sven Kramer Hollandia Carl Verheijen, Wouter Olde Heuvel, Sven Kramer Hollandia
2011 Németország Inzell Bob de Jong Hollandia Bob de Jong Hollandia Shani Davis, Trevor Marsicano, Jonathan Kuck USA
2012 Hollandia Heerenveen Sven Kramer Hollandia Bob de Jong Hollandia Sven Kramer, Koen Verweij, Jan Blokhuijsen Hollandia
2013 Oroszország Szocsi Sven Kramer Hollandia Jorrit Bergsma Hollandia Sven Kramer, Koen Verweij, Jan Blokhuijsen Hollandia
2015 Hollandia Heerenveen Sven Kramer Hollandia Jorrit Bergsma Hollandia Arjan Stroetinga Hollandia Sven Kramer, Koen Verweij, Douwe de Vries Hollandia

Nők[szerkesztés]

500 m, 1000 m, 1500 m[szerkesztés]

Év, helyszín 500 m 1000 m 1500 m
1996 Norvégia Hamar Szvetlana Zsurova Oroszország Annamarie Thomas Hollandia Annamarie Thomas Hollandia
1997 Lengyelország Varsó Xue Ruihong Kína Marianne Timmer Hollandia Gunda Niemann-Kleemann Németország
1998 Kanada Calgary Catriona LeMay-Doan Kanada Chris Witty USA Anni Friesinger Németország
1999 Hollandia Heerenveen Catriona LeMay-Doan Kanada Marianne Timmer Hollandia Hunyadi Emese Ausztria
2000 Japán Nagano Monique Garbrecht Németország Monique Garbrecht Németország Claudia Pechstein Németország
2001 USA Salt Lake City Catriona LeMay-Doan Kanada Monique Garbrecht-Enfeldt Németország Anni Friesinger Németország
2003 Németország Berlin Monique Garbrecht-Enfeldt Németország Anni Friesinger Németország Anni Friesinger Németország
2004 Dél-Korea Szöul Wang Manli Kína Anni Friesinger Németország Anni Friesinger Németország
2005 Németország Inzell Wang Manli Kína Barbara de Loor Hollandia Cindy Klassen Kanada
2007 USA Salt Lake City Jenny Wolf Németország Ireen Wüst Hollandia Ireen Wüst Hollandia
2008 Japán Nagano Jenny Wolf Németország Anni Friesinger Németország Anni Friesinger Németország
2009 Kanada Richmond Jenny Wolf Németország Christine Nesbitt Kanada Anni Friesinger Németország
2011 Németország Inzell Jenny Wolf Németország Christine Nesbitt Kanada Ireen Wüst Hollandia
2012 Hollandia Heerenveen LI Szang-hva Dél-Korea Christine Nesbitt Kanada Christine Nesbitt Kanada
2013 Oroszország Szocsi LI Szang-hva Dél-Korea Olga Fatkulina Oroszország Ireen Wüst Hollandia
2015 Hollandia Heerenveen Heather Richardson USA Brittany Bowe USA Brittany Bowe USA

3000 m, 5000 m, tömegrajtos verseny, csapat üldözőverseny[szerkesztés]

Év, helyszín 3000 m 5000 m Tömegrajtos verseny Csapat üldözőverseny
1996 Norvégia Hamar Gunda Niemann-Kleemann Németország Claudia Pechstein Németország
1997 Lengyelország Varsó Gunda Niemann-Stirnemann Németország Gunda Niemann-Stirnemann Németország
1998 Kanada Calgary Gunda Niemann-Stirnemann Németország Gunda Niemann-Stirnemann Németország
1999 Hollandia Heerenveen Gunda Niemann-Stirnemann Németország Gunda Niemann-Stirnemann Németország
2000 Japán Nagano Claudia Pechstein Németország Gunda Niemann-Stirnemann Németország
2001 USA Salt Lake City Gunda Niemann-Stirnemann Németország Gunda Niemann-Stirnemann Németország
2003 Németország Berlin Anni Friesinger Németország Claudia Pechstein Németország
2004 Dél-Korea Szöul Claudia Pechstein Németország Clara Hughes Kanada
2005 Németország Inzell Cindy Klassen Kanada Anni Friesinger Németország Daniela Anschütz, Anni Friesinger, Sabine Völker Németország
2007 USA Salt Lake City Martina Sabliková Csehország Martina Sáblíková Csehország Kristina Groves, Christine Nesbitt, Shannon Rempel Kanada
2008 Japán Nagano Kristina Groves Kanada Martina Sabliková Csehország Renate Groenewold, Ireen Wüst, Paulien van Deutekom Hollandia
2009 Kanada Richmond Renate Groenewold Hollandia Martina Sáblíková Csehország Kristina Groves, Christina Nesbitt, Britanny Schussler Kanada
2011 Németország Inzell Ireen Wüst Hollandia Martina Sáblíková Csehország Christine Nesbitt, Brittany Schussler, Cindy Klassen Kanada
2012 Hollandia Heerenveen Martina Sáblíková Csehország Martina Sáblíková Csehország Ireen Wüst, Diane Valkenburg, Linda de Vries Hollandia
2013 Oroszország Szocsi Ireen Wüst Hollandia Martina Sáblíková Csehország Ireen Wüst, Diane Valkenburg, Marrit Leenstra Hollandia
2015 Hollandia Heerenveen Martina Sáblíková Csehország Martina Sáblíková Csehország Irene Schouten Hollandia KIKUCSI Ajaka, TAKAGI Miho, TAKAGI Nana Japán

Kapcsolódó szócikkek[szerkesztés]

Források[szerkesztés]

  • Peter Matthew, Ian Morrison, Radó Péter szerk.: Guinness sport-enciklopédia. Solaris Kft., 1991.
  • Walter Umminger: A sport krónikája. Officina Nova, Budapest, 1992.