Az 1960. évi nyári olimpia magyarországi résztvevőinek listája

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Az 1960. évi nyári olimpiai játékokon a magyar csapat tagjaként 180 sportoló vett részt, közülük 153 férfi és 27 nő. Az olimpia hivatalos műsorán szereplő tizenkilenc sportág közül tizennyolcban indult magyarországi versenyző. A magyarországi résztvevők sportágankénti megoszlása a következő volt: A következő táblázat ABC-rendben sorolja fel azokat a magyarországi sportolókat, akik az olimpián részt vettek.

A, Á B C Cs D Dz Dzs E, É F G Gy H I, Í J K L Ly M N Ny O, Ó Ö, Ő P Q R S Sz T Ty U, Ú Ü, Ű V W X Y Z Zs
Sportág, szakág Helyezések száma Olimpiai
pont
Indulók száma
1. 2. 3. 4. 5. 6. Férfi Össz.
atlétika 0 1 2 1 0 0 16 19 7 26
birkózás 0 1 0 2 2 0 15 10 0 10
evezés 0 0 0 0 0 1 1 9 0 9
kajak-kenu 1 3 2 0 1 0 32 7 2 9
kerékpározás 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1
kosárlabda 0 0 0 0 0 0 0 12 0 12
labdarúgás 0 0 1 0 0 0 4 16 0 16
lovaglás 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1
ökölvívás 1 0 0 0 1 0 9 6 0 6
öttusa 2 1 0 1 0 0 22 3 0 3
sportlövészet 0 0 0 0 0 0 0 10 0 10
súlyemelés 0 0 1 1 0 2 9 5 0 5
torna 0 0 0 0 0 0 0 6 6 12
úszás 0 0 0 1 3 1 10 13 7 20
vitorlázás 0 0 0 0 0 0 0 5 0 5
vívás 2 2 0 3 0 0 33 16 5 21
vízilabda 0 0 1 0 0 0 4 14 0 14
Összesen 6 8 7 9 7 4 155 153 27 180
  • Bodnár András, Felkai László és Konrád János úszásban és vízilabdában is indult.

A[szerkesztés]

Albert Flórián labdarúgás labdarúgás 3Bronzérem Bronz
Antal Márta atlétika gerelyhajítás 9.

B[szerkesztés]

Bácskai Mária atlétika 4x100 m váltófutás 1.fordulóban kiesett
Balajcza Tibor atlétika 20 km gyaloglás feladta
Balczó András öttusa öttusa-csapat 1Aranyérem Arany
összetett-egyéni 4.
Balogh Ambrus sportlövészet szabad pisztoly 50 m 16.
Bánfalvi Klára kajak-kenu kajak-kettes 500 m 3Bronzérem Bronz
kajak-egyes 500 m 5.
Bánhegyi László kosárlabda férfi-csapat 9.
Bárány Árpád vívás párbajtőrvívás-csapat 4.
Baranyai Lajos ökölvívás pehelysúly 17-
Bartos Erzsébet atlétika 4x100 m váltófutás 1. fordulóban kiesett
200 m síkfutás 1. fordulóban kiesett
Bedekovics Tibor evezés kormányos négyes 6.
Bejek Géza torna összetett-egyéni 80.
összetett-csapat 12.
talajtorna 81-
lólengés 69-
nyújtó 74-
korlát 99-
gyűrű 88-
lóugrás 69-
Békési Sándor torna összetett-egyéni 84.
összetett-csapat 12.
talajtorna 39-
lólengés 28-
nyújtó 112-
korlát 66-
gyűrű 91.
lóugrás 78-
Bencsik Mária torna összetett-egyéni 46-
összetett-csapat 7.
talajtorna 44-
lóugrás 44-
felemás korlát 62-
gerenda 47.
Bencze János kosárlabda férfi-csapat 9.
Bodnár András vízilabda férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
úszás 1500 m gyorsúszás 1. fordulóban kiesett
Boháty Miklós kosárlabda férfi-csapat 9.
Boros Katalin úszás 4x100 m gyorsúszó-váltó 4.
100 m gyorsúszás 2. fordulóban kiesett
Boros Ottó vízilabda férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Borsányi Árpád súlyemelés harmatsúly 14.

