Férfi 57 kg-os kötöttfogású birkózás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Férfi 57 kg-os kötöttfogású birkózás
a XXV. nyári olimpián
Wrestling pictogram.svg
Adatok
HelyszínInstitut Nacional d'Educació Fisica de Catalunya, Barcelona
Dátumjúlius 2830.
Versenyzők19 résztvevő
19 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Dél-Korea Dél-Korea
Ezüstérem  Németország Németország
Bronzérem  Kína Kína

 ← 19881996 → 

Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a birkózás férfi 57 kg-os kötöttfogású versenyszámának selejtezőjét és döntőjét július 28. és 30. között rendezték a Institut Nacional d'Educació Fisica de Catalunyában.

Eseménynaptár[szerkesztés]

Időpont Forduló
július 28. Csoportkör
július 30. Helyosztók
július 30. Döntő

Eredmények[szerkesztés]

Csoportkör[szerkesztés]

A birkózókat csoportokba osztották, ahonnan az egymás elleni mérkőzések alapján, a csoportok győztesei mérkőzhetek az aranyéremért, a második helyezettek a bronzéremért. A csoportokban elért eredmények alapján, a csoportok első két helyezettjein kívül, a további legjobb három birkózó mérkőzhetett a helyosztókon.

A csoport
Versenyző Eredmény Versenyző Kp
1. forduló
Egyesült Államok Dennis Hall (USA) 0-3 Franciaország Patrice Mourier (FRA) 0/3
Litvánia Remigijus Šukevičius (LIT) 2-4 Bulgária Nikola Dimitrov (BUL) 1/3
Görögország Isaak Theodoridis (GRE) 2-3 Magyarország Sike András (HUN) 1/3
Kuba William Lara (CUB) 1-3 Németország Rifat Yildiz (GER) 1/3
Japán Hanahara Daiszuke (JPN) 0-3 Egyesített Csapat Alekszandr Ignatyenko (EUN) 0/3
2. forduló
Egyesült Államok Dennis Hall (USA) 4-3 Litvánia Remigijus Šukevičius (LIT) 3/1
Franciaország Patrice Mourier (FRA) 4-1 Bulgária Nikola Dimitrov (BUL) 3/1
Görögország Isaak Theodoridis (GRE) 0-5 Kuba William Lara (CUB) 0/3
Magyarország Sike András (HUN) 8-1 Japán Hanahara Daiszuke (JPN) 3/1
Németország Rifat Yildiz (GER) 6-5 Egyesített Csapat Alekszandr Ignatyenko (EUN) 3/1
3. forduló
Egyesült Államok Dennis Hall (USA) 8-2
(kétvállas)
Bulgária Nikola Dimitrov (BUL) 4/0
Franciaország Patrice Mourier (FRA) 1-2 Kuba William Lara (CUB) 1/3
Magyarország Sike András (HUN) 0-3
(kétvállas)
Németország Rifat Yildiz (GER) 0/4
Egyesített Csapat Alekszandr Ignatyenko (EUN) erőnyerő
4. forduló
Egyesített Csapat Alekszandr Ignatyenko (EUN) 6-1 Egyesült Államok Dennis Hall (USA) 3/1
Franciaország Patrice Mourier (FRA) 0-6 Németország Rifat Yildiz (GER) 0/3
Magyarország Sike András (HUN) 0-1 Kuba William Lara (CUB) 0/3
5. forduló
Egyesített Csapat Alekszandr Ignatyenko (EUN) 2-1 Kuba William Lara (CUB) 3/1
Németország Rifat Yildiz (GER) erőnyerő
A csoport
H Név Nemzet M Gy V Kp Tp
1. Rifat Yildiz Németország Németország (GER) 4 4 0 13 18
2. Alekszandr Ignatyenko Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN) 4 3 1 10 16
3. William Lara Kuba Kuba (CUB) 5 3 2 11 10
4. Dennis Hall Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 4 2 2 8 13
5. Sike András Magyarország Magyarország (HUN) 4 2 2 6 11
6. Patrice Mourier Franciaország Franciaország (FRA) 4 2 2 7 8
7. Nikola Dimitrov Bulgária Bulgária (BUL) 3 1 2 4 7
8. Remigijus Šukevičius Litvánia Litvánia (LIT) 2 0 2 2 5
9. Isaak Theodoridis Görögország Görögország (GRE) 2 0 2 1 2
10. Hanahara Daiszuke Japán Japán (JPN) 2 0 2 1 1
B csoport
Versenyző Eredmény Versenyző Kp
1. forduló
Törökország Ergüder Bekişdamat (TUR) 1-11 Dél-Korea An Hanbong (KOR) 1/3
Független résztvevők Zoran Galović (IOP) 4-5 Románia Marian Sandu (ROM) 1/3
Spanyolország Miguel Ángel Sierra (ESP) 0-2 Kína Sheng Ce-tien (CHN) 0/3
Finnország Keijo Pehkonen (FIN) 4-0 Marokkó Abderrahman Naanaa (MAR) 3/0
Mexikó Armando Fernández (MEX) erőnyerő
2. forduló
Mexikó Armando Fernández (MEX) 0-7 Törökország Ergüder Bekişdamat (TUR) 0/3
Dél-Korea An Hanbong (KOR) 6-0 Független résztvevők Zoran Galović (IOP) 3/0
Románia Marian Sandu (ROM) 6-0 Spanyolország Miguel Ángel Sierra (ESP) 3/0
Kína Seng Ce-tien (CHN) 5-4 Finnország Keijo Pehkonen (FIN) 3/1
Marokkó Abderrahman Naanaa (MAR) erőnyerő
3. forduló
Marokkó Abderrahman Naanaa (MAR) 4-1 Mexikó Armando Fernández (MEX) 3/1
Törökország Ergüder Bekişdamat (TUR) 1-3 Románia Marian Sandu (ROM) 1/3
Dél-Korea An Hanbong (KOR) 8-0 Kína Seng Ce-tien (CHN) 3/0
Finnország Keijo Pehkonen (FIN) erőnyerő
4. forduló
Finnország Keijo Pehkonen (FIN) 0-8 Dél-Korea An Hanbong (KOR) 0/3
Marokkó Abderrahman Naanaa (MAR) 0-9 Románia Marian Sandu (ROM) 0/3
Kína Seng Ce-tien (CHN) erőnyerő
5. forduló
Kína Seng Ce-tien (CHN) 7-5 Románia Marian Sandu (ROM) 3/1
Dél-Korea An Hanbong (KOR) erőnyerő
6. forduló
Dél-Korea An Hanbong (KOR) 8-0 Románia Marian Sandu (ROM) 3/0
Kína Seng Ce-tien (CHN) erőnyerő
B csoport
H Név Nemzet M Gy V Kp Tp
1. An Hanbong Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 5 5 0 15 41
2. Seng Ce-tien Kína Kína (CHN) 4 3 1 9 14
3. Marian Sandu Románia Románia (ROM) 6 4 2 13 28
4. Keijo Pehkonen Finnország Finnország (FIN) 3 1 2 4 8
5. Abderrahman Naanaa Marokkó Marokkó (MAR) 3 1 2 3 4
6. Ergüder Bekişdamat Törökország Törökország (TUR) 3 1 2 5 9
7. Armando Fernández Mexikó Mexikó (MEX) 2 0 2 1 1
8. Zoran Galović Független résztvevők Független résztvevők (IOP) 2 0 2 1 4
9. Miguel Ángel Sierra Spanyolország Spanyolország (ESP) 2 0 2 0 0

