Emberi Hang díj
Az Emberi Hang díjat Patak Gábor Gaba alapította 2014-ben. Olyan személyek kaphatják meg, akik a szeretet, a béke, a humanizmus, a tolerancia és a segítségnyújtás mezsgyéjén járnak. Az emberi hangon, emberi módon való cselekedetek nagyon fontosak a mai gyűlölettel és irigységgel teli világban. A díjazottak elutasítják a rasszizmust, a kirekesztést, a homofóbiát.[1] Emberi Hangon címmel 2017-ben írt a Díj számára himnuszt Gyémánt Ferenc Artisjus díjas zeneszerző, szövegíró.[2]
Az Emberi Hang díj szabályzata
[szerkesztés]Emberi Hang díjra jelölhető, aki a szeretet, a béke, a humanizmus, a tolerancia és a segítségnyújtás mezsgyéjén jár, és valamennyi kritériumnak megfelel. Életével, tetteivel példa arra, hogy emberi módon is lehet élni és önzetlenül segíteni másoknak.
Emberi Hang díjra nem jelölhető
[szerkesztés]Az egyesület tagsága, önkéntesei, partnerségi szerződésben álló más intézmények vagy szervezetek, sem valamennyiük családtagja vagy közvetlen hozzátartozója.
Emberi Hang díjas lehet
[szerkesztés]Akit a közönség az Internetes listás szavazáson – amit a Kuratórium állított össze a beérkezett ajánlások alapján- a legtöbb – a szabályzatban rögzített számú- szavazattal ajándékoz meg.
A Kuratórium döntése alapján érdemes a díjra.
A szavazás időtartama 30 naptári nap. A jelölt állítás szintén 30 naptári nap. Ezekről információt, mindig az Internetes felületeken teszi közzé az Egyesület. A jelöltek nevét, bemutatását is az Interneten keresztül kell e-mailben elküldeni az Egyesület részére. A Kuratórium 5 tagból áll, melynek elnöke mindenkor az Egyesület elnökével azonos.
Az Emberi Hang díjakat egy gála keretében osztják ki évente egy alkalommal. Maximum 15 díjat lehet kiosztani. Előfordulhat, hogy év közben a Kuratórium úgy dönt, hogy valakit külön díjaz, aki nem a díjátadón veszi át a megtisztelő címet, hanem más helyszínen, más időben.
Az Emberi Hang díjat a Kuratórium bármikor megvonhatja a 2014 óta díjazottaktól, ha arra érdemtelenné válnak. Ennek vizsgálata akkor történik meg, ha valamelyik korábbi díjazott olyan cselekedetet hajt végre, mely nem elfogadható a díj értékrendjéhez. E tény megállapításának vizsgálata során a díjazott írásbeli vallomására is szükség van, amennyiben ettől ezárkózik automatikusan megvonják tőle a díjat.
Emberi Hang díjra jelölni olyan személyt, aki már egyszer elérte a díjat, csupán 10 évente lehet. Tehát többször is megkaphatja egy adott személy az életében. Emberi Hang díjjal kitüntetett viszont halála után posztumusz díjat nem kaphat.
A Kuratórium tagság: elnöke az Egyesület mindenkori elnökével megegyezik. A Kuratóriumnak rajta kívül négy másik tagja van, akiket az Elnök kér fel minden év március 1-éig. Mandátumuk egy évre szól, de meghívhatók az év lejárta után is a Kuratóriumba. Így Kuratóriumi tag nem csupán az egyesület tagságából kerülhet, ki, hanem a szervezethez nem kötődő személy is. A Kuratórium titkára címet a három tag egymás közt szavazással dönti el, hogy ki viselje e titulust. A titkár feladata – az elnök mellett- az oklevelek aláírása és a jegyzőkönyvek vezetése.
