Férfi 1000 méteres rövidpályás gyorskorcsolya a 2010. évi téli olimpiai játékokon

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Férfi 1000 méteres rövidpályás gyorskorcsolya
a XXI. téli olimpián
Short track speed skating pictogram.svg
Adatok
HelyszínPacific Coliseum, Vancouver
Dátumfebruár 17., 20.
Versenyzők32 résztvevő
18 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Dél-Korea Dél-Korea
Ezüstérem  Dél-Korea Dél-Korea
Bronzérem  Egyesült Államok Egyesült Államok

 ← 20062014 → 

A 2010. évi téli olimpiai játékokon a rövidpályás gyorskorcsolya férfi 1000 méteres versenyszámát február 17-én és 20-án rendezték a Pacific Coliseumban. Az aranyérmet a dél-koreai I Csongszu nyerte meg. A Magyarországot képviselő Knoch Viktor az előfutamban kiesett és a 21. helyen végzett.

Rekordok[szerkesztés]

A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:

Világrekord Kanada Charles Hamelin (CAN) 1:23,454 Montréal, Kanada 2009. január 18.
Olimpiai rekord Dél-Korea An Hjonszu (KOR) 1:26,739 Torino, Olaszország 2006. február 18.

A versenyen új olimpiai rekord született:

Dél-Korea Szong Szibek (KOR) 1:24,245 Vancouver, Kanada 2010. február 17.
Dél-Korea I Csongszu (KOR) 1:23,747 Vancouver, Kanada 2010. február 20.

Eseménynaptár[szerkesztés]

Időpont Forduló
február 17., 17:25 Előfutamok
február 20., 18:29 Negyeddöntők
február 20., 19:28 Elődöntők
február 20., 20:05 Döntők

Eredmények[szerkesztés]

Minden futamból az első két helyen célba érkező versenyző jutott tovább a következő fordulóba. Vitatott esetben a bírók döntése alapján a vétlen versenyző továbbjuthatott, ha nem ért be a továbbjutást jelentő helyek valamelyikén.

A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: továbbjutás helyezés alapján
  • ADV: továbbjutás bírói döntés alapján
  • QA: az A-döntőbe jutott
  • QB: a B-döntőbe jutott
  • OR: olimpiai rekord
Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Charles Hamelin Kanada Kanada (CAN) 1:25,256 Q
2. Sjinkie Knegt Hollandia Hollandia (NED) 1:25,449 Q
3. Jon Eley Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 1:25,588
4. Ma Jün-feng Kína Kína (CHN) 1:25,814
2. futam
1. François Hamelin Kanada Kanada (CAN) 1:25,714 Q
2. Tyson Heung Németország Németország (GER) 1:25,938 Q
3. Knoch Viktor Magyarország Magyarország (HUN) 1:26,279
4. Ajdar Bekzsanov Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) 1:26,536
3. futam
1. Szong Szibek Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 1:24,245 Q, OR
2. Blake Skjellerup Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 1:27,875 Q
3. Nicola Rodigari Olaszország Olaszország (ITA) 1:41,117 ADV
Maxime Chataignier Franciaország Franciaország (FRA) kizárták
4. futam
1. Han Csia-liang Kína Kína (CHN) 1:26,479 Q
2. Nicolas Bean Olaszország Olaszország (ITA) 1:26,781 Q
3. Travis Jayner Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:26,870
4. Tom Iveson Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) 1:27,841
5. futam
1. Yuri Confortola Olaszország Olaszország (ITA) 1:27,073 Q
2. Thibault Fauconnet Franciaország Franciaország (FRA) 1:27,080 Q
3. Szemjon Jelisztratov Oroszország Oroszország (RUS) 1:27,254
4. Aszen Pandov Bulgária Bulgária (BUL) 1:28,580
6. futam
1. Apolo Anton Ohno Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:25,940 Q
2. Liang Ven-hao Kína Kína (CHN) 1:26,249 Q
3. Paul Herrmann Németország Németország (GER) 1:26,739
4. Ruszlan Zaharov Oroszország Oroszország (RUS) 1:26,883
7. futam
1. I Csongszu Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 1:24,962 Q
2. J. R. Celski Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:25,113 Q
3. Pieter Gysel Belgium Belgium (BEL) 1:25,613
4. Fudzsimoto Takahiro Japán Japán (JPN) 1:26,359
8. futam
1. I Hoszok Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 1:25,925 Q
2. Haralds Silovs Lettország Lettország (LAT) 1:25,951 Q
3. Takamido Júzo Japán Japán (JPN) 1:26,074
4. Lachlan Hay Ausztrália Ausztrália (AUS) 1:26,132

Negyeddöntők[szerkesztés]

Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Charles Hamelin Kanada Kanada (CAN) 1:25,300 Q
2. Apolo Anton Ohno Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:25,502 Q
3. Nicolas Bean Olaszország Olaszország (ITA) 1:25,827
4. Tyson Heung Németország Németország (GER) 1:26,098
2. futam
1. I Csongszu Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 1:25,822 Q
2. Han Csia-liang Kína Kína (CHN) 1:25,856 Q
3. Sjinkie Knegt Hollandia Hollandia (NED) 1:26,176
4. Thibault Fauconnet Franciaország Franciaország (FRA) 1:26,213
Nicola Rodigari Olaszország Olaszország (ITA) kizárták
3. futam
1. Szong Szibek Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 1:24,570 Q
2. J. R. Celski Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:24,621 Q
3. Yuri Confortola Olaszország Olaszország (ITA) 1:24,788
4. Blake Skjellerup Új-Zéland Új-Zéland (NZL) 1:27,374
4. futam
1. I Hoszok Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 1:24,980 Q
2. François Hamelin Kanada Kanada (CAN) 1:25,037 Q
3. Liang Ven-hao Kína Kína (CHN) 1:25,060
4. Haralds Silovs Lettország Lettország (LAT) 1:50,292

