Férfi lesiklás a 2010. évi téli olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Férfi lesiklás
a XXI. téli olimpián
Alpine skiing pictogram.svg
Adatok
HelyszínWhistler Creekside, Whistler
Dátumfebruár 15.
Versenyzők64 résztvevő
28 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Svájc Svájc
Ezüstérem  Norvégia Norvégia
Bronzérem  Egyesült Államok Egyesült Államok

 ← 20062014 → 

A 2010. évi téli olimpiai játékokon az alpesisí férfi lesiklás versenyszámát február 15-én rendezték Whistlerben. A futamot eredetileg február 13-án bonyolították volna le, de a kedvezőtlen időjárás miatt február 15-ére halasztották. A versenyt a svájci Didier Défago nyerte meg.

Végeredmény[szerkesztés]

Mindegyik versenyző egy futamot teljesített, az időeredmények határozták meg a végső sorrendet. Az időeredmények másodpercben értendők.

Helyezés R Versenyző Nemzet Idő K
1Aranyérem Arany 18 Didier Défago Svájc Svájc (SUI) 1:54,31
2Ezüstérem Ezüst 16 Aksel Lund Svindal Norvégia Norvégia (NOR) 1:54,38 +0,07
3Bronzérem Bronz 8 Bode Miller Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:54,40 +0,09
4. 15 Mario Scheiber Ausztria Ausztria (AUT) 1:54,52 +0,21
5. 9 Erik Guay Kanada Kanada (CAN) 1:54,64 +0,33
6. 22 Didier Cuche Svájc Svájc (SUI) 1:54,67 +0,36
7. 3 David Poisson Franciaország Franciaország (FRA) 1:54,82 +0,51
8. 10 Marco Büchel Liechtenstein Liechtenstein (LIE) 1:54,84 +0,53
9. 13 Klaus Kröll Ausztria Ausztria (AUT) 1:54,87 +0,56
10. 17 Michael Walchhofer Ausztria Ausztria (AUT) 1:54,88 +0,57
11. 20 Carlo Janka Svájc Svájc (SUI) 1:55,02 +0,71
12. 11 Hans Olsson Svédország Svédország (SWE) 1:55,19 +0,88
12. 21 Werner Heel Olaszország Olaszország (ITA) 1:55,19 +0,88
14. 33 Rok Perko Szlovénia Szlovénia (SLO) 1:55,26 +0,95
15. 25 Peter Fill Olaszország Olaszország (ITA) 1:55,29 +0,98
16. 26 Adrien Theaux Franciaország Franciaország (FRA) 1:55,40 +1,09
17. 19 Manuel Osborne-Paradis Kanada Kanada (CAN) 1:55,44 +1,13
18. 30 Ivica Kostelić Horvátország Horvátország (CRO) 1:55,49 +1,18
19. 24 Christof Innerhofer Olaszország Olaszország (ITA) 1:55,58 +1,27
20. 6 Steven Nyman Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:55,71 +1,40
21. 4 Andrew Weibrecht Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:55,74 +1,43
22. 2 Hans Grugger Ausztria Ausztria (AUT) 1:55,81 +1,50
23. 14 Ambrosi Hoffmann Svájc Svájc (SUI) 1:56,04 +1,73
24. 32 Stephan Keppler Németország Németország (GER) 1:56,11 +1,80
25. 31 Jan Hudec Kanada Kanada (CAN) 1:56,19 +1,88
26. 34 Guillermo Fayed Franciaország Franciaország (FRA) 1:56,20 +1,89
27. 28 Johan Clarey Franciaország Franciaország (FRA) 1:56,29 +1,98
28. 12 Andrej Jerman Szlovénia Szlovénia (SLO) 1:56,35 +2,04
29. 1 Patrik Järbyn Svédország Svédország (SWE) 1:56,58 +2,27
30. 38 Ondřej Bank Csehország Csehország (CZE) 1:56,66 +2,35
31. 36 Kjetil Jansrud Norvégia Norvégia (NOR) 1:56,69 +2,38
31. 42 Lars Elton Myhre Norvégia Norvégia (NOR) 1:56,69 +2,38
33. 5 Natko Zrnčić-Dim Horvátország Horvátország (CRO) 1:57,02 +2,71
34. 39 Craig Branch Ausztrália Ausztrália (AUS) 1:57,19 +2,88
35. 29 Patrick Staudacher Olaszország Olaszország (ITA) 1:57,21 +2,90
36. 35 Petr Záhrobský Csehország Csehország (CZE) 1:57,44 +3,13
37. 40 Andrej Križaj Szlovénia Szlovénia (SLO) 1:57,72 +3,41
38. 43 Edward Drake Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 1:57,91 +3,60
39. 45 Jono Brauer Ausztrália Ausztrália (AUS) 1:58,08 +3,77
40. 48 Kryštof Krýzl Csehország Csehország (CZE) 1:58,43 +4,12
41. 52 Ivan Ratkić Horvátország Horvátország (CRO) 1:58,58 +4,27
42. 37 Andreas Romar Finnország Finnország (FIN) 1:58,71 +4,40
43. 50 Markus Larsson Svédország Svédország (SWE) 1:58,82 +4,51
44. 41 Ferran Terra Spanyolország Spanyolország (ESP) 1:58,85 +4,54
45. 51 Alekszandr Horosilov Oroszország Oroszország (RUS) 1:59,21 +4,90
46. 55 Truls Ove Karlsen Norvégia Norvégia (NOR) 1:59,52 +5,21
47. 54 Kevin Esteve Rigail Andorra Andorra (AND) 1:59,61 +5,30
48. 58 Roger Vidosa Andorra Andorra (AND) 1:59,65 +5,34
49. 44 Maui Gayme Chile Chile (CHI) 1:59,76 +5,45
50. 46 Igor Zakurdajev Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 1:59,80 +5,49
51. 49 Paul de la Cuesta Spanyolország Spanyolország (ESP) 1:59,84 +5,53
52. 59 Jaroslav Babušiak Szlovákia Szlovákia (SVK) 1:59,99 +5,68
53. 56 Johnny Albertsen Dánia Dánia (DEN) 2:00,12 +5,81
54. 63 Sztyepan Zujev Oroszország Oroszország (RUS) 2:00,58 +6,27
55. 47 Cristian Javier Simari Birkner Argentína Argentína (ARG) 2:01,67 +7,36
56. 61 Jorge Mandru Chile Chile (CHI) 2:01,72 +7,41
57. 53 Filip Trejbal Csehország Csehország (CZE) 2:02,57 +8,26
58. 57 Roberts Rode Lettország Lettország (LAT) 2:03,36 +9,05
59. 64 Andrej Drigin Tádzsikisztán Tádzsikisztán (TJK) 2:04,44 +10,13
7 Andrej Šporn Szlovénia Szlovénia (SLO) nem ért célba
23 Robbie Dixon Kanada Kanada (CAN) nem ért célba
60 Dragoş Staicu Románia Románia (ROU) nem ért célba
62 Sztefan Georgiev Bulgária Bulgária (BUL) nem ért célba
27 Marco Sullivan Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) kizárták

Források[szerkesztés]

További információk[szerkesztés]