Férfi műlesiklás az 1960. évi téli olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Férfi műlesiklás
a VIII. téli olimpián
Alpine skiing pictogram.svg
Adatok
HelyszínSquaw Valley
Dátumfebruár 24.
Versenyzők63 résztvevő
21 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Ausztria Ausztria
Ezüstérem  Ausztria Ausztria
Bronzérem  Franciaország Franciaország

 ← 19561964 → 

Az 1960. évi téli olimpiai játékokon az alpesisí férfi műlesiklás versenyszámát február 24-én rendezték. Az aranyérmet az osztrák Ernst Hinterseer nyerte meg. A versenyszámban nem vett részt magyar versenyző.

Eredmények[szerkesztés]

A versenyzők két futamot teljesítettek, a két futam időeredményeinek összege határozta meg a végső sorrendet. Az időeredmények másodpercben értendők.

1. futam[szerkesztés]

Hely. Versenyző Nemzet Idő
1. Willy Bogner Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA) 1:08,8
2. François Bonlieu Franciaország Franciaország (FRA) 1:09,8
2. Charles Bozon Franciaország Franciaország (FRA) 1:09,8
4. Paride Milianti Olaszország Olaszország (ITA) 1:10,1
5. Ernst Hinterseer Ausztria Ausztria (AUT) 1:10,7
6. Igaja Csiharu Japán Japán (JPN) 1:10,9
6. Luggi Leitner Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA) 1:10,9
8. Guy Périllat Franciaország Franciaország (FRA) 1:11,0
9. Hias Leitner Ausztria Ausztria (AUT) 1:11,1
10. Pepi Stiegler Ausztria Ausztria (AUT) 1:11,5
11. Hans Peter Lanig Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA) 1:11,9
12. Sepp Behr Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA) 1:12,1
13. Tom Corcoran Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:12,5
14. Georges Schneider Svájc Svájc (SUI) 1:13,0
15. Adolf Mathis Svájc Svájc (SUI) 1:13,9
16. Chuck Ferries Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:16,1
16. Willi Forrer Svájc Svájc (SUI) 1:16,1
18. Georgi Dimitrov Bulgária Bulgária (BUL) 1:16,9
19. Eysteinn Þórðarson Izland Izland (ICE) 1:17,0
19. Verne Anderson Kanada Kanada (CAN) 1:17,0
21. Italo Pedroncelli Olaszország Olaszország (ITA) 1:17,2
21. Tada Oszamu Japán Japán (JPN) 1:17,2
23. Osvaldo Ancinas Argentína Argentína (ARG) 1:17,5
24. Frederick Tommy Kanada Kanada (CAN) 1:18,4
25. Oddvar Rønnestad Norvégia Norvégia (NOR) 1:18,8
26. Carlo Senoner Olaszország Olaszország (ITA) 1:18,9
27. Silvan Kindle Liechtenstein Liechtenstein (LIE) 1:19,3
28. Don Bruneski Kanada Kanada (CAN) 1:19,8
29. Vicente Vera Chile Chile (CHI) 1:20,4
30. Georgi Varoskin Bulgária Bulgária (BUL) 1:21,3
31. Adrien Duvillard Franciaország Franciaország (FRA) 1:21,9
32. Bill Day Ausztrália Ausztrália (AUS) 1:22,1
33. Nazih Geagea Libanon Libanon (LEB) 1:22,4
34. Geoff Pitchford Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GRB) 1:23,5
35. Mitani Maszajosi Japán Japán (JPN) 1:23,8
36. Kristinn Benediktsson Izland Izland (ICE) 1:24,1
37. Hernán Boher Chile Chile (CHI) 1:24,2
38. Luis Arias Spanyolország Spanyolország (SPA) 1:24,3
39. Jóhann Vilbergsson Izland Izland (ICE) 1:25,7
40. Jean-Guy Brunet Kanada Kanada (CAN) 1:26,1
41. Muzaffer Demirhan Törökország Törökország (TUR) 1:26,3
42. Takeda Takasi Japán Japán (JPN) 1:26,7
43. Peter Brockhoff Ausztrália Ausztrália (AUS) 1:27,3
44. Bruno Alberti Olaszország Olaszország (ITA) 1:28,5
45. Clemente Tellechea Argentína Argentína (ARG) 1:28,7
45. Hermann Kindle Liechtenstein Liechtenstein (LIE) 1:28,7
47. Zeki Şamiloğlu Törökország Törökország (TUR) 1:29,0
48. Diego Schweizer Argentína Argentína (ARG) 1:32,2
49. Manuel García-Moran Spanyolország Spanyolország (SPA) 1:32,3
50. Robert Skepper Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GRB) 1:41,6
51. Luis Sánchez Spanyolország Spanyolország (SPA) 1:52,1
52. Frank Brown Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:58,2
53. Im Gyeong-Sun Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 2:20,9
Francisco Cortes Chile Chile (CHI) idő nem ismert
Jorge Abelardo Eiras Argentína Argentína (ARG) idő nem ismert
Jim Barrier Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) idő nem ismert
Roger Staub Svájc Svájc (SUI) kizárták
Ernst Oberaigner Ausztria Ausztria (AUT) kizárták
Alekszandar Salamanov Bulgária Bulgária (BUL) kizárták
Sam Chaffey Új-Zéland Új-Zéland (NZL) kizárták
Bill Hunt Új-Zéland Új-Zéland (NZL) kizárták
Adolf Fehr Liechtenstein Liechtenstein (LIE) kizárták
Victor Tagle Chile Chile (CHI) kizárták

