Férfi 500 méteres rövidpályás gyorskorcsolya a 2014. évi téli olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Férfi 500 méteres rövidpályás gyorskorcsolya
a XXII. téli olimpián
Short track speed skating pictogram.svg
Adatok
HelyszínIceberg Skating Palace, Szocsi
Dátumfebruár 18., 21.
Versenyzők32 résztvevő
16 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Oroszország Oroszország
Ezüstérem  Kína Kína
Bronzérem  Kanada Kanada

 ← 20102018 → 

A 2014. évi téli olimpiai játékokon a rövidpályás gyorskorcsolya férfi 500 méteres versenyszámát február 18-án, és 21-én rendezték. Az aranyérmet az orosz Viktor An nyerte. A versenyszámban Magyarországot képviselő Knoch Viktor a 12., Liu Shaolin Sándor a 18. helyen végzett.

Rekordok[szerkesztés]

A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:

Világrekord Egyesült Államok JR Celski (USA) 39,937 Calgary, Kanada 2012. október 21.
Olimpiai rekord Kanada Charles Hamelin (CAN) 40,770 Vancouver, Kanada 2010. február 26.

A versenyen új rekord nem született.

Eseménynaptár[szerkesztés]

Az időpontok moszkvai idő szerint (UTC+4), zárójelben magyar idő szerint (UTC+1) olvashatóak.

Időpont Forduló
február 18., 14:15 (11:15) Előfutamok
február 21., 20:30 (17:30) Negyeddöntők
február 21., 21:13 (18:13) Elődöntők
február 21., 21:43 (18:43) Döntők

Eredmények[szerkesztés]

Minden futamból az első két helyen célba érkező versenyző jutott tovább a következő fordulóba. Vitatott esetben a bírók döntése alapján a vétlen versenyző továbbjuthatott, ha nem ért be a továbbjutást jelentő helyek valamelyikén.

A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: továbbjutás helyezés alapján
  • QA: az A-döntőbe jutott
  • QB: a B-döntőbe jutott
  • ADV: továbbjutás bírói döntés alapján
  • PEN: büntetés

Előfutamok[szerkesztés]

Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Park Se Yeong Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 41,566 Q
2. Satoshi Sakashita Japán Japán (JPN) 41,629 Q
3. Vladislav Bykanov Izrael Izrael (ISR) 41,769
4. Pierre Boda Ausztrália Ausztrália (AUS) 42,702
2. futam
1. Charle Cournoyer Kanada Kanada (CAN) 41,180 Q
2. Freek van der Wart Hollandia Hollandia (NED) 41,190 Q
3. Liu Shaolin Sándor Magyarország Magyarország (HUN) 41,683
4. Anthony Lobello Olaszország Olaszország (ITA) 42,133
3. futam
1. Liang Wenhao Kína Kína (CHN) 41,647 Q
2. Lee Han-Bin Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 41,982 Q
3. Yuri Confortola Olaszország Olaszország (ITA) 42,042
4. Eduardo Alvarez Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:15,108
4. futam
1. Han Tianyu Kína Kína (CHN) 41,592 Q
2. Vlagyimir Grigorjev Oroszország Oroszország (RUS) 41,883 Q
3. Sébastien Lepape Franciaország Franciaország (FRA) 42,167
4. Jack Whelbourne Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 42,513
5. futam
1. Viktor An Oroszország Oroszország (RUS) 41,450 Q
2. Jon Eley Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 41,554 Q
3. Aidar Bekzhanov Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 41,800
4. Jordan Malone Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 42,533
6. futam
1. Wu Dajing Kína Kína (CHN) 41,712 Q
2. Knoch Viktor Magyarország Magyarország (HUN) 42,261 Q
3. Niels Kerstholt Hollandia Hollandia (NED) 42,441
4. Nurbergen Zhumagaziyev Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 42,680
7. futam
1. Olivier Jean Kanada Kanada (CAN) 41,616 Q
2. J. R. Celski Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 41,717 Q
3. Mackenzie Blackburn Tajvan Tajvan (TPE) 42,337
4. Thibaut Fauconnet Franciaország Franciaország (FRA) 42,368
8. futam
1. Sjinkie Knegt Hollandia Hollandia (NED) 41,235 Q
2. Szemjon Jelisztratov Oroszország Oroszország (RUS) 41,355 Q
3. Robert Seifert Németország Németország (GER) 41,624
4. Charles Hamelin Kanada Kanada (CAN) 1:18,871

Negyeddöntők[szerkesztés]

Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Sjinkie Knegt Hollandia Hollandia (NED) 41,683 Q
2. Liang Wenhao Kína Kína (CHN) 41,817 Q
3. Knoch Viktor Magyarország Magyarország (HUN) 42,043
Szemjon Jelisztratov Oroszország Oroszország (RUS) PEN
2. futam
1. Han Tianyu Kína Kína (CHN) 41,390 Q
2. J. R. Celski Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 53,178 Q
3. Satoshi Sakashita Japán Japán (JPN) 59,249 ADV
Park Se Yeong Dél-Korea Dél-Korea (KOR) PEN
3. futam
1. Wu Dajing Kína Kína (CHN) 41,056 Q
2. Charle Cournoyer Kanada Kanada (CAN) 41,060 Q
3. Freek van der Wart Hollandia Hollandia (NED) 1:01,371
Vlagyimir Grigorjev Oroszország Oroszország (RUS) PEN
4. futam
1. Viktor An Oroszország Oroszország (RUS) 41,257 Q
2. Jon Eley Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 41,337 Q
3. Lee Han-Bin Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 41,471
4. Olivier Jean Kanada Kanada (CAN) 41,760

