Férfi kenu kettes 1000 méter a 2016. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Férfi kenu kettes 1000 méter
a XXXI. nyári olimpián
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Adatok
Helyszín Lagoa Rodrigo de Freitas
Dátum 2016. augusztus 19-20.
Versenyzők 22 résztvevő
11 nemzetből
Érmesek
Aranyérem   Németország Németország
Ezüstérem   Brazília Brazília
Bronzérem   Ukrajna Ukrajna

 ← 2012 2020 → 

A 2016. évi nyári olimpiai játékokon a kajak-kenu férfi kenu kettes 1000 méteres versenyszámát augusztus 19. és 20. között rendezték a copacabanai Lagoa Rodrigo de Freitasban. A magyar induló Vasbányai Henrik és Mike Róbert párosa volt.

Versenynaptár[szerkesztés]

Az időpontok helyi idő szerint, zárójelben magyar idő szerint olvashatóak.

Dátum Időpont Forduló
2016. augusztus 19., péntek 9:21 (14:21) Előfutam
10:21 (15:21) Elődöntő
2016. augusztus 20., szombat 9:22 (14:22) Döntő

Eredmények[szerkesztés]

Előfutamok[szerkesztés]

Az első helyezettek a döntőbe jutnak, a többiek az elődöntőben folytatják.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Brazília Brazília (BRA)
Erlon Silva
Isaquias Queiroz
3:33,269 Q
2. Ukrajna Ukrajna (UKR)
Dmitro Jancsuk
Tarasz Miscsuk
3:35,284
3. Oroszország Oroszország (RUS)
Ilja Stokalov
Ilja Pervuhin
3:43,105
4. Ausztrália Ausztrália (AUS)
Szekszárdi Ferenc
Martin Marinov
4:07,372
5. Mozambik Mozambik (MOZ)
Mussa Chamaune
Joaquim Lobo
4:14,002
Moldova Moldova (MDA)
Oleg Tarnovschi
Serghei Tarnovschi
DNS
2. futam
1. Németország Németország (GER)
Sebastian Brendel
Jan Vandrey
3:33,482 Q
2. Kuba Kuba (CUB)
Serguey Torres
Jorge Dayán
3:34,939
3. Magyarország Magyarország (HUN)
Vasbányai Henrik
Mike Róbert
3:35,501
4. Csehország Csehország (CZE)
Jaroslav Radoň
Filip Dvořák
3:36,818
5. Lengyelország Lengyelország (POL)
Mateusz Kamiński
Michał Kudła
3:44,717
6. Üzbegisztán Üzbegisztán (UZB)
Gerasim Kochnev
Serik Mirbekov
4:00,330

Elődöntők[szerkesztés]

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Ukrajna Ukrajna (UKR)
Dmitro Jancsuk
Tarasz Miscsuk
3:38,384 Q
2. Csehország Csehország (CZE)
Jaroslav Radoň
Filip Dvořák
3:42,166 Q
3. Magyarország Magyarország (HUN)
Vasbányai Henrik
Mike Róbert
3:56,126 Q
4. Mozambik Mozambik (MOZ)
Mussa Chamaune
Joaquim Lobo
4:23,965
2. futam
1. Kuba Kuba (CUB)
Serguey Torres
Jorge Dayán
3:40,192 Q
2. Üzbegisztán Üzbegisztán (UZB)
Gerasim Kochnev
Serik Mirbekov
3:40,772 Q
3. Oroszország Oroszország (RUS)
Ilja Stokalov
Ilja Pervuhin
3:42,127 Q
4. Lengyelország Lengyelország (POL)
Mateusz Kamiński
Michał Kudła
3:43,467
5. Ausztrália Ausztrália (AUS)
Szekszárdi Ferenc
Martin Marinov
4:13,754

Döntők[szerkesztés]

B-döntő[szerkesztés]

Helyezés Nemzet Idő
1. Lengyelország Lengyelország (POL)
Mateusz Kamiński
Michał Kudła
3:52,964
2. Ausztrália Ausztrália (AUS)
Szekszárdi Ferenc
Martin Marinov
4:10,238
3. Mozambik Mozambik (MOZ)
Mussa Chamaune
Joaquim Lobo
4:38,732

A-döntő[szerkesztés]

Helyezés Nemzet Idő
1Aranyérem Arany Németország Németország (GER)
Sebastian Brendel
Jan Vandrey
3:43,912
2Ezüstérem Ezüst Brazília Brazília (BRA)
Erlon Silva
Isaquias Queiroz
3:44,819
3Bronzérem Bronz Ukrajna Ukrajna (UKR)
Dmitro Jancsuk
Tarasz Miscsuk
3:45,949
4. Magyarország Magyarország (HUN)
Vasbányai Henrik
Mike Róbert
3:46,198
5. Oroszország Oroszország (RUS)
Ilja Stokalov
Ilja Pervuhin
3:46,776
6. Kuba Kuba (CUB)
Serguey Torres
Jorge Dayán
3:48,133
7. Csehország Csehország (CZE)
Jaroslav Radoň
Filip Dvořák
3:49,352
8. Üzbegisztán Üzbegisztán (UZB)
Gerasim Kochnev
Serik Mirbekov
3:52,920

Források[szerkesztés]