2. futam[szerkesztés]

Hely. Versenyző Nemzet Idő
1. Ernst Hinterseer Ausztria Ausztria (AUT) 58,2
2. Hias Leitner Ausztria Ausztria (AUT) 59,2
3. Luggi Leitner Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA) 59,6
3. Pepi Stiegler Ausztria Ausztria (AUT) 59,6
5. Charles Bozon Franciaország Franciaország (FRA) 1:00,6
6. Guy Périllat Franciaország Franciaország (FRA) 1:00,8
7. Carlo Senoner Olaszország Olaszország (ITA) 1:01,8
8. Bruno Alberti Olaszország Olaszország (ITA) 1:02,1
9. Tom Corcoran Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:02,2
10. Hans Peter Lanig Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA) 1:02,4
11. Italo Pedroncelli Olaszország Olaszország (ITA) 1:02,5
12. Frank Brown Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:03,1
13. Sepp Behr Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA) 1:03,9
14. Paride Milianti Olaszország Olaszország (ITA) 1:04,3
15. Oddvar Rønnestad Norvégia Norvégia (NOR) 1:04,5
16. Osvaldo Ancinas Argentína Argentína (ARG) 1:06,7
17. Eysteinn Þórðarson Izland Izland (ICE) 1:07,9
18. Georgi Dimitrov Bulgária Bulgária (BUL) 1:08,2
19. Igaja Csiharu Japán Japán (JPN) 1:09,3
20. Adolf Mathis Svájc Svájc (SUI) 1:09,6
21. Silvan Kindle Liechtenstein Liechtenstein (LIE) 1:11,4
22. Verne Anderson Kanada Kanada (CAN) 1:12,3
23. Kristinn Benediktsson Izland Izland (ICE) 1:13,0
24. Don Bruneski Kanada Kanada (CAN) 1:13,1
25. Luis Arias Spanyolország Spanyolország (SPA) 1:16,2
26. Hermann Kindle Liechtenstein Liechtenstein (LIE) 1:17,0
27. Robert Skepper Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GRB) 1:18,5
28. Hernán Boher Chile Chile (CHI) 1:22,9
29. Peter Brockhoff Ausztrália Ausztrália (AUS) 1:24,4
30. Frederick Tommy Kanada Kanada (CAN) 1:25,5
31. Manuel García-Moran Spanyolország Spanyolország (SPA) 1:25,7
32. Clemente Tellechea Argentína Argentína (ARG) 1:26,0
33. Georgi Varoskin Bulgária Bulgária (BUL) 1:26,2
34. Tada Oszamu Japán Japán (JPN) 1:26,8
35. Takeda Takasi Japán Japán (JPN) 1:29,3
36. Jean-Guy Brunet Kanada Kanada (CAN) 1:31,9
37. Diego Schweizer Argentína Argentína (ARG) 1:34,6
38. Georges Schneider Svájc Svájc (SUI) 1:39,7
39. Zeki Şamiloğlu Törökország Törökország (TUR) 2:05,7
40. Im Gyeong-Sun Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 2:35,2
Jim Barrier Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) nem ért célba
Willy Bogner Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA) nem ért célba
François Bonlieu Franciaország Franciaország (FRA) kizárták
Chuck Ferries Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) kizárták
Adrien Duvillard Franciaország Franciaország (FRA) kizárták
Willi Forrer Svájc Svájc (SUI) kizárták
Geoff Pitchford Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GRB) kizárták
Mitani Maszajosi Japán Japán (JPN) kizárták
Vicente Vera Chile Chile (CHI) kizárták
Jóhann Vilbergsson Izland Izland (ICE) kizárták
Luis Sánchez Spanyolország Spanyolország (SPA) kizárták
Nazih Geagea Libanon Libanon (LEB) kizárták
Francisco Cortes Chile Chile (CHI) kizárták
Bill Day Ausztrália Ausztrália (AUS) kizárták
Jorge Abelardo Eiras Argentína Argentína (ARG) kizárták
Muzaffer Demirhan Törökország Törökország (TUR) kizárták

