A budapesti 10. sz. országgyűlési egyéni választókerület egyike annak a 106 választókerületnek, amelyre a 2011. évi CCIII. törvény Magyarország területét felosztja, és amelyben a választópolgárok egy-egy országgyűlési képviselőt választhatnak. A választókerület nevének szabványos rövidítése: Budapest 10. OEVK. Székhelye: Budapest III. kerülete[1]
A választókerületet az alábbiak szerint határozza meg a törvény:
A III. kerület választókerülethez tartozó részének határa: A Duna szentendrei ágának középvonalától a régi békásmegyeri határ mentén halad az Ország útig, az Ország út keleti oldalán déli irányban a Táncsics Mihály utcáig, a Táncsics Mihály utca páratlan házszámozású déli oldalán az Ezüsthegy utcáig, az Ezüsthegy utca keleti oldalán déli irányba a Dózsa György utca torkolatáig, a Dózsa György utcán tovább haladva a Hollós Korvin Lajos utcáig, a Hollós Korvin Lajos utca északi oldalán az utca végéig, majd a vonal elméleti meghosszabbításának és a Batthyány utcának a metszéspontjáig, a Batthyány utca páratlan számozású (keleti) oldala, majd folytatásában a Rákóczi utca páros házszámozású (keleti) oldalán a Határ útig, a Határ út déli oldalán haladva az Aranyhegyi útig, az Aranyhegyi út páratlan házszámozású oldalán, majd folytatásában a Pomázi út páratlan házszámozású oldalán a Bécsi útig, a Bécsi út páratlan házszámozású oldalán a Kiscelli utcáig, a Kiscelli utca páratlan házszámozású oldalán a Pacsirtamező utcáig, a Pacsirtamező utca páratlan házszámozású oldalán a Tímár utcáig, a Tímár utca páratlan házszámozású vonalán halad a Duna budai ágának középvonaláig, majd a középvonaltól északi irányba a kiindulási pontig körbezárt terület.
A budapesti 10. sz. választókerület lakónépessége 2011. január 1-jén 90 334 fő volt. A választókerületben a korösszetétel alapján a legtöbben a fiatal felnőttek élnek 30 515 fő, míg a legkevesebben a gyermekek 13 293 fő.
A legmagasabb befejezett iskolai végzettség szerint az érettségizett végzettséggel rendelkezők élnek a legtöbben 31 417 fő, utánuk a következő nagy csoport a felsőfokúak 22 278 fő.
Gazdasági aktivitás szerint a lakosság közel fele foglalkoztatott (40 727 fő), második legjelentősebb csoport az inaktív keresők, akik főleg nyugdíjasok (25 144) fő.
Vallási összetétel szerint a választókerületben lakók legnagyobb vallása a római katolikus (26 316 fő), illetve jelentős közösség még a reformátusok (7369 fő). A vallási közösséghez nem tartozók száma szintén jelentős (22 024 fő), a választókerületben a második legnagyobb csoport a római katolikus vallás után.
A választókerület legjelentősebb nemzetiségi csoportja a német (1431 fő), illetve a cigány (492 fő).[5]
A grafikon jelenleg technikai problémák miatt nem áll rendelkezésre.
A grafikon jelenleg technikai problémák miatt nem áll rendelkezésre.
A grafikon jelenleg technikai problémák miatt nem áll rendelkezésre.
A grafikon jelenleg technikai problémák miatt nem áll rendelkezésre.