Díjazottak
[szerkesztés]2014-es díjazottak
[szerkesztés]- Bach Szilvia
- Horváth Gyöngyi
- Tolnai András
2015-ös díjazottak
[szerkesztés]- Radics Márk József, főszerkesztő
- Némedi Mari, színésznő
- Rácz Kati, énekesnő
- Győry Mária, alternatív nagymester tanár
- Amanda Elstak,transzszexuális műsorvezető, az Összefogás a Toleranciáért Alapítvány és a Magyar Tolerancia Egyesület elnöke
- Barabás Miki, énekes
- Feyér Zita, énekesnő
- Jalcs Irén, író , költő
- Kovács Gigi, énekesnő ,
- Blazsej Balázs vállalkozó
2016-os díjazottak
[szerkesztés]- dr. Dulai Roland, Ókatolikus püspök, ügyvéd
- Desire Dubounet, orvos, professzor, nemzetközi biofeedback szaktekintély, transzszexuális énekesnő
- Müller Júlia
- Nova Brigitta
- Rupa Ilona
- Joka Daróczi János
- dr. Hajdú Sándor
- Rupa Éva
- Mercy Együttes
- A Posztumusz Díjat Kabos László kapta.[3]
2017-es díjazottak
[szerkesztés]- Emberi Hang Életműdíjat kapott Törőcsik Mari[4]
- Barna Gusztáv vállalkozó
- Lengyeltóti Bence informatikus
- Tony Oprea énekes
- Gányiné Tini Chris újságíró
- Kiss Anikó a SZOCSOMA vezetője
- Rostás- Farkas György magyar cigány író, költő, műfordító, újságíró, népművelő, a cigányság hagyományainak és nyelveinek kutatója
- Rák Kati színművésznő
- Daróczi Ágnes, aki sokoldalú képzettségű és tehetségű ember, aki az elektronikus újságírás mellett etnológus, kulturális menedzser és előadóművészként is tevékenykedik
- Brandt Viktor, az álomszállító
- Média kategóriában: a Mercy Rádió
- A posztumusz díjat Krämer László egykori pásztói képviselő, vállalkozó kapta
2018-as díjazottak
[szerkesztés]- Presser Gábor Életműdíj
- Korda György Életműdíj
- Balázs Klári Életműdíj
- Madarász Katalin Életműdíj
- Schmuck Andor
- Kéri Ibolya MOHA elnöke, Közönségdíj
- Barna Gusztáv Jótékonysági Nagykövet
- Bobák Róbert riporter, újságíró
- Ajtai Péter
- Somhegyi Vera Posztumusz Díj
- Helle Maximilian[5]
2019-as díjazottak
[szerkesztés]- Urbán Erika[6] Életműdíj
- Grijnovitz Anikó
2020-as díjazottak
[szerkesztés]- Galambos Erzsi Életműdíj[7]
- Somló Tamás Posztumusz Díj
- Czutor Zoltán magyar zeneszerző, szövegíró, előadó, énekes
2021-es díjazottak
[szerkesztés]Életműdíjasok
[szerkesztés]- Toldy Mária énekesnő, énektanár
- Leblanc Győző operaénekes
Emberi Hang Díjasok
[szerkesztés]- Rátonyi Hajni színésznő
- Koreck Mária erdélyi egyesületi elnök
- Sárközi Anita énekesnő
- Tóth Éva operettprimadonna
- Czető Bernát László forgatókönyvíró
- Takáts Tamás énekes
- Gerendás Péter énekes
Emberi Hang Posztumusz Díjasok
[szerkesztés]- Rátonyi Róbert színművész
- Kovács György Magyar Ökölvívó Szakszövetségnek Elnökség Tagja, a fegyelmi bizottság elnöke.
2022-es díjazottak[8]
[szerkesztés]Életműdíjasok
[szerkesztés]- Esztergályos Cecília Kossuth-díjas színésznő
- Koltai Róbert színész
Emberi Hang Díjasok
[szerkesztés]- Prof. Dr. Papp Zoltán
- Prof. Dr. Váradi Valéria
- Kristóf Katalin erdélyi énekesnő
- Katus Attila világbajnok
- Karda Beáta énekesnő
- Csonka András színész, énekes, műsorvezető
Emberi Hang Posztumusz Díjas
[szerkesztés]- Dés (Klingenberg) Magda
Jegyzetek
[szerkesztés]- ↑ Zsolt, Bodnár: 4. alkalommal adták át az Emberi Hang Díjat (hu-HU nyelven). Három Határ Hírei. (Hozzáférés: 2018. június 4.)
- ↑ Ferenc Gyémánt (2017. március 9.). „EMBERI HANGON”.
- ↑ „Átadták az Emberi Hang díjakat”, Divatikon.hu, 2016. november 23. (Hozzáférés: 2018. június 4.) (hu-HU nyelvű)
- ↑ RomNet: RomNet - - Kórházi ágyában vette át az Emberi Hang Életműdíját Törőcsik Mari (angol nyelven). www.romnet.hu. [2017. május 6-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2018. június 4.)
- ↑ Hatalmas sikerrel zárult az 5. Emberi Hang Díjátadó – Hírgalamb (magyar nyelven). hirgalamb.hu. [2018. november 25-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2018. november 25.)
- ↑ Az Emberi Hang Életműdíját vehette át Urbán Erika – Hírgalamb (magyar nyelven). [2019. július 28-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2019. július 28.)
- ↑ Emberi Hang Életműdíjat kapott Galambos Erzsi – Hírgalamb (magyar nyelven). [2021. január 28-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2020. december 15.)
- ↑ Egyesület, E. H. E.: Emberi Hang Díjátadót tartottak Örkényben - Immáron kilencedik alkalommal adták át a neves díjat. (hu-HU nyelven). Három Határ Hírei. (Hozzáférés: 2022. július 29.)
Források
[szerkesztés]- Patak, Gábor Gaba: MEGALAKULT AZ EMBERI HANG DÍJÁTADÓ KURATÓRIUMA - ÖN IS JELÖLHET A DÍJRA ÉRDEMES EMBERT!. haromhatar.hu. (Hozzáférés: 2018. február 4.)
- Bodnár, Zsolt: 4. ALKALOMMAL ADTÁK ÁT AZ EMBERI HANG DÍJAT. haromhatar.hu. (Hozzáférés: 2018. február 4.)
- Bodnár, Zsolt: UNGVÁRI ÁRVÁKON SEGÍT AZ EMBERI HANG DÍJÁTADÓ JÓTÉKONYSÁGI PROGRAMJÁNAK BEVÉTELE. haromhatar.hu. (Hozzáférés: 2018. február 4.)