Összesítés[szerkesztés]

Helyezés Versenyző Nemzet 1. futam 2. futam Összesítés
1Aranyérem Arany Ernst Hinterseer Ausztria Ausztria (AUT) 1:10,7 58,2 2:08,9
2Ezüstérem Ezüst Hias Leitner Ausztria Ausztria (AUT) 1:11,1 59,2 2:10,3
3Bronzérem Bronz Charles Bozon Franciaország Franciaország (FRA) 1:09,8 1:00,6 2:10,4
4. Luggi Leitner Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA) 1:10,9 59,6 2:10,5
5. Pepi Stiegler Ausztria Ausztria (AUT) 1:11,5 59,6 2:11,1
6. Guy Périllat Franciaország Franciaország (FRA) 1:11,0 1:00,8 2:11,8
7. Hans Peter Lanig Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA) 1:11,9 1:02,4 2:14,3
8. Paride Milianti Olaszország Olaszország (ITA) 1:10,1 1:04,3 2:14,4
9. Tom Corcoran Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:12,5 1:02,2 2:14,7
10. Sepp Behr Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA) 1:12,1 1:03,9 2:16,0
11. Italo Pedroncelli Olaszország Olaszország (ITA) 1:17,2 1:02,5 2:19,7
12. Igaja Csiharu Japán Japán (JPN) 1:10,9 1:09,3 2:20,2
13. Carlo Senoner Olaszország Olaszország (ITA) 1:18,9 1:01,8 2:20,7
14. Oddvar Rønnestad Norvégia Norvégia (NOR) 1:18,8 1:04,5 2:23,3
15. Adolf Mathis Svájc Svájc (SUI) 1:13,9 1:09,6 2:23,5
16. Osvaldo Ancinas Argentína Argentína (ARG) 1:17,5 1:06,7 2:24,2
17. Eysteinn Þórðarson Izland Izland (ICE) 1:17,0 1:07,9 2:24,9
18. Georgi Dimitrov Bulgária Bulgária (BUL) 1:16,9 1:08,2 2:25,1
19. Verne Anderson Kanada Kanada (CAN) 1:17,0 1:12,3 2:29,3
20. Bruno Alberti Olaszország Olaszország (ITA) 1:28,5 1:02,1 2:30,6
21. Silvan Kindle Liechtenstein Liechtenstein (LIE) 1:19,3 1:11,4 2:30,7
22. Don Bruneski Kanada Kanada (CAN) 1:19,8 1:13,1 2:32,9
23. Kristinn Benediktsson Izland Izland (ICE) 1:24,1 1:13,0 2:37,1
24. Luis Arias Spanyolország Spanyolország (SPA) 1:24,3 1:16,2 2:40,5
25. Frederick Tommy Kanada Kanada (CAN) 1:18,4 1:25,5 2:43,9
26. Tada Oszamu Japán Japán (JPN) 1:17,2 1:26,8 2:44,0
27. Hermann Kindle Liechtenstein Liechtenstein (LIE) 1:28,7 1:17,0 2:45,7
28. Hernán Boher Chile Chile (CHI) 1:24,2 1:22,9 2:47,1
29. Georgi Varoskin Bulgária Bulgária (BUL) 1:21,3 1:26,2 2:47,5
30. Peter Brockhoff Ausztrália Ausztrália (AUS) 1:27,3 1:24,4 2:51,7