Elődöntők[szerkesztés]

Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1. futam
1. I Hoszok Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 1:25,347 QA
2. I Csongszu Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 1:25,560 QA
3. François Hamelin Kanada Kanada (CAN) 1:45,324 ADV
J. R. Celski Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) kizárták
2. futam
1. Apolo Anton Ohno Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:25,033 QA
2. Charles Hamelin Kanada Kanada (CAN) 1:25,062 QA
3. Szong Szibek Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 1:25,068 QB
4. Han Csia-liang Kína Kína (CHN) 1:25,462 QB

Döntők[szerkesztés]

B-döntő
Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1. Han Csia-liang Kína Kína (CHN) 1:32,023
Szong Szibek Dél-Korea Dél-Korea (KOR) kizárták
A-döntő
Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1Aranyérem Arany I Csongszu Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 1:23,747 OR
2Ezüstérem Ezüst I Hoszok Dél-Korea Dél-Korea (KOR) 1:23,801
3Bronzérem Bronz Apolo Anton Ohno Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) 1:24,128
4. Charles Hamelin Kanada Kanada (CAN) 1:24,329
5. François Hamelin Kanada Kanada (CAN) 1:25,206

Végeredmény[szerkesztés]

A versenyzők helyezéseit fordulónként határozták meg. Először a fordulókban elért helyezések döntöttek, ha ez azonos volt, akkor a jobb időeredmény döntött.

Helyezés Versenyző Nemzet Forduló Ed. Nd. Ef. Legjobb idő
1Aranyérem Arany I Csongszu Dél-Korea Dél-Korea (KOR) A-döntő
2Ezüstérem Ezüst I Hoszok Dél-Korea Dél-Korea (KOR) A-döntő
3Bronzérem Bronz Apolo Anton Ohno Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) A-döntő
4. Charles Hamelin Kanada Kanada (CAN) A-döntő
5. François Hamelin Kanada Kanada (CAN) A-döntő
6. Han Csia-liang Kína Kína (CHN) B-döntő
7. Szong Szibek Dél-Korea Dél-Korea (KOR) B-döntő (kizárták) 3. 1. 1. 1:24,245
8. J. R. Celski Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) Elődöntő (kizárták) 2. 2. 1:24,621
9. Yuri Confortola Olaszország Olaszország (ITA) Negyeddöntő 3. 1. 1:24,788
10. Liang Ven-hao Kína Kína (CHN) Negyeddöntő 3. 2. 1:25,060
11. Sjinkie Knegt Hollandia Hollandia (NED) Negyeddöntő 3. 2. 1:25,449
12. Nicolas Bean Olaszország Olaszország (ITA) Negyeddöntő 3. 2. 1:25,827
13. Tyson Heung Németország Németország (GER) Negyeddöntő 4. 2. 1:25,938
14. Haralds Silovs Lettország Lettország (LAT) Negyeddöntő 4. 2. 1:25,951
15. Thibault Fauconnet Franciaország Franciaország (FRA) Negyeddöntő 4. 2. 1:26,213
16. Blake Skjellerup Új-Zéland Új-Zéland (NZL) Negyeddöntő 4. 2. 1:27,374
17. Nicola Rodigari Olaszország Olaszország (ITA) Negyeddöntő (kizárták) 3. 1:41,117
18. Jon Eley Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) Előfutam 3. 1:25,288
19. Pieter Gysel Belgium Belgium (BEL) Előfutam 3. 1:25,613
20. Takamido Júzo Japán Japán (JPN) Előfutam 3. 1:26,074
21. Knoch Viktor Magyarország Magyarország (HUN) Előfutam 3. 1:26,279
22. Paul Herrmann Németország Németország (GER) Előfutam 3. 1:26,739
23. Travis Jayner Egyesült Államok Egyesült Államok (USA) Előfutam 3. 1:26,870
24. Szemjon Jelisztratov Oroszország Oroszország (RUS) Előfutam 3. 1:27,254
25. Ma Jün-feng Kína Kína (CHN) Előfutam 4. 1:25,814
26. Lachlan Hay Ausztrália Ausztrália (AUS) Előfutam 4. 1:26,132
27. Fudzsimoto Takahiro Japán Japán (JPN) Előfutam 4. 1:26,359
28. Ajdar Bekzsanov Kazahsztán Kazahsztán (KAZ) Előfutam 4. 1:26,536
29. Ruszlan Zaharov Oroszország Oroszország (RUS) Előfutam 4. 1:26,883
30. Tom Iveson Nagy-Britannia Nagy-Britannia (GBR) Előfutam 4. 1:27,841
31. Aszen Pandov Bulgária Bulgária (BUL) Előfutam 4. 1:28,580
Maxime Chataignier Franciaország Franciaország (FRA) Előfutam (kizárták)

Források[szerkesztés]