CS[szerkesztés]

Csányi Rajmund torna összetett-egyéni 35.
összetett-csapat 12.
talajtorna 52-
lólengés 34-
nyújtó 56-
korlát 20-
gyűrű 30-
lóugrás 59-
Csermák József atlétika kalapácsvetés 18.
Csikány József úszás 100 m mellúszás 2. fordulóban kiesett
4x100 m mellúszás-váltó 1. fordulóban kiesett
Csóka Gizella atlétika 800 m síkfutás 7.
Csutorás Csaba atlétika 200 m síkfutás 1. fordulóban kiesett
400 m síkfutás 1. fordulóban kiesett
Czvikovszky Ferenc vívás tőrvívás-csapat 4.

D[szerkesztés]

Dalnoki Jenő labdarúgás férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Dávid Magda úszás 100 m mellúszás 1. fordulóban kiesett
4x100 m vegyesúszás-váltó 6.
Delneky Gábor vívás kardvívás-csapat 1Aranyérem Arany
Dévai János kerékpározás országúti-egyéni feladta
Dinesz Béla atlétika 50 km gyaloglás feladta
Dobai Csilla úszás 100 m gyorsúszás 5.
4x100 m gyorsúszás-váltó 4.
4x100 m vegyesúszás-váltó 6.
Dobay Gyula úszás 100 m gyorsúszás 5.
4x200 m gyorsúszás-váltó 1. fordulóban kiesett
Dóra József műugrás műugrás 30.
toronyugrás 23.
Dosztály János sportlövészet kisöbű sportpuska-fekvő-50 m 21.
Dömölky Lídia vívás női tőrvívás-csapat 2Ezüstérem Ezüst
tőrvívás-egyéni 2. fordulóban kiesett
Dömötör Zoltán vízilabda férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Ducza Anikó torna összetett-egyéni 22-
összetett-csapat 7.
talajtorna 7.
lóugrás 21.
felemás korlát 29-
gerenda 57-
Dudás Zoltán labdarúgás férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Dunai János labdarúgás férfi-csapat 3Bronzérem Bronz

E[szerkesztés]

Egerváry Márta úszás 100 m pillangóúszás 1. fordulóban kiesett
4x100 m vegyesúszás-váltó 6.
Egresi Vilma kajak-kenu kajak-kettes 500 m 3Bronzérem Bronz

F[szerkesztés]

Faragó Lajos labdarúgás férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Farkas Imre kajak-kenu kenu-kettes 1000 m 3Bronzérem Bronz
Felkai László vízilabda férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
úszás 200 m mellúszás 1. fordulóban kiesett
Földi Imre súlyemelés légsúly 6.
Förstner Klára torna összetett-egyéni 34-
összetett-csapat 7.
talajtorna 49.
lóugrás 34-
felemás korlát 45.
gerenda 39.
Frank Mária úszás 400 m gyorsúszás 1. fordulóban kiesett
4x100 m gyorsúszás-váltó 4.
Füle Judit torna összetett-egyéni 19.
összetett-csapat 7.
talajtorna 26.
lóugrás 22-
felemás korlát 37-
gerenda 16.
Fülöp Mihály vívás tőrvívás-csapat 4.
tőrvívás-egyéni 4. fordulóban kiesett

G[szerkesztés]

Gabányi László kosárlabda férfi-csapat 9.
Gábor Tamás vívás párbajtőrvívás-csapat 4.
párbajtőrvívás-egyéni 3. fordulóban kiesett
Gerevich Aladár vívás kardvívás-csapat 1Aranyérem Arany
kardvívás-egyéni 4. fordulóban kiesett
Glatz Árpád kosárlabda férfi-csapat 9.
Göröcs János labdarúgás férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Greminger János kosárlabda férfi-csapat 9.
Gurics György birkózás kötött fogás-középsúly 24.
szabad fogás-félnehézsúly 8-

Gy[szerkesztés]

Gyarmati Dezső vízilabda férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Gyönyörű József sportlövészet gyorstüzelő pisztoly-25 m 25.
Gyuricza József vívás tőrvívás-csapat 4.

