Abby Ryder Fortson
Megjelenés
Ellenőrzött
| Abby Ryder Fortson | |
| Született | 2008. március 14. (18 éves) Burbank, Kalifornia |
| Állampolgársága | amerikai |
| Szülei | Christie Lynn Smith |
| Foglalkozása | színész |
| Színészi pályafutása | |
| Aktív évek | 2013– |
| Híres szerepei | Cassie Lang (Marvel-moziuniverzum) |
A Wikimédia Commons tartalmaz Abby Ryder Fortson témájú médiaállományokat. | |
Abby Ryder Fortson (Burbank, Kalifornia, 2008. március 14. –) amerikai gyermekszínész.
Legismertebb alakítása Cassie Lang a Marvel-moziuniverzum filmjeiben. Elsőként a 2015-ös A Hangya című filmben formálta meg a szereplőt, ezt követte a A Hangya és a Darázs (2018).[1]
Élete és pályafutása
[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]Filmográfia
[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]Film
[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]| Év | Magyar cím | Eredeti cím | Szerep | Magyar hang[3] |
|---|---|---|---|---|
| 2014 | A szerelem markában | Playing It Cool | Kislány | |
| 2015 | A Hangya | Ant-Man | Cassie Lang | Dolmány-Bogdányi Korina |
| 2018 | Forever My Girl | Billy | ||
| A Hangya és a Darázs | Ant-Man and the Wasp | Cassie Lang | Dolmány-Bogdányi Korina | |
| 2019 | Egy kutya négy útja | A Dog's Journey | Fiatal C.J. | Mayer Szonja |
| 2023 | Ott vagy, Istenem? Én vagyok az, Margaret | Are You There God? It's Me, Margaret. | Margaret | Vadász Laura |
| 2024 | Griffin in Summer | Kara | ||
Televízió
[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]| Év | Magyar cím | Eredeti cím | Szerep | Megjegyzések |
|---|---|---|---|---|
| 2013 | The Mindy Project | Clementine | 1 epizód | |
| 2014 | Nincs titok | Transparent | Ella Novak | 7 epizód |
| 2015 | Suttogók | The Whispers | Harper Weil |
|
| 2015–2016 | Együttlét | Togetherness | Sophie Pierson | 8 epizód |
| 2016 | Miles a jövőből | Miles from Tomorrowland | Neeri (hangja) | 1 epizód |
| 2018 | Trollok – A dallam szól tovább | Trolls: The Beat Goes On! | Priscilla (hangja) | 1 epizód |
| 104-es szoba | Room 104 | Elle |
| |
| 2019 | T.O.T.S. – Tollas Osztag Transzfer Szolgálat | T.O.T.S. | Tara a tapír (hangja) | 1 epizód |
| 2020 | Kacsamesék | DuckTales | kislány (hangja) | 2 epizód |
| Történetek a Hurokból | Tales from the Loop | fiatal Loretta | 2 epizód | |
| 2020–2021 | Trolls: TrollsTopia | Priscilla (hangja) | 3 epizód | |
| 2025 | Vészhelyzet Pittsburghben | The Pitt | Kristi Wheeler | 4 epizód |
Jegyzetek
[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]- ↑ Hood, Cooper (2020. december 12.). "Why Ant-Man 3 Recast Endgame's Cassie Lang" (angol nyelven). Screen Rant. Hozzáférés: 2023. május 26.
{{cite web}}: Italic or bold markup not allowed in:|publisher=(súgó) - ↑ Li, Shirley (2016. június 8.). "Meet Abby Ryder Fortson, pint-size star of 'The Whispers' and TV's Most Valuable Kid" (angol nyelven). Entertainment Weekly. Hozzáférés: 2023. május 26.
{{cite web}}: Italic or bold markup not allowed in:|publisher=(súgó) - 1 2 Abby Ryder Fortson az Internetes Szinkron Adatbázisban (magyarul)
- ↑ "Ők lesznek a Suttogók című sorozat magyar hangjai". Műsorvizíó. Hozzáférés: 2023. június 29.
További információk
[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]- Abby Ryder Fortson a PORT.hu-n (magyarul)

- Abby Ryder Fortson az Internetes Szinkronadatbázisban (magyarul)

- Abby Ryder Fortson az Internet Movie Database-ben (angolul)

- Abby Ryder Fortson a Rotten Tomatoeson (angolul)