31. Georges Schneider Svájc Svájc (SUI) 1:13,0 1:39,7 2:52,7
32. Clemente Tellechea Argentína Argentína (ARG) 1:28,7 1:26,0 2:54,7
33. Takeda Takasi Japán Japán (JPN) 1:26,7 1:29,3 2:56,0
34. Jean-Guy Brunet Kanada Kanada (CAN) 1:26,1 1:31,9 2:58,0
34. Manuel García-Moran Spanyolország Spanyolország (SPA) 1:32,3 1:25,7 2:58,0
36. Robert Skepper Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GRB) 1:41,6 1:18,5 3:00,1
37. Frank Brown Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:58,2 1:03,1 3:01,3
38. Diego Schweizer Argentína Argentína (ARG) 1:32,2 1:34,6 3:06,8
39. Zeki Şamiloğlu Törökország Törökország (TUR) 1:29,0 2:05,7 3:34,7
40. Im Gyeong-Sun Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 2:20,9 2:35,2 4:56,1
Willy Bogner Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (EUA) 1:08,8 nem ért célba
Jim Barrier Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) idő nem ismert nem ért célba
Roger Staub Svájc Svájc (SUI) kizárták
Adrien Duvillard Franciaország Franciaország (FRA) 1:21,9 kizárták
Ernst Oberaigner Ausztria Ausztria (AUT) kizárták
François Bonlieu Franciaország Franciaország (FRA) 1:09,8 kizárták
Willi Forrer Svájc Svájc (SUI) 1:16,1 kizárták
Chuck Ferries Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:16,1 kizárták
Geoff Pitchford Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GRB) 1:23,5 kizárták
Mitani Maszajosi Japán Japán (JPN) 1:23,8 kizárták
Vicente Vera Chile Chile (CHI) 1:20,4 kizárták
Jóhann Vilbergsson Izland Izland (ICE) 1:25,7 kizárták
Alekszandar Salamanov Bulgária Bulgária (BUL) kizárták
Luis Sánchez Spanyolország Spanyolország (SPA) 1:52,1 kizárták
Nazih Geagea Libanon Libanon (LEB) 1:22,4 kizárták
Francisco Cortes Chile Chile (CHI) idő nem ismert kizárták
Sam Chaffey Új-Zéland Új-Zéland (NZL) kizárták
Bill Day Ausztrália Ausztrália (AUS) 1:22,1 kizárták
Bill Hunt Új-Zéland Új-Zéland (NZL) kizárták
Adolf Fehr Liechtenstein Liechtenstein (LIE) kizárták
Victor Tagle Chile Chile (CHI) kizárták
Jorge Abelardo Eiras Argentína Argentína (ARG) idő nem ismert kizárták
Muzaffer Demirhan Törökország Törökország (TUR) 1:26,3 kizárták

Források[szerkesztés]