H[szerkesztés]

Hecker Gerhart atlétika maratonfutás feladta
3000 m akadályfutás 1. fordulóban kiesett
Hevesi István vízilabda férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Hódos Imre birkózás kötött fogás-harmatsúly 11.
Holényi Imre vitorlázás könnyűsúlyú kétszemélyes dingi 13.
Hollósi Géza birkózás szabad fogás-középsúly 5-
Holup János sportlövészet kisöbű puska-összetett 50 m 8.
Hornyánszky Tamás úszás 400 m gyorsúszás 1. fordulóban kiesett
Horváth Ferenc kerékpározás országúti-egyéni feladta
Horváth Zoltán vívás kardvívás-csapat 1Aranyérem Arany
kardvívás-egyéni 2Ezüstérem Ezüst
Huszka Mihály súlyemelés könnyűsúly 6.

I[szerkesztés]

Iharos Sándor atlétika 5 000 m futás 10.
10 000 m futás 11.

J[szerkesztés]

Jeney László vízilabda férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Jónás Ildikó atlétika 4x100 m váltófutás 1. fordulóban kiesett
Judik Zoltán kosárlabda férfi-csapat 9.
Juhász Katalin vívás női tőrvívás-csapat 2Ezüstérem Ezüst
Jutasi István vitorlázás csillaghajó 12.

K[szerkesztés]

Kamuti Jenő vívás tőrvívás-egyéni 3. fordulóban kiesett
tőrvívás-csapat 4.
Kamuti László vívás tőrvívás-egyéni 2. fordulóban kiesett
tőrvívás-csapat 4.
Kanizsa Tivadar vízilabda férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Karcsu Imre lovaglás lóvastusa-egyéni helyezetlen
lóvastusa-csapat helyezetlen
Kárpáti György vízilabda férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Kárpáti Rudolf vívás kardvívás-csapat 1Aranyérem Arany
kardvívás-egyéni 1Aranyérem Arany
Katona András vízilabda férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Katona József úszás 400 m gyorsúszás 1. fordulóban kiesett
1500 m gyorsúszás 5.
4x200 m gyorsúszás-váltó 1. fordulóban kiesett
Kausz István vívás kardvívás-egyéni 4. fordulónan kiesett
kardvívás-csapat 4.
Kazi Olga atlétika 800 m síkfutás 1. fordulóban kiesett
Kellermann József birkózás szabad fogás-váltósúly 12-
Kellner Ferenc ökölvívás félnehézsúly 5-
Kemecsey Imre kajak-kenu 4x500 m kajak-váltó 2Ezüstérem Ezüst
Keszthelyi Rudolf torna összetett-egyéni 49.
összetett-csapat 12.
talajtorna 22-
lólengés 52-
nyújtó 54-
korlát 70-
gyűrű 43-
lóugrás 69-
Killermann Klára úszás 200 m mellúszás 1. fordulóban kiesett
4x100 m vegyesúszás-váltó 6.
Kiss Lajos evezés négyevezős 2. fordulóban kiesett
Kiss László úszás 200 m pillangó úszás 1. fordulóban kiesett
4x100 m vegyesúszás-váltó 1. fordulóban kiesett
Klics Ferenc atlétika diszkoszvetés 10.
Konkoly János műugrás műugrás 24.
toronyugrás 19.
Konrád János vízilabda férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
úszás 100 m mellúszás 1. fordulóban kiesett
Kovács Csaba evezés kormányos négyes 6.
Kovács Ferenc labdarúgás férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Kovács József atlétika 10 000 m futás 15.
Kovács Lajos atlétika 800 m síkfutás 2. fordulóban kiesett
1500 m futás 1. fordulóban kiesett
Kovács Pál vívás kardvívás-csapat 1Aranyérem Arany
Kozma István birkózás kötött fogás-félnehézsúly 4.
Krebs Sándor sportlövészet sportpuska-összetett 300 m 8.
Kulcsár Gergely atlétika gerelyhajítás 3Bronzérem Bronz
Kulin Károly sportlövészet trap 31.
Kun Ferenc sportlövészet gyorstüzelő pisztoly 25 m 15.
Kunsági György úszás 200 m mellúszás 2. fordulóban kiesett
4x100 m vegyesúszás-váltó 1. fordulóban kiesett

