Ugrás a tartalomhoz

Almonacid de Toledo

Ellenőrzött
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Almonacid de Toledo
Almonacid de Toledo címere
Almonacid de Toledo címere
Almonacid de Toledo zászlaja
Almonacid de Toledo zászlaja
Közigazgatás
Ország Spanyolország
TartományToledo
Rangspanyol község
SzékhelyAlmonacid de Toledo
PolgármesterGonzalo Lara García
Irányítószám45420
Körzethívószám925
Népesség
Teljes népesség991 fő (2025)[1]
Népsűrűség10,32 fő/km²
Földrajzi adatok
Tszf. magasság720 m
Terület96 km²
IdőzónaCET, UTC+1
Elhelyezkedése
Térkép
é. sz. 39° 45′ 18″, ny. h. 3° 51′ 16″39.755000°N 3.854444°WKoordináták: é. sz. 39° 45′ 18″, ny. h. 3° 51′ 16″39.755000°N 3.854444°W
Almonacid de Toledo weboldala
Térkép
A Wikimédia Commons tartalmaz Almonacid de Toledo témájú médiaállományokat.

Almonacid de Toledo település Spanyolországban, Toledo tartományban. Almonacid de Toledo La Guardia, Mascaraque, Nambroca, Toledo, Villaminaya, Villasequilla, Yepes és Aranjuez községekkel határos. Lakosainak száma 991 fő (2025).[1]

A település lakosságának változását az alábbi diagram mutatja:

A népesség alakulása 2001 és 2025 között:
Lakosok száma
801
796
871
905
881
865
814
810
885
991
2001200520072010201220152017202020222025
Adatok: Wikidata
  1. 1 2 Padrón municipal de España de 2025

További információk

[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]