Helyosztók[szerkesztés]

Versenyző Eredmény Versenyző Kp
9. helyért
Magyarország Sike András (HUN) visszalépett Marokkó Abderrahman Naanaa (MAR)
7. helyért
Egyesült Államok Dennis Hall (USA) 4-6 Finnország Keijo Pehkonen (FIN) 1/3
5. helyért
Kuba William Lara (CUB) 8-1 Románia Marian Sandu (ROM) 3/1

Döntők[szerkesztés]

Versenyző Eredmény Versenyző Kp
Bronzmérkőzés
Egyesített Csapat Alekszandr Ignatyenko (EUN) 4-5 Kína Seng Ce-tien (CHN) 1/3
Döntő
Németország Rifat Yildiz (GER) 5-6 Dél-Korea An Hanbong (KOR) 1/3

Végeredmény[szerkesztés]

Helyezés Név Nemzet
1Aranyérem Arany An Hanbong Dél-Korea Dél-Korea
2Ezüstérem Ezüst Rifat Yildiz Németország Németország
3Bronzérem Bronz Seng Ce-tien Kína Kína
4. Alekszandr Ignatyenko Egyesített Csapat Egyesített Csapat
5. William Lara Kuba Kuba
6. Marian Sandu Románia Románia
7. Keijo Pehkonen Finnország Finnország
8. Dennis Hall Egyesült Államok Egyesült Államok
9. Abderrahman Naanaa Marokkó Marokkó
10. Sike András Magyarország Magyarország
helyezetlen Patrice Mourier Franciaország Franciaország
Ergüder Bekişdamat Törökország Törökország
Nikola Dimitrov Bulgária Bulgária
Armando Fernández Mexikó Mexikó
Remigijus Šukevičius Litvánia Litvánia
Zoran Galović Független résztvevők Független résztvevők
Isaak Theodoridis Görögország Görögország
Miguel Ángel Sierra Spanyolország Spanyolország
Hanahara Daiszuke Japán Japán

Források[szerkesztés]