L[szerkesztés]

Lantos László úszás 100 m gyorsúszás 2. fordulóban kiesett
4x200 m gyorsúszás-váltó 1. fordulóban kiesett
4x100 m vegyesúszás-váltó 1. fordulóban kiesett
Lengyel Gyula evezés kétpárevezős 2. fordulóban kiesett
kormányos négyes 6.
Liptay István kosárlabda férfi-csapat 9.

M[szerkesztés]

Markovits Kálmán vízilabda férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Marosi József vívás kardvívás-csapat 4.
Marvalics Györgyi vívás női tőrvívás-csapat 2Ezüstérem Ezüst
Mayer Mihály vízilabda férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Mendelényi Tamás vívás kardvívás-csapat 1Aranyérem Arany
Mester János torna összetett-egyéni 75.
összetett-csapat 12.
talajtorna 66-
lólengés 81-
nyújtó 87-
korlát 65-
gyűrű 91.
lóugrás 38-
Mészáros György kajak-kenu kenu-kettes 1000 m 2Ezüstérem Ezüst
4x500 m kajak-váltó 2Ezüstérem Ezüst
Molnár Albin vitorlázás csillaghajó 13.
Móra László lovaglás lóvastusa-csapat helyezetlen
Munkácsi Antónia atlétika 200 m síkfutás 1. fordulóban kiesett
4x100 m futás-váltó 1. fordulóban kiesett
Munteán László evezés kétpárevezős 2. fordulóban kiesett
kormányos négyes 6.
Müller György úszás 4x200 m gyorsúszás-váltó 1. fordulóban kiesett
Müller Katalin torna összetett-egyéni 38.
összetett-csapat 7.
talajtorna 52-
lóugrás 44-
felemás korlát 55-
gerenda 17-

N[szerkesztés]

Nagy Imre öttusa öttusa-csapat 1Aranyérem Arany
öttusa-egyéni 2Ezüstérem Ezüst
Nagy József ökölvívás légsúly 9-
Nagy Zsigmond atlétika súlylökés 14.
Németh Ferenc öttusa öttusa-csapat 1Aranyérem Arany
öttusa-egyéni 1Aranyérem Arany
Noszály Sándor atlétika távolugrás 13.
Novák Dezső labdarúgás férfi-csapat 3Bronzérem Bronz

Ny[szerkesztés]

Nyári Magda vívás női tőrvívás-csapat 2Ezüstérem Ezüst
tőrvívás-egyéni 3. fordulóban kiesett

O[szerkesztés]

Orosz Pál labdarúgás férfi-csapat 3Bronzérem Bronz

P[szerkesztés]

Pál György ökölvívás kisváltósúly 9-
Pál Tibor labdarúgás férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Parsch Péter atlétika 800 m síkfutás 1. fordulóban kiesett
1500 m futás 1. fordulóban kiesett
Parti János kajak-kenu kenu-egyes 1000 m 1Aranyérem Arany
Piti Péter birkózás kötött fogás-félnehézsúly 4.
Pólik György kosárlabda férfi-csapat 9.
Polyák Imre birkózás kötött fogás-pehelysúly 2Ezüstérem Ezüst

R[szerkesztés]