Elődöntők[szerkesztés]

Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Wu Dajing Kína Kína (CHN) 40,846 QA
2. Charle Cournoyer Kanada Kanada (CAN) 40,945 QA
3. Han Tianyu Kína Kína (CHN) 41,151 QB
4. J. R. Celski Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 41,152 QB
5. Satoshi Sakashita Japán Japán (JPN) 41,661
2. futam
1. Viktor An Oroszország Oroszország (RUS) 41,063 QA
2. Liang Wenhao Kína Kína (CHN) 41,221 QA
3. Sjinkie Knegt Hollandia Hollandia (NED) 41,290 QB
4. Jon Eley Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 41,441 QB

Döntők[szerkesztés]

B-döntő
Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1. Han Tianyu Kína Kína (CHN) 41,534
2. J. R. Celski Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 41,786
3. Jon Eley Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 41,870
4. Sjinkie Knegt Hollandia Hollandia (NED) 42,608
A-döntő
Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1Aranyérem Arany Viktor An Oroszország Oroszország (RUS) 41,312
2Ezüstérem Ezüst Wu Dajing Kína Kína (CHN) 41,516
3Bronzérem Bronz Charle Cournoyer Kanada Kanada (CAN) 41,617
4. Liang Wenhao Kína Kína (CHN) 1:13,590

Végeredmény[szerkesztés]

A versenyzők helyezéseit fordulónként határozták meg. Először a fordulókban elért helyezések döntöttek, ha ez azonos volt, akkor a jobb időeredmény döntött.

Helyezés Versenyző Nemzet Forduló Ed. Nd. Ef. Legjobb idő
1Aranyérem Arany Viktor An Oroszország Oroszország (RUS) A-döntő
2Ezüstérem Ezüst Wu Dajing Kína Kína (CHN) A-döntő
3Bronzérem Bronz Charle Cournoyer Kanada Kanada (CAN) A-döntő
4. Liang Wenhao Kína Kína (CHN) A-döntő
5. Han Tianyu Kína Kína (CHN) B-döntő
6. J. R. Celski Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) B-döntő
7. Jon Eley Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) B-döntő
8. Sjinkie Knegt Hollandia Hollandia (NED) B-döntő
9. Satoshi Sakashita Japán Japán (JPN) Elődöntő 5. 3. 2. 41,629
10. Freek van der Wart Hollandia Hollandia (NED) Negyeddöntő 3. 2. 41,190
11. Lee Han-Bin Dél-Korea Dél-Korea (KOR) Negyeddöntő 3. 2. 41,471
12. Knoch Viktor Magyarország Magyarország (HUN) Negyeddöntő 3. 2. 42,043
13. Olivier Jean Kanada Kanada (CAN) Negyeddöntő 4. 1. 41,616
14. Park Se Yeong Dél-Korea Dél-Korea (KOR) Negyeddöntő (kizárták) 1. 41,566
15. Szemjon Jelisztratov Oroszország Oroszország (RUS) Negyeddöntő (kizárták) 2. 41,355
16. Vlagyimir Grigorjev Oroszország Oroszország (RUS) Negyeddöntő (kizárták) 2. 41,883
17. Robert Seifert Németország Németország (GER) Előfutam 3. 41,624
18. Liu Shaolin Sándor Magyarország Magyarország (HUN) Előfutam 3. 41,683
19. Vladislav Bykanov Izrael Izrael (ISR) Előfutam 3. 41,769
20. Aidar Bekzhanov Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) Előfutam 3. 41,800
21. Yuri Confortola Olaszország Olaszország (ITA) Előfutam 3. 42,042
22. Sébastien Lepape Franciaország Franciaország (FRA) Előfutam 3. 42,167
23. Mackenzie Blackburn Tajvan Tajvan (TPE) Előfutam 3. 42,337
24. Niels Kerstholt Hollandia Hollandia (NED) Előfutam 3. 42,441
25. Anthony Lobello Olaszország Olaszország (ITA) Előfutam 4. 42,133
26. Thibaut Fauconnet Franciaország Franciaország (FRA) Előfutam 4. 42,368
27. Jack Whelbourne Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) Előfutam 4. 42,513
28. Jordan Malone Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) Előfutam 4. 42,533
29. Nurbergen Zhumagaziyev Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) Előfutam 4. 42,680
30. Pierre Boda Ausztrália Ausztrália (AUS) Előfutam 4. 42,702
31. Eduardo Alvarez Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) Előfutam 4. 1:15,108
32. Charles Hamelin Kanada Kanada (CAN) Előfutam 4. 1:18,871

Források[szerkesztés]