Férfi 4 × 400 méteres váltófutás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Férfi 4 × 400 méteres váltófutás
a XXV. nyári olimpián
Athletics pictogram.svg
Adatok
HelyszínBarcelonai Olimpiai Stadion
Dátumaugusztus 78.
Versenyzők102 résztvevő
24 nemzetből
Érmesek
Aranyérem 
Ezüstérem 
Bronzérem 

 ← 19881996 → 

Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon az atlétika férfi 4 × 400 méteres váltófutás versenyszámának selejtezőit és döntőjét augusztus 7. és 8. között rendezték a Barcelonai Olimpiai Stadionban.

Rekordok[szerkesztés]

A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben férfi női 4 × 400 méteres váltófutásban:

Világrekord Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Vincent Matthews
Ron Freeman
Larry James
Lee Evans
2:56,16 Mexikóváros, Mexikó 1968. október 20.
Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Danny Everett
Steve Lewis
Kevin Robinzine
Butch Reynolds
Szöul, Dél-Korea 1988. október 1.
Olimpiai rekord Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Danny Everett
Steve Lewis
Kevin Robinzine
Butch Reynolds
2:56,16 Szöul, Dél-Korea 1988. október 1.

A versenyen új világ- és olimpiai rekord született:

Egyesült Államok Egyesült Államok (USA)
Andrew Valmon
Quincy Watts
Michael Johnson
Steve Lewis
2:55,74 Barcelona, Spanyolország 1992. augusztus 8.

Versenynaptár[szerkesztés]

Dátum Forduló
1992. augusztus 7., péntek Előfutam
1992. augusztus 8., szombat Döntő

Eredmények[szerkesztés]

Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: továbbjutás helyezés alapján
  • q: továbbjutás időeredmény alapján
  • WR: világrekord
  • DNF: nem ért célba
  • DSQ: kizárás

Előfutam[szerkesztés]

Minden futam első két helyezett váltója automatikusan az döntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján pedig a legjobb időeredménnyel rendelkező 2 váltó került tovább.

H F Név Nemzet E Mj
1. 2 Lázaro Martínez Kuba Kuba (CUB) 2:59,13 Q
Héctor Herrera
Norberto Téllez
Roberto Hernández
2. 2 Darnell Hall Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 2:59,14 Q
Michael Johnson
Chip Jenkins
Quincy Watts
3. 2 David Kitur Kenya Kenya (KEN) 2:59,63 q
Samson Kitur
Simeon Kipkemboi
Simon Kemboi
4. 2 Udeme Ekpenyong Nigéria Nigéria (NGR) 3:00,39 q
Emmanuel Okoli
Hassan Bosso
Sunday Bada
5. 1 Patrick Delice Trinidad és Tobago Trinidad és Tobago (TRI) 3:01,05 Q
Alvin Daniel
Neil De Silva
Ian Morris
6. 1 Mark Richardson Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 3:01,20 Q
Kriss Akabusi
Roger Black
Du'aine Ladejo
7. 1 Kan Maszajosi Japán Japán (JPN) 3:01,35
Takano Szuszumu
Szaitó Josihiko
Vatanabe Takahiró
8. 3 Eronilde de Araújo Brazília Brazília (BRA) 3:01,38 Q
Ediélson Tenório
Sérgio de Menezes
Sidney de Souza
9. 3 Alessandro Aimar Olaszország Olaszország (ITA) 3:02,09 Q
Marco Vaccari
Fabio Grossi
Andrea Nuti
10. 3 Abdel Ali Kasbane Marokkó Marokkó (MAR) 3:02,28
Abdel Ghani Guériguer
Bouchaib Bel Kaïd
Lahlou Ben Younès
11. 1 Jean-Louis Rapnouil Franciaország Franciaország (FRA) 3:04,25
Yann Quentrec
Stéphane Caristan
Stéphane Diagana
12. 3 Antonio Sánchez Spanyolország Spanyolország (ESP) 3:04,60
Gaietà Cornet
Manuel Moreno
Ángel Heras
13. 1 Mark Jackson Kanada Kanada (CAN) 3:04,69
Anthony Wilson
Mark Graham
Frederick Williams
14. 2 Dmitrij Koszov Egyesített Csapat Egyesített Csapat (EUN) 3:05,59
Dmitry Kliger
Dmitrij Golovasztov
Oleh Tverdokhlib
15. 2 Raymundo Escalante Mexikó Mexikó (MEX) 3:05,75
Eduardo Nava
Luis Toledo
Juan Jesús Gutiérrez
16. 3 Számi el-Abdalláh Katar Katar (QAT) 3:07,26
Masoud Abdul Khamis
Ibráhím Iszmáíl
Fareh Ibrahim Ali
17. 1 Athiaporn Koonjarthong Thaiföld Thaiföld (THA) 3:08,00
Yuthana Thonglek
Sarapong Kumsup
Aktawat Sakoolchan
18. 1 José Paulo Mendes Thaiföld Thaiföld (THA) 3:10,11
Pedro Rodrigues
Álvaro Silva
Paulo Miguel Curvelo
19. 2 Lenford O’Garro Saint Vincent és a Grenadine-szigetek Saint Vincent és a Grenadine-szigetek (VIN) 3:10,21
Michael Williams
Eversley Linley
Eswort Coombs
20. 3 Baobo Neuendorf Pápua Új-Guinea Pápua Új-Guinea (PNG) 3:13,35
Kaminiel Selot
Bernard Manana
Subul Babo
21. 1 Ilunga Kafila Zaire Zaire (ZAI) 3:21,91
Luasa Batungile
Kaleka Mutoke
Shintu Kibambe
3 Ralph Pfersich Németország Németország (GER) DNF
Rico Lieder
Jörg Vaihinger
Thomas Schönlebe
2 Seibert Straughn Barbados Barbados (BAR) DSQ
Roger Jordan
Edsel Chase
Stevon Roberts
3 Dennis Blake Jamaica Jamaica (JAM) DSQ
Devon Morris
Howard Davis
Patrick O'Connor

Döntő[szerkesztés]

A döntőt augusztus 8-án rendezték.

H Név Nemzet E Mj
1Aranyérem Arany Andrew Valmon Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 2:55,74 WR
Quincy Watts
Michael Johnson
Steve Lewis
2Ezüstérem Ezüst Lázaro Martínez Kuba Kuba (CUB) 2:59,51
Héctor Herrera
Norberto Téllez
Roberto Hernández
3Bronzérem Bronz Roger Black Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 2:59,73
David Grindley
Kriss Akabusi
John Regis
4. Robson da Silva Brazília Brazília (BRA) 3:01,61
Ediélson Tenório
Sérgio de Menezes
Sidney de Souza
5. Udeme Ekpenyong Nigéria Nigéria (NGR) 3:01,71
Emmanuel Okoli
Hassan Bosso
Sunday Bada
6. Alessandro Aimar Olaszország Olaszország (ITA) 3:02,18
Marco Vaccari
Fabio Grossi
Andrea Nuti
7. Alvin Daniel Trinidad és Tobago Trinidad és Tobago (TRI) 3:03,31
Patrick Delice
Neil De Silva
Ian Morris
Samson Kitur Kenya Kenya (KEN) DNF
Abednego Matilu
Simeon Kipkemboi
Simon Kemboi

Források[szerkesztés]