Rákosi Gyula labdarúgás férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Rejtő Ildikó vívás női tőrvívás-csapat 2Ezüstérem Ezüst
tőrvívás-egyéni 3. fordulóban kiesett
Reznák János birkózás szabad fogás-nehézsúly 6.
Rizmayer Antal birkózás kötött fogás-váltósúly 7.
Rózsavölgyi István atlétika 1500 m síkfutás 3Bronzérem Bronz
800 m síkfutás 1. fordulóban kiesett
Rusorán Péter vízilabda férfi-csapat 3Bronzérem Bronz

S[szerkesztés]

Sákovics József vívás tőrvívás-csapat 4.
kardvívás-egyéni 4.
kardvívás-csapat 4.
Sarlós György evezés négyevezős 2. fordulóban kiesett
Sátori Imre labdarúgás férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Sátori József evezés négyevezős 2. fordulóban kiesett
Sebők László ökölvívás váltósúly 17-
Simkó Imre sportlövészet kisöbű puska-összetett 50 m 15.
kisöbű puska-fekvő 30.
Simon Attila atlétika 3000 m akadályfutás 1. fordulóban kiesett
Simon János kosárlabda férfi-csapat 9.
Solymosi Ernő labdarúgás férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Somlay Lajos lovaglás lovastusa-egyéni helyezetlen
Söre János kerékpározás 1000 m időfutam 10.
Stámusz Ferenc kerékpározás országúti-egyéni feladta
Suti István lovaglás lovastusa-egyéni 10.
lovastusa-csapat helyezetlen

SZ[szerkesztés]

Szabó Miklós sportlövészet sportpuska-összetett 300 m 18.
Szabó Miklós atlétika 5000 m futás 1. fordulóban kiesett
Szécsényi József atlétika diszkoszvetés 4.
Székely Györgyi vívás női tőrvívás-csapat 2Ezüstérem Ezüst
Szekeres Béla atlétika 5000 m futás 1. fordulóban kiesett
Szente András kajak-kenu kenu-kettes 1000 m 2Ezüstérem Ezüst
kajak-váltó 4x500 m 2Ezüstérem Ezüst
Szomjas Ede sportlövészet trap 19-
Szöllösi Imre kajak-kenu kenu-egyes 1000 m 2Ezüstérem Ezüst
kajak-váltó 4x500 m 2Ezüstérem Ezüst

T[szerkesztés]

Tass Olga torna összetett-egyéni 40.
összetett-csapat 7.
talajtorna 18.
lóugrás 44-
felemás korlát 26-
gerenda 74.
Telegdy István vitorlázás csillaghajó 12.
Temesvári Anna úszás 4x100 m gyorsúszás-váltó 4.
100 m mellúszás 1. forduloban kiesett
Temesvári Ottó kosárlabda férfi-csapat 9.
Tolnai Kálmán vitorlázás finn dingi 25.
Tóth Géza súlyemelés félnehézsúly 4.
Tóth Gyula birkózás szabad fogás-váltósúly 20-
Törő András kajak-kenu kenu-kettes 1000 m 3Bronzérem Bronz
Török Gábor labdarúgás férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Török Győző kerékpározás országúti-egyéni feladta
Török Gyula ökölvívás légsúly 1Aranyérem Arany

V[szerkesztés]

Varga Lajos torna összetett-egyéni 32.
összetett-csapat 12.
talajtorna 52-
lólengés 34-
nyújtó 26-
korlát 46-
gyűrű 25-
lóugrás 57-
Várhidi Pál labdarúgás férfi-csapat 3Bronzérem Bronz
Veres Győző súlyemelés váltósúly 3Bronzérem Bronz
Vilezsál Oszkár labdarúgás férfi-csapat 3Bronzérem Bronz

W[szerkesztés]

Wágner Pál evezés kormányos kettes 2. fordulóban kiesett
kormányos négyes 6.

Zs[szerkesztés]

Zsivótzky Gyula atlétika kalapácsvetés 2Ezüstérem Ezüst
Zsíros Tibor kosárlabda férfi-csapat 9.
Zsitnik Béla dr. evezés négyevezős 2. fordulóban kiesett

Források[szerkesztés]

Kapcsolódó szócikkek[szerkesztés]